25 rzeczy, z którymi powinnaś zerwać przed 30-tką

W pewnym wieku niektórych rzeczy po prostu już nie wypada robić.
25 rzeczy, z którymi powinnaś zerwać przed 30-tką
12.11.2014

Każda z nas obchodzi urodziny raz w roku, ale kilka dat przeżywamy szczególniej niż pozostałe. Pierwszą z nich jest na pewno 18-tka. Choć najczęściej nadal mieszkamy wtedy z rodzicami, to i tak czujemy, że pewien etap zamknął się bezpowrotnie. Jesteśmy pełnoletnie. Więcej nam można, ale też za więcej spraw musimy brać odpowiedzialność.

Kolejnymi szczególnymi urodzinami – przynajmniej dla mnie – były te, kiedy miałam 20 lat. Sam fakt, że nie mam już „naście”, tylko „dzieścia” działał na mnie przygnębiająco. Dużo gorzej znosimy jednak podobno moment, gdy obchodzimy 30. urodziny. W tym wieku nie wypada już przecież robić konkretnych rzeczy.

Jakich? Oto lista 25 spraw, z którymi powinnaś się pożegnać przed przekroczeniem magicznej 30-tki…

kobieta

13. Uzależnienie od FB

Media społecznościowe są uzależniające, ale kiedy zerwać z nałogiem, jeśli właśnie nie teraz? Pora zacząć cieszyć się realnym życiem.

14. Uzależnienie od Instagrama

Jak w punkcie 13.!

15. Kompleksy

W wieku 30 lat powinnaś już całkowicie akceptować siebie i swoje ciało. Co z tego, że na udach masz cellulit, a wokół ust pojawiły się pierwsze zmarszczki? I tak jesteś piękna.

16. Zachowanie księżniczki

Dla swoich rodziców, a zwłaszcza dla ojca, zawsze będziesz „małą księżniczką”. Ale pora wydorośleć. Zacznij zachowywać się jak dorosła kobieta.

kobieta

9. Ignorowanie wiadomości od innych

Dojrzałość polega m.in. na tym, że innych ludzi traktujemy z szacunkiem. Powinnaś zatem odpisywać na wszystkie SMS-y i maile, nawet jeżeli bardzo ci się nie chce.

10. Picie do kolacji butelki wina - codziennie

Kieliszek w zupełności ci wystarczy.

11. Młodzieżowe powiedzonka

30-latka, która pisze w SMS-ach „LOL” lub nadużywa słów „mega”, „ever”, „masakra”? Nie. Po prostu nie.

12. Wredna twarz

20-latka, która robi wredne miny do otoczenia, nikogo nie dziwi. Jest młoda, nie wie jeszcze nic o życiu – tak przynajmniej tłumaczą to sobie inni. Ale 30-latka, która wygląda i zachowuje się wrednie to już w oczach otoczenia frustratka i nieudaczniczka, która wyżywa się na wszystkich za swoje niepowodzenia. Chyba nie chcesz być tak odbierana?

kobieta

17. Ubrania nastolatki

Nie jesteś w stanie zatrzymać upływającego czasu. Najwyższy czas, aby to zaakceptować i zmienić nieco swój styl. W ciuchach dla nastolatek będziesz wyglądała po prostu śmiesznie.

18. Znajomości

Zastanów się, czy na pewno dalej chcesz umawiać się na piwo z koleżanką, z którą świetnie dogadywałaś się w liceum, ale teraz wasze priorytety zupełnie się rozmijają. Albo z kumplem, który odzywa się dwa razy w roku i to tylko wówczas, gdy czegoś od ciebie potrzebuje. Pewne znajomości możesz urwać z czystym sumieniem.

19. Wieczne powroty do swojego byłego

Zerwaliście kilka razy, ale ciągle dajecie sobie „ostatnią szansę”. Takie wieczne rozstania i powroty są dobre dla nastolatków. Ty jesteś dorosła. Skoro nie wyszło wam za piątym razem, nie ma sensu schodzić się szósty raz. Rozejrzyj się za nowym partnerem.

20. Zamartwianie się tym, co myślą o tobie inni

To jedna z najtrudniejszych rzeczy, których należy się wyzbyć, ale powinnaś to zrobić. Kiedy przestaniesz zamartwiać się tym, jak widzą cię inni, będzie ci się żyło łatwiej i przyjemniej.

kobieta

21. Praca, której nie lubisz

Magiczna 30-tka to najlepszy czas na to, by zawalczyć o pracę marzeń. Później może ci się po prostu już nie chcieć.

22. Mieszkanie, do którego nie chcesz wracać

Mieszkanie z przyjaciółmi lub rodzicami ma wiele plusów, ale nadchodzi taki moment, kiedy chcemy zacząć żyć na własny rachunek. Wynajmij kawalerkę lub weź kredyt na własne, wymarzone  mieszkanko. W tym wieku powinnaś mieć własny kąt, do którego będziesz chętnie wracać.

23. Konsultowanie wszystkiego z rodzicami

Jeżeli do tej pory nie podjęłaś żadnej decyzji bez konsultacji z rodzicami, najwyższa pora to zmienić. Masz już 30 lat. Bądź odpowiedzialna za swoje wybory.

24. Kupowanie sterty niepotrzebnych rzeczy przez Internet

Zakupy przez Internet uzależniają, to prawda. Czy jednak potrzebna jest ci kolejna ramka na zdjęcia lub figurka na półkę? Pewnie nie. Pora wyrosnąć z robienia zbędnych zakupów.

25. Dążenie do perfekcji

Nie można mieć wszystkiego: pieniędzy, willi z basenem, porsche, kierowniczego stanowiska, wygranej w lotto, 60 cm w talii, księcia z bajki. Zastanów się, co tak naprawdę cię uszczęśliwi, ale nie dąż po trupach do celu. Masz jedno życie i doceń to, co już udało ci się osiągnąć.

Niektóre z tych punktów potraktujcie z przymrużeniem oka, ale pozostałym spróbujcie poświęcić chwilę refleksji. Warto.

kobieta

1. Randkowanie z facetem, który pisze do ciebie wyłącznie w środku nocy

To już nie liceum. Pora zacząć spotykać się z kimś, kto ma poważne podejście do związków.

2. Podjadanie w łóżku.

Tobie okruszki w pościeli z pewnością nie przeszkadzają, ale mężczyznę, który wpadnie do Ciebie z niezapowiedzianą wizytą, mogą zniechęcić.

3. Kupowanie ubrań za grosze

Lepiej kupować ubrania rzadziej, za to wybierać te, które są dobre jakościowo. Wyobrażasz sobie siebie – piękną 30-latkę – w spódnicy za 10 zł? Może i jest tania, ale kiepski materiał widać z daleka.

4. Shoty tequili

W tym wieku sączy się już eleganckie drinki, moja droga.

kobieta

5. Prześladowanie swoich eks

Pora zakończyć raz na zawsze rozdział pt. „Co słychać u mojego byłego?”. On ma swoje życie, ty masz swoje. I niech tak zostanie.

6. Uggsy

Buty typu UGGS są jak chłopak, z którym całowałaś się, zanim w kolejce do ciebie zaczęli ustawiać się inni adoratorzy. Dałaś im szansę, ale miały swoje 5 minut i teraz pora przerzucić się na inne obuwie. Pocieszające jest to, że mężczyźni naprawdę nie znoszą tych butów!

7. YOLO

You Only Live Once. Zgadza się, żyjemy tylko raz, ale powiedzenie YOLO jest dobre dla gimbazy. Ty go już nie używaj.

8. Skróty

Siema, nara, cze, pewka - wyrazy tego typu powinny zniknąć z twojego słownika.

Komentarze (35)

Ocena: 4.31 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2016 16:03
Beznadziejna lista, jakaś mocno przeżyte 30-tka chyba ja pisała. Jak się wychodzi za mąż w wieku 19 lat to człowiek tak tetryczeje przez kolejne 10 lat.Jak bd mieć 30 lat to nadal będą szoty, eks, etc;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2014 02:15
mam 30 lat, ciąglę chcą ode mnie dowód w sklepie jak kupuję mocniejsze trunki. jakbym się ubrała w garsonkę wygladałabym ja młodociany klun. mam rodzinę mieszkanie ,pracuję i jestem dorosła ale mam baby face jak to piszą w internetach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2014 15:03
Najlepiej już na trumnę odkładać
zobacz odpowiedzi (1)
Ass (Ocena: 1) 13.11.2014 21:39
Nienawidzę szufladkowania ludzi. Ze względu na wiek, płeć czy cokolwiek innego. Ok, pewnych rzeczy nie wypada robić w pewnym wieku, ale bez przesady! Przychodzi "ten wiek" i nagle mamy się zachowywać w jakiś określony przez kogoś sposób? Niby dlaczego? W jakim świecie ja żyję, że jakiś durny portal mi mówi jak i kiedy mam się zachowywać... Masakra!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2014 20:47
Ale to są bzdury! Ha ha a kto powiedział, że po 30tce tanie ciuchy są złe? A picie spotów nie eleganckie? Żałosny artykul
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo