7 rzeczy, które robią szczęśliwe kobiety

Każdy chce być szczęśliwy. Dzięki tym małym krokom możesz taka się poczuć.
7 rzeczy, które robią szczęśliwe kobiety
22.11.2014

Dążenie do szczęścia to naturalna potrzeba człowieka. Każdy z nas na to zasługuje, ale nie każdy wie, jak to osiągnąć. Tymczasem szczęścia można się… nauczyć. Nie zawsze to, co masz i co cię spotyka wpływa na twoje poczucie szczęścia. Są rzeczy, które robią zadowolone, pogodzone ze sobą i światem kobiety.

Oświecony egoizm

Niezaprzeczalnie potrzebujesz go do szczęścia. Oświecony egoizm polega na tym, że umiesz znaleźć czas dla siebie. Wiesz, dlaczego tak wiele kobiet jest nieszczęśliwych? Bo żyją wyłącznie dla innych i pod ich dyktando. To nieprawa, że prowadząc dom, mając dzieci i absorbującą pracę nie ma mowy o tym, by poświęcić czas sobie. Każdego dnia powinnaś znaleźć chwilę dla siebie, by móc w tym czasie robić rzeczy, które kochasz. Niech będzie to godzina, pół godziny, kwadrans. Bez rozwijania własnych pasji i chwili dla siebie nie da się żyć!

Sekret szczęśliwej kobiety: osiągnąć równowagę między tym, co robisz dla innych a tym, co robisz dla siebie.

szczęśliwa kobieta

Umiar w rozmyślaniu

Problemem wielu osób jest zbyt intensywne myślenie, zapętlanie się w swoich osądach, podejrzeniach, zmartwieniach… To nie jest droga do szczęścia. Czasem trzeba po prostu odpuścić, szczególnie jeśli nie masz na coś wpływu, jeśli coś dzieje się z niezależnej od ciebie przyczyny. Mieląc górę tematów, zamartwiając się i zapychając sobie głowę lawiną spraw, z pewnością nie jesteś na dobrej drodze do szczęścia. Umysł człowieka nie jest w stanie ogarnąć tego wszystkiego. A wtedy zaczynasz myśleć o sobie negatywnie, zadręczać się. Zastanów się, czy chociaż połowa spraw, które permanentnie zaprzątają ci głowę, zasługuje na uwagę.

Sekret szczęśliwej kobiety: gdy tematy i sprawy wokół ciebie piętrzą się, czasem lepiej odpuścić i zająć się tym, co naprawdę ważne.

Kontakty społeczne

Człowiek do szczęścia potrzebuje przyjaciół – dowodzą temu badania. Nie chodzi o to, by imprezować do upadłego wśród obcych osób, ale by mieć kilku sprawdzonych znajomych, w towarzystwie których dobrze się czujesz. Ale uważaj – ważne, aby znajomi przekazywali ci dobrą energię, byli optymistami. Dzięki temu po spotkaniach z nimi twoje akumulatory będą naładowane do maksimum. Poza tym spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną to dobry sposób na relaks, złapanie drugiego oddechu po dniu pełnym zajęć i obowiązków.

Sekret szczęśliwej kobiety: otaczać się zadowolonymi z życia, oddanymi, zabawnymi ludźmi, na których możesz liczyć.

szczęśliwa kobieta

Dostrzeganie drobiazgów

Jeśli wydaje ci się, że byłabyś szczęśliwsza, gdybyś… (tu wstaw pierwsze, co przyszło ci do głowy), możesz być pewna, że się mylisz. Taki sposób myślenia oznacza, że szczęście zawsze będzie poza twoim zasięgiem. Tymczasem szczęśliwi ludzie dostrzegają radość w codziennych czynnościach, drobiazgach, otaczającym ich świecie. Fascynująca książka. Miłe słowo od pracodawcy. Smaczny obiad, który wyszedł spod twojej ręki. Ładna pogoda. Wpadająca w ucho piosenka… Do szczęścia potrzebne są zarówno rzeczy wielkie, jak i te maleńkie.

Sekret szczęśliwej kobiety: nauczyć się czerpać radość z codzienności, szczególnie z prostych słów, czynności i gestów.

szczęśliwa kobieta

Szukanie pozytywów

Załóżmy, że coś ci nie wyszło. Starałaś się, ciężko pracowałaś, ale poniosłaś porażkę. To naturalne, że jest ci przykro. Ale czasu już nie cofniesz, poza tym nie ma ludzi, którym wszystko wychodzi – to niemożliwe. Wiesz, co w takiej sytuacji robią szczęśliwe kobiety? Szukają pozytywnych stron tego, co się wydarzyło. Ma to sens, bo każda sytuacja może nas czegoś nauczyć, a bez porażek nie mogłabyś się rozwijać. Dlatego, gdy spotka cię coś przykrego, zastanów się, jaką lekcję dała ci ta wpadka. Warto widzieć szklankę do połowy pełną, nie pustą.

Sekret szczęśliwej kobiety: zachować optymizm nawet w trudnych sytuacjach, bo to właśnie one są najlepszą lekcją o życiu.

szczęśliwa kobieta

Pokonanie stresu

Nie dasz rady być szczęśliwa, jeśli zżera cię stres. Oczywiście w dzisiejszych czasach trudno całkowicie wykreślić go z naszego życia, ale masz wpływ na to, w jaki sposób i w jakich ilościach stres na ciebie oddziałuje. Nie pozwól, by nerwy przejęły nad tobą kontrolę. Stąd krótka droga do frustracji, złości, agresji. Jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli, odetchnij, wycisz się, poproś o pomoc albo zrób sobie przerwę. Przypomnij sobie coś pozytywnego, sięgnij po coś, co zawsze poprawia ci humor. Nie ma nic gorszego, niż zgoda na to, by stres przejął kontrolę nad twoim życiem.

Sekret szczęśliwej kobiety: reagować błyskawicznie, gdy tylko stres zacznie brać górę.

szczęśliwa kobieta

Dbanie o zdrowie

Zaskoczona? Szczęście to nie tylko otwarty umysł i optymizm. To również zdrowie i dobra kondycja. Tylko pomyśl: gdy źle się odżywiasz i ciężko pracujesz, stajesz się przygnębiona, wycieńczona, przybita. Kiepsko wyglądasz, a to również nie wpływa dobrze na twoje samopoczucie. Nie może być wtedy mowy o szczęściu. Rozwiązanie? Zmień dietę, wprowadź nowe produkty do kuchni, zacznij biegać albo gimnastykować się, a szybko zauważysz efekty. Zwłaszcza że ruch przyczynia się do produkcji endorfin nazywanych „hormonami szczęścia”. To zatem kolejny argument za tym, by ruszyć się z kanapy.

Sekret szczęśliwej kobiety: dbać zarówno o duszę, jak i o ciało. Zdrowo się odżywiać i regularnie się ruszać, najlepiej w duecie albo większej grupie.

Ewa Podsiadły-Natorska

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2014 16:42
U mnie wszystko możliwe do zrealizowania z wyjątkiem punktu 3.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2014 13:40
Chciałabym, by ktoś nauczył mnie jak obchodzić się ze stresem. Przez ciągłe napięcie cierpię na problemy z układem pokarmowym i częste migreny, a czyjeś " Nie martw się, będzie dobrze" wcale na mnie nie działa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2014 11:25
Naprawdę fajny artykuł, warto wprowadzić kilka tych zasad w życie i być szczęśliwym :))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo