Co Twój podpis mówi o Tobie? PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII

Wystarczy elementarna wiedza z zakresu psychografologii i ze zwykłego podpisu można odczytać bardzo dużo na temat czyjegoś charakteru.
Co Twój podpis mówi o Tobie? PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII
11.11.2014

Pismo jest zwierciadłem naszej osobowości – mówią psychografolodzy. Na podstawie próbki pisma można stworzyć portret psychologiczny każdego człowieka. Najwięcej można odczytać z podpisu. Specjaliści mówią, że trudno zanalizować tekst bez przyjrzenia się sygnaturze. Każdy jest niepowtarzalny i trudny do podrobienia. Podpisujemy się automatycznie, bez zastanowienia, zwykle tak samo przez całe nasze życie. A ewentualne zmiany w podpisie świadczą o naszych problemach, rozwoju, mocnych i słabych stronach, a także o naszej pewności siebie. Nasz podpis widnieje praktycznie we wszystkich dokumentach, ponieważ świadczy o tym, że jesteśmy częścią społeczeństwa. Nieprawidłowy podpis – i bank może odmówić wypłacenia pieniędzy. 

Zdaniem specjalistów, praca nad charakterem pisma może skutkować zmianą niektórych cech charakteru. Jeśli twoje litery są pochylone w lewo, spróbuj je wyprostować – pomoże ci to otworzyć się, pokonać brak pewności siebie, kompleksy, przełamać nieśmiałość i zacząć koncentrować się na teraźniejszości oraz przyszłości, a nie na tym, co minęło. Warto również starać się poprawiać niechlujnie napisane wyrazy – polepszy to twoje kontakty z otoczeniem. Można również zwalczyć w sobie niepożądane cechy charakteru, pracując nad własnym pismem. Ostre litery i kanciaste znaki świadczą o skłonności do agresji. Dlatego psychografolodzy sugerują, żeby w takim przypadku pracować nad zaokrągleniem pisanych przez nas liter.

Należy jednak zauważyć, że psychografologia daje nam jedynie podpowiedź, wskazówkę i nie może być interpretowana zbyt dosłownie. Przykład? Pismo przypominające drukowane litery – z jednej strony może oznaczać indywidualizm, wybitny intelekt, nieprzeciętną pewność siebie, a jednocześnie pedanterię, lęki, trudności z wyrażaniem własnej indywidualności i odcinanie się od wyobraźni. Warto o tym pamiętać, jeśli zamierzamy korzystać z pomocy psychografologa. Może on jedynie zwrócić na coś naszą uwagę, powiedzieć o naszych prawdopodobnych dyspozycjach, ale nie zaszufladkuje osobowości. 

Czas wziąć pod lupę twoją sygnaturę. Podpisz się (bez zastanowienia) na kartce i przekonaj się, jaka naprawdę jesteś. 

 

 

podpis

Litery solidne, pionowe kreski proste, o bardzo okrągłe

To podpis pogodnej, radosnej i lubianej osoby, duszy towarzystwa. Cechuje ją duży optymizm, dystans do siebie oraz życzliwość do innych, która jednak może przeradzać się w naiwność.

Litery chwiejne, „drżące”, przerywane

Uważaj, jesteś zapracowana i zestresowana! Czas na odpoczynek oraz sukces, który zapewnił ci większą pewność siebie – póki co brakuje ci jej. Wygląda na to, że twoje samopoczucie i odporność wyraźnie zmalały. Zrób porządki w swoim życiu i pozbądź się nadmiaru obowiązków.

podpis

Podpis mocno pochylony w prawo

Jeśli podpisujesz się właśnie w ten sposób, to znak, że nie możesz sprostać przyziemnym sprawom, które często cię przerastają. Codzienność cię przytłacza, a bliscy zarzucają ci niepraktyczność. Często bujasz w obłokach.

podpis

Podpis mocno pochylony w lewo

Taki podpis oznacza, że jego autor nie lubi się wyróżniać i chętnie odcina się od tego, co jest uznane za obowiązujące i powszechne. Świadczy również o skłonności do wymądrzania się.

Podpis podkreślony

Robią tak osoby pewne siebie, które chcą zaznaczyć swoją wartość. Często są ludźmi sukcesu.

podpis

Litery „pocięte”, litery ostre, zmieniające kształt

Taki podpis oznacza, że twoja osobowość nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Cały czas się rozwijasz i szukasz swojej drogi. To znak, że potrzebne ci są konkretne cele oraz priorytety. Im szybciej je sobie wyznaczysz, tym prędzej zaakceptujesz własną tożsamość.

Litery „bajkowe”, ogonki od j, y, g długie i zakręcone

W ten sposób podpisuje się osoba niezwykle uczuciowa, skłonna do ulegania emocjom, bardzo wrażliwa, która potrzebuje dużo serdeczności, czułości i ciepła. Romantyczka. Jednak jeżeli to twój podpis, uważaj – ocena twojej atrakcyjności nie jest zbyt realistyczna.

podpis

Pierwsza litera ozdobna, z zawijasami

W ten sposób podpisuje się osoba, której bardzo zależy na tym, żeby zrobić wrażenie na otoczeniu, lekko narcystyczna. To twój podpis? Najwyraźniej bardzo zależy ci na opinii i uzyskaniu przychylności osób, które cię otaczają.

Źle znosisz krytykę, łatwo można cię zmanipulować pochlebstwami.

podpis

Litery nierówne – wiszą i spadają

Osoba, której podpis przypomina falę, nie jest spokojna, nie zna umiaru i nigdy nie wie, kiedy powiedzieć sobie „stop”. Ten podpis zdradza łatwość do ulegania zmiennym nastrojom i wpływom innych ludzi.

Komentarze (7)

Ocena: 4.71 / 5
Wera (Ocena: 5) 23.11.2014 17:28
"Jednak jeżeli to twój podpis, uważaj – !!ocena twojej atrakcyjności nie jest zbyt realistyczna!!" - no dzięki bardzo ... chyba, że w drugą stronę też działa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2014 15:01
przydalyby sie zdjecia. a pismo w stylu "lekarskim" ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2014 13:28
a co jak ktos posluguje sie roznymi charakterami pisma?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2014 10:04
A może przykłady byście pokazali do każdego punktu?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 11.11.2014 09:27
A ja myślę, że nie tyle nasze pismo zależy od naszych cech charakteru ile od naszego nastroju w danym momencie. Nie wydaje mi się, żeby można było wyczytać konkretne cechy człowieka z jego charakteru pisma. Według mnie można co najwyżej przewidzieć w jakim nastroju był w danym momencie. Pewnie studiując większą ilość materiału pisanego jednej osoby (załóżmy zbiory z kilku lat) możliwym byłoby powiedzieć o niej coś więcej. Ta cała psychografologia jest tak samo wiarygodna jak horoskopy i wróżby - jakieś tam ziarnko prawdy jest ale zakopane pod grudami uniwersalnych banałów.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo