TEST: Czy jesteś internetową ekshibicjonistką?

Sprawdź, czy nie mówisz innym zbyt wiele...
TEST: Czy jesteś internetową ekshibicjonistką?
16.07.2014

Nowoczesne technologie wiele rzeczy ułatwiają, ale inne mogą znacznie skomplikować. Tak właśnie jest z Internetem i naszą aktywnością w nim. Sieć to już nie tylko nieograniczone źródło informacji, ale także sposób na wyrażenie siebie. Portale społecznościowe dają nam możliwość kontaktu z innymi oraz budowania własnego wizerunku. Każdy kolejny post dodany na Facebooku czy zdjęcie na Instagramie coś o nas mówi. I to więcej, niż można przypuszczać.

Z tego typu serwisów, jak ze wszystkiego na świecie, należy korzystać z umiarem i zachowując zdrowy rozsądek. Warto pamiętać o podstawowej zasadzie – to, co pojawi się w sieci, nigdy już z niego nie zniknie, a wszystko co opublikujesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie. Szczególnie mocno do serca powinni to sobie wziąć internetowi ekshibicjoniści. Czy Ty także się do nich zaliczasz?

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy jesteś zbyt otwarta w Internecie. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, a za negatywną – 0 proc. Im wyższy wynik uzyskasz, tym mocniej powinnaś się zastanowić nad swoim postępowaniem. Zanim inni nie dowiedzą się o Tobie zbyt wiele i nie zechcą tego wykorzystać w niecnym celu...

facebook

11. Czy przed wakacjami informujesz w sieci, gdzie i kiedy wyjeżdżasz?

12. Czy w swoich postach nie stronisz od mocnych opinii nawet na najbardziej kontrowersyjne tematy, nie biorąc pod uwagę, że kiedyś może to zostać wykorzystane przeciwko Tobie?

13. Czy kiedykolwiek opublikowałaś swoje zdjęcie w niekompletnym stroju lub wyzywającej pozie?

14. Czy zdarzyło Ci się coś opublikować i tego pożałować?

15. Czy usłyszałaś kiedyś nieprzychylne opinie na temat tego, co zamieszczasz w Internecie?

facebook

16. Czy masz czasami wrażenie, że Twoje życie przedstawione w sieci wygląda znacznie ciekawiej, niż jest w rzeczywistości?

17. Czy kiedykolwiek zarzucono Ci zbytnią otwartość w treściach, które prezentujesz?

18. Czy byłabyś skłonna napisać w Internecie o swoim rozstaniu, śmierci bliskiej osoby czy problemach rodzinnych?

19. Czy informujesz innych o swoich problemach zdrowotnych?

20. Czy w czasie rozwiązywania testu odniosłaś wrażenie, że zbyt łatwo pozbywasz się swojej prywatności, by zaimponować innym?

facebook

1. Czy posiadasz więcej, niż jedno konto w portalach społecznościowych? (Np. na Facebooku i Instagramie, Twitterze i NK itp.)

2. Czy jesteś aktywną użytkowniczką tego typu serwisów i systematycznie publikujesz w nich własne treści?

3. Czy coraz trudniej wyobrazić Ci sobie dzień bez dodania wpisu lub zdjęcia?

4. Czy czujesz się zawiedziona, jeśli post lub zdjęcie zdobędą niewiele komentarzy i polubień?

5. Czy w portalach społecznościowych występujesz pod prawdziwymi danymi osobowymi, nie obawiasz się także podać miejsca zamieszkania, daty urodzenia, numeru telefonu?

facebook

6. Czy często logujesz się do portalu przez telefon komórkowy, by dać znać innym, gdzie aktualnie przebywasz?

7. Czy każdy wyjazd lub wyjście z przyjaciółmi dokumentujesz zdjęciami, które następnie zamieszczasz w sieci?

8. Czy dzielisz się ze swoimi internetowymi znajomymi informacją na temat Twojego życia uczuciowego? (Zmiana statusu związku lub intymne wyznania pod adresem ukochanego)

9. Czy zdarza Ci się prowadzić prywatne rozmowy w miejscu, które jest ogólnodostępne dla postronnych obserwatorów? (Np. w komentarzach)

10. Czy jeśli zauważysz, że któryś z Twoich znajomych dodał zdjęcie, na którym widniejesz, samodzielnie się na nim oznaczasz?

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Natalia (Ocena: 5) 23.07.2014 10:13
0%
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2014 16:49
10% ;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2014 22:47
większość wyjazdów zamieszczam, bo podrózuję po fajnych miesjcach w Polsce i minimum raz na 2 tygodnie jadę w góry:) mam prostą zasadę, jak ktoś chce ogląda a jak nie to nie
odpowiedz
mm (Ocena: 5) 16.07.2014 20:40
15% :)
odpowiedz
inferno (Ocena: 5) 16.07.2014 16:27
hehehe 0% :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie