Jak zostać klasową gwiazdą?

7 rad, dzięki którym zyskasz sympatię całej klasy.
Jak zostać klasową gwiazdą?
31.08.2014

Powrót do szkoły może być doświadczeniem traumatycznym, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzielenie radości i trudnych doświadczeń z grupą rówieśników ma także swoje pozytywne aspekty. W czasach szkolnych nasze życie towarzyskie kwitnie, a klasowe znajomości bardzo często przechodzą próbę czasu i trwają przez wiele kolejnych lat. Żeby tak się jednak stało, musisz być wyjątkowo otwarta, pomocna i... przebiegła.

Wejście do każdej nowej grupy wymaga od nas określenia swojego miejsca. Jeśli same o nie nie zawalczymy, szybko zostaniemy zepchnięte na towarzyski margines. A nie jest tajemnicą, że przyjemniej być osobą popularną i lubianą, niż kolejną szarą myszką siedzącą w kącie klasy. Czujemy się pewnie, kiedy inni się z nami liczą. Aby osiągnąć taki efekt, nie wystarczy nasza osobowość i temperament. Trzeba się bardzo postarać, by zyskać akceptację i poklask wśród innych.

Jeśli marzysz o tym, by zostać klasową gwiazdą, którą darzy się sympatią i poważaniem, zacznij działać od pierwszego dnia szkoły. Jak to zrobić?

popularność w szkole

Zadbaj o swój wygląd

Nie ulega wątpliwości, że na tym etapie życia wizerunek ma szczególne znaczenie. Wszyscy młodzi ludzie są wzrokowcami. Powinnaś zwrócić uwagę na to, co jest aktualnie modne i wykorzystywać obowiązujące trendy do podkreślenia swojej atrakcyjności. Musisz wyglądać ładnie i schludnie, ale nie zbyt jednoznacznie. Sympatią większości cieszą się raczej dziewczyny z sąsiedztwa, a nie przesadnie wyraziste postaci. O nienagannej higienie osobistej chyba nie trzeba wspominać.

popularność w szkole

Bądź pewna siebie

Łatwo się mówi, ale gorzej z realizacją, prawda? Grunt to znać swoją wartość. Musisz być przekonana, że jesteś jedną z nich. W niczym im nie ustępujesz i masz podobne szanse na sukces. Nie oznacza to, że powinnaś chodzić z zadartym do góry nosem i nie zwracać uwagi na zwykłych szaraczków. Wręcz przeciwnie – bądź przebojowa, a równocześnie wyrozumiała dla innych. Nie możesz bać się własnego cienia.

popularność w szkole

Rozmawiaj ze wszystkimi

Niektóre kandydatki do tytułu „królowej klasy” wychodzą z mylnego przekonania, że nie mogą zadawać się z byle kim. Zamykają się w grupie pięknych i popularnych, równocześnie wzbudzając niechęć tych słabszych. Prawidłowa strategia polega na czymś zupełnie innym. Możesz mieć wierne grono klasowych przyjaciół, ale nie powinnaś ignorować całej reszty. Stworzenie wizerunku niedostępnej dla zwykłych śmiertelników szybko Cię zaszufladkuje i przekreśli szansę na sympatię wszystkich.

popularność w szkole

Dziel się wiedzą

W czasach szkolnych nie ma nic bardziej atrakcyjnego, niż nasz otwarty umysł i zdolność do współpracy. Z jednej strony mamy do czynienia z niesympatycznymi kujonami, a z drugiej – leniami, którzy braki w wiedzy próbują nadrabiać uśmiechem. Ty powinnaś być gdzieś pośrodku. Tylko w ten sposób staniesz się klasowym autorytetem. Koleżanki i koledzy zrozumieją, że nie tylko sporo wiesz, ale potrafisz się także tym dzielić. Nie odmawiaj pomocy, bo dzięki temu sama ją otrzymasz.

popularność w szkole

Bądź partnerem dla nauczycieli

Każda klasa potrzebuje swojego rzecznika. Osoby pewnej siebie, inteligentnej i potrafiącej rozmawiać ze znacznie starszymi i mniej życiowymi belframi. Kiedy trzeba coś z nimi załatwić, zaproponuj swoją pomoc. Jeśli akcja zakończy się sukcesem, zyskasz dozgonną wdzięczność całej grupy. Znajomi będą Cię szanować za skuteczność, a nauczyciele za odwagę.

popularność w szkole

Angażuj się

Znowu trzeba wziąć udział w nudnym apelu? Zaangażować się w jakiś projekt lub zorganizować coś dla klasy? Do tego typu aktywności chętnych nigdy nie ma zbyt wielu. Jeśli w tym momencie pokażesz swoją aktywność, zyskasz w oczach nie tylko nauczycieli, ale także szkolnych znajomych. Koleżanki i koledzy będą Ci wdzięczni, że wzięłaś to na siebie i uratowałaś ich skórę. Kiedy zobaczą, że to nic strasznego, następnym razem sami się zaangażują. Kolejny raz staniesz się dla nich autorytetem.

popularność w szkole

Integruj klasę

Prawdziwa klasowa gwiazda nigdy nie pozwoli na to, aby wokół niej powstały zamknięte grupy, które w ogóle ze sobą nie rozmawiają. Trudno zmienić indywidualne sympatie, ale możesz postarać się ich zjednoczyć. Zaproś wszystkich na domową imprezę (wcześniej oczywiście informując rodziców), zorganizuj wyjście do kina, stwórz klasową grupę na Facebooku – pokaż, że pomimo różnic możecie być razem. Przy okazji staniesz się ich przewodniczką.

Komentarze (30)

Ocena: 4.93 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2015 15:21
Super pewnie ale nie przeczytałam sory ale pewnie by było super
odpowiedz
Zadowolona z życia (Ocena: 5) 01.09.2014 14:02
Pierdoły są tutaj napisane. Ja się angażowałam w szkolnych imprezach bardzo często i bardzo mocno, dzieliłam się wiedzą, starałam się być otwarta dla wszystkich i przede wszystkim umiałam rozmawiać z nauczycielami tak, aby wyszło na korzyść klasy. I co? I tak byłam uważana za kujona, bo przestałam dawać zżynać zadania domowe, bo koledzy i koleżanki z klasy mnie po prostu bezczelnie wykorzystywali. A to, że mi zależy na dużej wiedzy, bo gonię swoje marzenia, to przecież nieważne...
zobacz odpowiedzi (1)
fsdf (Ocena: 5) 01.09.2014 01:55
Nie wiem o co chodzi, ale staram się być lubianą, ale jakoś nigdy mi to nie wychodzi... staram się, naprawdę! pomagam, czasem dyskutuję, jestem miła, otwarta, nie przegaduje nikogo, lubię słuchać... no i co? gdzie bym nie poszła, w jakiekolwiek środowisko to mnie nie lubią... zmieniam wtedy coś w swoim zachowaniu-myślę, ze moze za bardzo się staram i to widac? odpuszczam trochę... no i znowu to samo. chyba juz tak mam... ze nigdy nie będę lubiana :/
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2014 00:53
A może by tak nauczyć durne nastolatki że życie nie polega tylko na tym by być szkolną gwiazdą? No ale o tym przecież nikt nie napisze artykułu...
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 31.08.2014 23:12
Napisz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo