7 kłamstw z mediów, przez które popadamy w kompleksy

Magazyny o modzie, telewizja i radio sprawiły, że mamy pewne wyobrażenia o tym, jak powinno wyglądać piękno i sukces.
7 kłamstw z mediów, przez które popadamy w kompleksy
17.02.2014

Magazyny o modzie, telewizja oraz radio sprawiły, że mamy pewne wyobrażenia o tym, jak powinno wyglądać piękno i sukces. Nie można jednak wierzyć we wszystko, co oferują nam media. Oto kilka rzeczy, które atakują nas, ilekroć otwieramy gazety, czy oglądamy telewizję, a które wcale nie są prawdą.

1. Chude jest lepsze

W Hollywood obowiązuje jeden kanon piękna - modna jest chudość, chudość, chudość. Kiedy widzimy sławnych aktorów, modelki, wydaje się nam, że od ich urody zależy także ich sukces i kariera. Nie powinniśmy jednak patrzeć na to w ten sposób. Sławy mają własnych stylistów, prywatnych trenerów, korzystają z drogich zabiegów, a ich zdjęcia w kolorowych magazynach najczęściej ulegają graficznym obróbkom. Dzięki tym wszystkim rzeczom prezentują się idealnie, a my popadamy w kompleksy. To jest więc wiadomość dla każdej z nas: jesteśmy piękne, bo jesteśmy sobą, bo zakładamy sobie jakieś cele i je realizujemy. Najważniejsze w życiu jest spełnienie, które jednak nie płynie wyłącznie z sukcesów, pieniędzy i ładnej buzi, ale ze szczęścia i bliskości ludzi. Jeśli już masz tego świadomość, sama dobrze wiesz, że tak żyje się lepiej. 

Pieniądze

3. Pieniądze dają szczęście

Twoje szczęście nie zależy od ilości pieniędzy, które zarabiasz. Oczywiście, życie jest prostsze, kiedy nie musisz się martwić o zapłacenie czynszu. Jednak to, co daje prawdziwe szczęście, to udany związek, wymarzona praca, spełnianie marzeń, podróże do najdalszych zakątków świata. A także bycie w zgodzie z samą sobą i samozadowolenie, które sprawia, że twoje życie staje się pełniejsze, a ty szczęśliwsza. 

Tytuł naukowy

2. Tytuł naukowy jest najważniejszy

Jeśli jesteś absolwentką prestiżowej uczelni, to fantastycznie! Jeśli nie, nie myśl, że to jedyny sposób, dzięki któremu możesz osiągnać sukces. Kreatywność, praca, pomysł na siebie - to także ułatwia zdobycie w życiu tego, czego pragniesz.

 

 

Tatuaże

6. Tatuaże i kolczyki nie są fajne

Sądzisz inaczej? I bardzo dobrze! W tej kwestii także panuje zasada, żeby być sobą i robić to, czego się pragnie. Oczywiście, wiadomo, że w niektórych profesjach tatuaże są niedopuszczalne, trzeba się z tym liczyć, ale jeśli twój szef nie ma z tym problemu, tym lepiej dla ciebie. 

 

7. Make-up sprawia, że jesteś piękniejsza

7. Make-up sprawia, że jesteś piękniejsza

Oczywiście, każda z nas czuje się lepiej w pełnym makijażu. Troche mascary i kolorowej szminki sprawia, że czujesz się pewniejsza siebie. Nie myśl jednak, że bez kosmetyków wyglądasz źle! Naturalne piękno zawsze wygrywa, o ile towarzyszy mu radość i promienny uśmiech. 

Zaburzenia

4. To, co złe, jest społecznie gloryfikowane

Niestety, takie zjawiska, jak anoreksja, autoagresja czy depresja, są społecznie akceptowane i rozpowszechniane w środkach masowego przekazu. To sprawia, że stykamy się z nimi i tym samym przestają one nas szokować. Dochodzi nawet do tego, że widzimy je w dobrym świetle. Jest to szczególnie trudne dla ludzi, którzy rzeczywiście zmagają się z poważnym zaburzeniami. 

Tylko facet może mieć bogate życie seksualne

5. Tylko facet może mieć bogate życie seksualne

Jeśli mężczyzna umawia się z kilkoma kobietami tygodniowo, jest prawdziwym playboyem, którego podziwiają wszyscy kumple. Natomiast jeśli kobieta zachowuje się w podobny sposób, jest uważana za rozwiązłą i może nasłuchać się wielu przykrych słów. Pamiętaj, że dopóki zachowujesz się fair w stosunku do samej siebie i ewentualnego partnera, możesz robić, co chcesz, ponieważ to twoje życie i tylko twoje decyzje. 

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2014 15:49
ODBIERZ KOLEJNE BILETY DO MULTIKINA! Multikino dalej rozdaje bilety do wykorzystania w dowolnym czasie. Zapisz się po odbiór darmowych wejściówek już teraz: odbieramy-bony.pl/multikino/ad556
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2014 12:54
"4. To, co złe, jest społecznie gloryfikowane" - i waszym zdaniem ludzie wpadają w kompleksy bo nie są źli/nie popierają tego co złe? Depresja jest społecznie gloryfikowana, czyli ktoś kto ją ma według mediów jest szczęśliwy? Zachęcam autorkę artykułu, by wbrew punktowi drugiemu poszła jednak na jakieś studia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2014 14:17
Tak naprawdę najważniejsze są pieniądze. Nie mam na myśli jakichś astronomicznych kwot, ale takie żeby starczało spokojnie na życie, bez zastanawiania się ile do pierwszego. Poza tym pierwsza poważniejsza choroba - chcesz być leczony na poziomie, mieć badania teraz a nie za 18 msc - pieniądze. Wszystko kosztuje moje drogie. Zdrowia się nie kupi, owszem, ale wiele chorób można leczyć, a to niestety sporo kosztuje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2014 22:20
A podróże do dalekich krajów bez pieniędzy, hehe sami sobie przeczycie... do Keni za najniższą krajową?!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2014 20:38
mi szcescie daje samorealizacja, rozwój osobisty, spełnianie marzen, lubie chłonac to co daje nam natura, kocham słonce, kiedy słyszę śpiew ptaków, ale do pełni szczęścia poproszę jeszcze dobra prace?na stałe nie dorywcza czytaj jestem studentką/, szczery, dobry facet:P i wtedy mogę latać:Pze szcescia ofc, nie powiem ,ze pieniadze nie sa wazne, SĄ ale wazne eby człowiek nie zamienił sie w maszynę do robienia ich, ja chce tylko tyle ile potrzebuje tj na buty/btw kocham, ciuchy kosmetyki /moge głodować nawet, a podróż to mogę zrobić za pól darmo np jeżdżąc stopami, czy coach surfing ot co
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo