Najgorsze teksty, które możesz powiedzieć osobie stosującej dietę - TOP 7

Takie komentarze wywołały już niejeden konflikt!
Najgorsze teksty, które możesz powiedzieć osobie stosującej dietę - TOP 7
10.08.2014

Udzielanie rad czy próba wpływania na najbliższe osoby często przypomina stąpanie po cienkim lodzie. Szczerość w relacjach jest niezwykle cenną zaletą, bezpośrednie uwagi potrafią jednak naprawdę zranić. Niekiedy oczywistym jest, jak niestosowne są niektóre komentarze. Granica pomiędzy tym co wypada, a czego nie wypada, potrafi być bardzo cienka.

Sprawdź, czego nie chce usłyszeć osoba stosująca dietę. 

supermarket

„Jesz tylko sałatę, prawda?”

Nie jest w dobrym tonie zarzucać komuś stosowanie króliczych zwyczajów, nawet jeśli jest to bardzo bliska osoba. O wiele lepiej zabrzmi, gdy powiesz „Bardzo chciałabym wiedzieć, z czego składają się twoje posiłki, od dawna szukam dietetycznych przepisów innych niż sałatki.” Odrobina życzliwości jeszcze nikomu nie zaszkodziła. 

supermarket

„Co bierzesz?”

Łatwo przyjąć, że nowa, piękna figura koleżanki jest zasługą nabytego w aptece specyfiku. Na ogół zrzucone kilogramy są jednak efektem ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Jeśli chcesz wiedzieć, czym Twoja znajoma wspomaga odchudzanie, skomplementuj jej postępy i wyraź zaciekawienie planem diety, który stosuje oraz ewentualnymi suplementami. 

supermarket

„Jesteś za chuda!”

Jest wiele sposobów, by powiedzieć znajomej osobie, że jej szczupłość nie wygląda korzystnie. Bezpośrednia krytyka w niczym nie pomoże, nawet, jeśli masz dobre intencje. Osoba, która usłyszy taki komentarz, poczuje się zaatakowana i najpewniej udzieli niemiłej i zgryźliwej odpowiedzi; to najprostsza droga by rozpocząć konflikt.

Troska o bliskich i znajomych jest niezwykle wartościową cechą. Jeśli widok chorobliwie chudej sylwetki sprawia, że koniecznie musisz zareagować, daj po sobie poznać, że Ci zależy. Pozytywny komentarz motywuje trzykrotnie bardziej niż negatywna uwaga. Powiedz przyjaciółce, że jest piękna i nie musi już więcej chudnąć. 

supermarket

„Dieta to strata czasu”

Nawet jeśli tak sądzisz, postaraj się nie zniechęcać osób w Twoim otoczeniu. Odchudzanie może być niekiedy kwestią zdrowotnych zaleceń. Trzymanie się ścisłego planu odżywiania nie należy do łatwych zadań, postąpisz o wiele lepiej, udzielając znajomej wsparcia. Powiedz, że wierzysz w jej sukces i życz powodzenia. Czasem niewielki gest potrafi wiele zdziałać. 

supermarket

 „I tak przytyjesz z powrotem…”

Niestety, dieta stosowana przez dwa tygodnie, miesiąc, czy nawet rok, nie gwarantuje efektów utrzymujących się do końca życia. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest stopniowe wprowadzanie zdrowych nawyków do sposobu odżywiania i stylu życia. Zanim skażesz poczynania znajomej na porażkę, dowiedz się, z kim konsultowała plan swojej diety oraz co zamierza dzięki niej osiągnąć. 

supermarket

„Nie wyglądasz na zdrową”

Nie ma prostszego sposobu, by wprawić swoją znajomą w konsternację. Najpewniej dołożyła wielu starań by osiągnąć szczupłą sylwetkę. Wrażliwa osoba, słysząc taką uwagę, poczuje się urażona lub zwątpi w siebie. W trosce o przyjaciółkę, która zaczyna przypominać szkielet, najlepiej sprawdzi się szczera rozmowa, podczas której możesz wyrazić swój niepokój o stan jej zdrowia. 

supermarket

„Nie zauważyłam, żebyś schudła”

Nawet jeśli to prawda, zachowaj to spostrzeżenie dla siebie. Na początkowym etapie stosowania diety, różnice w wyglądzie mogą być niedostrzegalne. Najzdrowszą i najczęściej zalecaną metodą odchudzania jest stopniowe regulowanie wagi, poprzez utratę 1-2kg w ciągu tygodnia. Wyrażając surową ocenę postępów swojej znajomej, z pewnością jej nie pomożesz. 

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2014 08:24
najgorsze co można usłyszeć? "mniam, jakie to pyszne jest! żałuj! nie wiesz co tracisz"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2014 13:43
Dla leniwych: 1. Jesteś za chuda; 2. Jesz tylko sałatę prawda? 3.Co bierzesz? 4. Dieta to strata czasu; 5. I tak przytyjesz z powrotem; 6. Nie wyglądasz na zdrową; 7. Nie zauważyłam żebyś schudła.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 3) 10.08.2014 10:10
no chciałabym usłyszeć że jestem za chuda....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo