TEST: Co mówi o Tobie szkolna ławka, w której siedzisz?

Wybór miejsca w klasie mówi o Tobie więcej, niż myślisz!
TEST: Co mówi o Tobie szkolna ławka, w której siedzisz?
22.10.2014

W szkole spędzamy przynajmniej kilkanaście lat naszego życia. Od poniedziałku do piątku, kilka godzin dziennie, semestr za semestrem i rok za rokiem. Szkolna klasa na długi czas staje się dla nas drugim domem. To, jak się w niej odnajdujemy, naprawdę sporo o nas mówi. Wybór ławki, choć wydaje się kwestią przypadku i teoretycznie nie ma większego znaczenia, w praktyce wiele znaczy.

Czasami zajmujemy miejsce, które pozostało wolne, a czasami musimy o nie walczyć z kolegami z klasy. Podświadomie analizujemy, jak wpłynie na nasze kontakty z rówieśnikami, a także relacje z nauczycielami. Może lepiej wybrać pierwszą ławkę i starać się w ten sposób zabłysnąć? A może korzystniej ukryć się gdzieś z tyłu, licząc na to, że nikt nas nie zauważy? To myślenie czysto strategiczne.

Sprawdź, co mówi o Tobie ławka, w której siedzisz. Zlokalizuj swoje miejsce i dowiedz się, co się za tym kryje. Charakterystyka została oparta na klasycznym polskim ustawieniu – 3 rzędy po kilka ławek stojących jedna za drugą. Kto wie, może dowiesz się o sobie czegoś zupełnie nowego... Poznaj prawdę o sobie i dowiedz się, jak widzą Cię inni.

klasa

PRAWDA O TOBIE

RZĄD OD STRONY DRZWI

W życiu stawiasz przede wszystkim na własną wygodę. Lubisz jasne sytuacje, a w momencie zagrożenia wolisz uciec, zamiast stawić mu czoła. Miewasz chwile zawahania, nie zawsze czujesz się pewnie, ale potrafisz robićdobrą minę do złej gry. Ewentualne problemy zagłuszasz głośnym śmiechem. W szkole radzisz sobie dobrze, chociaż przypłacasz to ogromnym stresem.

Na co uważać? 

Interesuj się nie tylko sobą, ale także innymi. Przyjemniej odnieść sukces, będąc lubianym.

klasa

RZĄD ŚRODKOWY

Lubisz być w centrum uwagi i szczerze wierzysz w to, że masz ku temu podstawy. Zdajesz sobie sprawę z własnej inteligencji, którą wykorzystujesz przede wszystkim dla własnej korzyści. Praca zespołowa raczej jest Ci obca. Łatwo się denerwujesz, a szczególnie irytują Cię osoby mniej zorganizowane i pewne siebie. Dzięki wytrwałej pracy nad sobą daleko zajdziesz.

Na co uważać?

Warto wierzyć w siebie, ale przekonanie o własnym geniuszu może być nieznośne dla innych.

klasa

RZĄD PRZY BIURKU NAUCZYCIELA

Dobrze wiesz, jak się w życiu ustawić. Lubisz otaczać się ludźmi, którzy mogą Ci pomóc zaistnieć. Twoja nadmierna spontaniczność czasami przynosi opłakane skutki, ale cieszysz się sympatią innych. Największym wrogiem, który może pokrzyżować Twoje plany, jest wyłącznie Twoje lenistwo. Chcesz dużo i szybko, ale raczej brakuje Ci chęci do ciężkiej pracy.

Na co uważać?

Nie licz na to, że inni zrobią coś za Ciebie. Bez własnej determinacji się nie obędzie.

klasa

JAK WIDZĄ CIĘ INNI?

PIERWSZA ŁAWKA

Wszyscy dostrzegają Twoje zaangażowanie i chęć przypodobania się innym, ale w rzeczywistości to tylko gra. Wcale nie czujesz się tak pewnie. Dużo wymagasz, choć niewiele chcesz dać w zamian. Uważasz, że niektóre rzeczy po prostu Ci się należą. Niestety, w życiu liczy się coś więcej, niż tylko piękne oczy i w przyszłości trzeba będzie zweryfikować swoje myślenie. To może zaboleć.

Mocna strona: Odnajdziesz się w każdej sytuacji.

klasa

ŚRODKOWE ŁAWKI (POMIĘDZY PIERWSZĄ I OSTATNIĄ)

Nie lubisz być na pierwszym planie i z podejrzliwością patrzysz na tych, którzy za wszelką cenę próbują się wybić. Wolisz postawisz kilka drobnych kroków, by dojść do celu, zamiast jeden wielki, ale obarczony ryzykiem. Postępujesz asekuracyjnie i zazwyczaj Cię to nie zawodzi. Znasz swoją wartość, chociaż trapi Cię kompleks niższości. Zupełnie niepotrzebnie.

Mocna strona: Widzisz nie tylko czubek własnego nosa, ale także innych.

klasa

OSTATNIA ŁAWKA

Nikt tak naprawdę nie wie, kim jesteś. Wciąż przybierasz pozy, które niekoniecznie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Chcesz być postrzegana jako osoba pewna siebie, zaradna i mocna, ale równocześnie wysyłasz sygnały, które temu przeczą. Kontakty międzyludzkie traktujesz bardzo interesownie – zbliżasz się do tych, którzy mogą przynieść Ci jakąś korzyść. Trochę więcej luzu.

Mocna strona: Potrafisz rozładować nawet najbardziej napiętą atmosferę.

Komentarze (7)

Ocena: 4.43 / 5
Luś (Ocena: 1) 23.10.2014 08:11
Pierdu pierdu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2014 20:14
Na końcu zazwyczaj siadają ci co dużo gadają i olewają lekcję XD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2014 17:45
Mam wszystkie cechy, co jest nie tak z moją psychiką?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2014 14:52
Wszystko zależało od tego która wchodziłam do klasy. Jeżeli mogłam wybrać to zazwyczaj wybierałam drugą albo trzecią od końca, najlepiej pod oknem. A jak już większość była zajęta to się siadło tam gdzie jeszcze było wolne miejsce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.10.2014 12:28
W każdej klasie siedziałam w innym miejscu. Znaczy ze jestem chwiejna emocjonalnie lub mam osobowość wieloraką? xD
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo