PSYCHOLOGIA SNU: Co mówi o Tobie pozycja, w jakiej śpisz?

Powiedz nam, jak śpisz, a powiemy Ci, jaka jesteś.
PSYCHOLOGIA SNU: Co mówi o Tobie pozycja, w jakiej śpisz?
20.05.2014

Każdy wie, że niewyspanie prowadzi do zmęczenia, głodu i rozdrażnienia. Specjaliści twierdzą, że w tym przypadku nie chodzi jednak o ilość czasu, który przeznaczamy na sen, ale o pozycję, w jakiej śpimy. To zadziwiające, jak dużo mówi ona o nas samych!

1. Pozycja embrionalna

Prawie 50 % ludzi śpi w takiej pozycji! Jest nieco zamknięta, co świadczy o tym, że masz wrażliwą naturę i czasami potrzebujesz ochrony. Taka pozycja oznacza także, że jesteś osobą, która niekiedy żyje na krawędzi. 

spanie na boku

2. Na boku

Śpisz zawsze na boku, z wyprostowanymi nogami, czasami podpierając tylko twarz na dłoni lub trzymając rękę pod poduszką? Według ekspertów oznacza to, że jesteś towarzyska i godna zaufania. 

spanie na boku

3. Na boku, ale zginasz nogi

Zginasz nogi, najczęściej wyginasz kręgosłup w łuk, a ręce trzymasz przed sobą lub koło twarzy? Podobno jesteś więc osobą podejrzliwą i nieco cyniczną. Lubisz także próbować nowych rzeczy i jesteś otwarta na wyzwania. 

spanie na plecach

4. Na plecach

Śpisz na plecach z rękami wyprostowanymi wzdłuż ciała? To najrzadsza pozycja ze wszystkich. Na co dzień jesteś cicha i zdystansowana i masz duże wymagania, także względem siebie. 

sleep position

5. Na plecach z rękami przy głowie

Pozycja, w której najczęściej śpią niewolęta, ale także dorośli. Ci, którzy śpią w ten sposób, umieją słuchać, są przyjaźni i współczujący. 

spanie na brzuchu

6. Na brzuchu z rękami pod sobą

Jeśli śpisz w ten sposób, na pewno uwielbiasz wychodzić, bawić się, imprezować, a także często podejmujesz szybkie i spontaniczne decyzje. Nie lubisz też krytyki i jesteś nerwowa, co jest nieco uciążliwe dla ciebie i otoczenia. 

sen

7. Żadna specyficzna pozycja

Za każdym razem śpisz inaczej? Nie masz swojej jednej ulubionej pozycji? Może to być oznaka niezdecydowania, zamieszania w życiu, a nawet stresu. Czasami świadczy także o strachu przed zaangażowaniem. 

Komentarze (21)

Ocena: 4.19 / 5
gość (Ocena: 4) 01.08.2018 21:08
OK aha bardzo ciekawe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2018 07:25
To ja
odpowiedz
Marcin89 (Ocena: 5) 23.02.2018 22:57
Powie mi ktos dlaczego zasypiam od dlugich lat w pozycji lezacej na plecach stopy zlozone jedna na druga tak skrzyzowane jak bym byl ukrzyzowany na krzyzu a rece mam zawsze zlozone tak jak bym lezal w trumnie... szukalem cos na ten temat ale nie potrafię nic znalesc moze ktos mi pomoc i powiedziec co to za pozycja i co o mnie mowi?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2017 13:59
Sprawdza się
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2016 21:57
Tu nie ma mojej pozycji do snu !!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo