Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?

Nie czekaj na jutro. Zacznij spełniać marzenia od zaraz, już, natychmiast.
Dlaczego powinnaś zacząć spełniać marzenia teraz?
20.09.2014

Która z nas nie ma marzeń? Na pewno jest coś, na czym ci zależy, co chciałabyś zrobić, osiągnąć, zobaczyć… Marzenia są potrzebne, bo motywują nas do pracy i wysiłku. Są naszym motorem napędowym. I choć możesz w to nie wierzyć, w większości przypadków ich realizacja zależy od nas. Marzenia naprawdę się spełniają – pod warunkiem że nie odpuszczasz. Oto powody, dla których nie warto odkładać ich realizacji na później.

„Jutro” może nie nadejść

„Ależ bym chciała polecieć do Nowego Jorku”… „Marzę, by zostać piosenkarką”… „Chciałabym mieć lepszą pracę”. To prawda, że jedne marzenia są łatwiejsze w realizacji, a inne trudniejsze. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że oprócz odrobiny szczęścia albo czegoś, co można nazwać przeznaczeniem lub bożym palcem, realizacja marzenia zależy w zasadzie wyłącznie od ciebie? Odkładanie planów na jutro sprawia, że realizacja wciąż się oddala. A żeby marzenie się spełniło, działać musisz już dzisiaj.

Nie masz czasu do stracenia

Już wiesz, że odkładanie realizacji planów na później prowadzi donikąd. Sprawia, że marzenia rzeczywiście pozostają w sferze marzeń – stają się nierealne, bo przecież w życiu nic nie dzieje się samo. Teraz zastanów się, czy masz czas do stracenia. Nie, prawda? W realizacji marzeń liczy się każda minuta, każdy dzień. Marzenie raczej nie spełni się z dnia na dzień.

Jak w tym dowcipie:

Icek modli się do Boga: – Boże, spraw, żebym wygrał w totolotka.

Mija czas i nic. W końcu zniecierpliwiony narzeka: – Boże, modlę się już tyle czasu, staram się, a ty nic!

Na to odzywa się głos z nieba: – Icek, ty daj mi szansę, ty kup los!

To prostsze niż ci się wydaje

Czy znane osoby, które czegoś dokonały, osiągnęłyby to, gdyby siedziały z założonymi rękami, licząc na cud? Oczywiście, że nie. Jasna sprawa, że odrobina szczęścia w życiu nie zaszkodzi – ale szczęściu trzeba dopomóc. Żeby zrealizować marzenie, czasem potrzeba lat. Ale kiedyś trzeba zacząć. Załóżmy, że marzy ci się kariera wokalistki. Tak, to prawda, że w tej branży bardzo trudno się przebić. Ale każda gwiazda zaczynała od zera, czyli z tego samego pułapu co ty.

balony

Krok 3: stawiaj sobie realne cele

Być może marzysz o tym, żeby na świecie nie było głodu i wojen. Albo żeby mieć milion na koncie. Super – marzy o tym co druga z nas. Warto jednak zacząć od realnych, prostszych marzeń, na których powodzenie masz większy wpływ. Chcesz być znaną pisarką? Świetnie – to cel, którego musisz się trzymać. Ale najpierw powinnaś znaleźć dobry temat, udoskonalić warsztat, zacząć i skończyć powieść. Potem poszukać wydawcy. Twój cel powinien być realny, a większa jest szansa, że się spełni.

Kilka wskazówek dla bujających w obłokach

Jeśli chcesz zostać wokalistką…

Załóż swój kanał na YouTube i umieszczaj tam filmy ze swoimi nagraniami. Zgłoś się do telewizyjnego show. Bierz udział w przeglądach i konkursach. Pamiętaj, że od czegoś trzeba zacząć – nawet śpiewanie na weselach to jakiś start, bo to w końcu dobry trening.

Jeśli chcesz zwiedzić świat…

Zaciśnij pasa i zacznij odkładać każdą złotówkę na ten cel. Opracuj dokładny plan podróży, żeby wiedzieć, co będzie ci potrzebne. Mała podpowiedź: są tacy, którzy zwiedzili świat… autostopem.

balony

Jeśli chcesz mieć dobrą pracę…

Zacznij się za taką rozglądać – sama do ciebie nie przyjdzie. Nawiąż współpracę z firmami, w których chciałabyś pracować, zdobądź cenną umiejętność, stwórz kreatywne CV. I nie licz, że od razu zostaniesz prezesem – jeśli jednak trafisz pod dobre skrzydła, z czasem zaczniesz się piąć po szczeblach kariery.

Jeśli chcesz wydać książkę…

To ją najpierw napisz ;-). Potem daj do przeczytania bliskim, by wyrazili swoją opinię. A kiedy uznasz, że powieść jest na tyle dobra, że możesz wysłać ją w świat, roześlij ją do wydawnictw, poszukaj też konkursów literackich.

Jeśli chcesz spotkać swoją drugą połowę…

Odrzuć myśl, że zawsze zakochujesz się nieszczęśliwie. Jak każda z nas – do czasu. bądź otwarta na nowe znajomości, rozsądna, pewna swoich mocnych stron, a przekonasz się, że w końcu trafisz na wartościową osobę, dla której stracisz głowę.

Pamiętaj: marzenia się spełniają!

Ewa Podsiadły-Natorska

balony

Dla Moniki Brodki przepustką były telewizyjny program. Kasia Popowska zaczynała, podobnie jak Justin Bieber, od umieszczania swoich nagrań w sieci. Taylor Swift miała 11 lat, gdy po raz pierwszy wybrała się do Nashville, licząc na zawarcie kontraktu muzycznego. Na miejscu odwiedziła siedziby wszystkich wytwórni, wręczając ich przedstawicielom demo z własną twórczością – co prawda, żadna z nich nie zdecydowała się na podpisanie umowy, ale Taylor się nie zraziła i wkrótce nawiązała współpracę z producentami.

To cię uszczęśliwi

Spełnienie marzenia jest największą nagrodą, jaką możemy sobie wyobrazić. Ale jeśli robisz to, co kochasz, również jego realizacja da ci bardzo dużo radości. Mając marzenie i dążąc do jego spełnienia, będziesz miała cel, a twoje życie stanie się pełniejsze, głębsze. Przekonasz się, że już sam wysiłek włożony w realizację celu da ci poczucie szczęścia.

balony

Jak zacząć spełniać marzenia teraz? 3 proste kroki

Krok 1: opracuj plan

Nieważne, czy chcesz pojechać do Indii, przebiec maraton czy napisać powieść – musisz wyznaczyć sobie cel i opracować plan niezbędny do jego realizacji. Posłużmy się pierwszym przykładem. Jeżeli marzysz o Indiach, powinnaś dokładnie zaplanować podróż: podliczyć koszty, sprawdzić noclegi, przeloty, dowiedzieć się więcej na ten temat. Tylko solidnie przygotowana będziesz mogła zacząć realizować swój plan cegiełka po cegiełce. Twoje marzenie powinno być konkretne i precyzyjne.

Krok 2: zacznij działać JUŻ

Jeśli mają być to Indie, będziesz potrzebowała sporo pieniędzy. Nie wolno ci wmawiać sobie, że nigdy nie uzbierasz takiej kwoty – z takim nastawieniem faktycznie nie ma co liczyć, że marzenie się spełni. Ale jeśli będziesz regularnie odkładała każdą złotówkę, w końcu potrzebna suma się znajdzie. Może po drodze wpadnie ci do kieszeni dodatkowa gotówka? Przecież nie wiesz, co się wydarzy. Bez względu na rodzaj marzenia, zacznij je realizować zgodnie ze swoim planem – punkt po punkcie.

Komentarze (6)

Ocena: 4.67 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2015 14:14
Byłam w trudnej sytuacji finansowej, z pomoca przyszła mi strona energiaduchowa.pl z której zamówiłam rytuał przyciągnięcia pieniędzy. W ciagu kilku tygodni moja sytuacja polepszyła się na tyle, że obecnie jestem w stanie sama się utrzymać i opłacić mieszkanie.
odpowiedz
Intro (Ocena: 3) 20.09.2014 22:53
Hm, jasne... Powiedzcie, w jaki sposób zyskać sympatię nauczycielki i może jakąś bliższą znajomość? Jestem osobą nieśmiałą i niepewną siebie. O czym rozmawiać, jak? Help...
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 20.09.2014 19:40
obejrzyjcie sobie na YT "the secret"
odpowiedz
Kama (Ocena: 5) 20.09.2014 17:40
Ja bym chciała się zapisać na aranżację wnętrz do jakiejś szkoły. Uwielbiam stare meble, uwielbiam wymyślać jakieś ciekawe dodatki do siebie do domu. Takie mam małe marzenie, zeby dla swojego zadowolenia skończyć jakąś szkołe o tym kierunku.
odpowiedz
pralka (Ocena: 5) 20.09.2014 09:32
hahaah jaki wiele wnoszący artykuł. Chcesz mieć fajną pracę - zacznij się za taką rozglądać. Nie wpadłabym na to.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo