TEST: Na ile % jesteś plotkarą?

Sprawdź, czy warto powierzyć Ci tajemnicę.
TEST: Na ile % jesteś plotkarą?
25.12.2013

Nieżyczliwi twierdzą, że plotkowanie leży w naturze większości kobiet. Uwielbiamy obgadywać swoich wrogów i przyjaciół, zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności. Chciałybyśmy temu zaprzeczyć, ale musimy uczciwie potwierdzić, że coś w tym jest. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielką moc ma słowo. Niesprawdzone informacje, insynuacje, uszczypliwe uwagi – to potężna broń w naszych rękach. 

Nie potrzebujemy specjalnej okazji, by szepnąć do ucha przyjaciółki nawet najbardziej niestworzoną plotkę. W swoich dociekaniach na temat cudzego życia intymnego, kariery czy relacji rodzinnych zachodzimy tak daleko, że wreszcie same nie wiemy, co jest tutaj prawdą, a co jedynie wymysłem naszej wyobraźni. To nie tylko sprawi przykrość bohaterowi naszych opowieści, ale prędzej czy później zaszkodzi także nam!

Czy masz naturę plotkary? Przekonaj się o tym, rozwiązując nasz test! Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Zsumuj wszystkie cyfry, a wynik powie Ci, na ile procent masz skłonność do obgadywania innych.

plotkara

6. Czy dzielisz się niesprawdzonymi informacjami, które budzą nawet Twoje wątpliwości?

7. Czy kiedykolwiek poinformowałaś kogoś o czymś, o czym sama wiedziałaś, że jest tylko plotką?

8. Czy uważasz, że rozmawianie o innych bez ich udziału jest w porządku?

9. Czy kiedykolwiek usłyszałaś plotkę na swój temat i w ramach zemsty wymyśliłaś coś, co miało uderzyć w podejrzanych o jej rozprzestrzenianie? 

10. Czy zdarzyło Ci się z premedytacją oczernić kogoś w oczach innych?

plotkara

1. Czy Twoim głównym tematem rozmów z koleżankami nie są Wasze dokonania, ale potknięcia innych?

2. Czy miewasz czasami uczucie, że nie możesz utrzymać języka za zębami i musisz podzielić się jakąś informacją z kimkolwiek?

3. Czy odczuwasz satysfakcję, kiedy nielubianej osobie podwinie się noga?

4. Czy jeśli jesteś świadkiem krępującej sytuacji, musisz o niej komuś opowiedzieć, nawet jeśli zdajesz sobie sprawę, że powinnaś zachować to wyłącznie dla siebie?

5. Czy zdarza Ci się szeptać na ucho rozmówcy w towarzystwie innych?

11. Spotykasz nielubianą koleżankę przed gabinetem ginekologicznym. Czy opowiadasz o tym przyjaciółce, sugerując, że być może jest w ciąży?

12. Jesteś świadkiem kłótni znajomej z jej chłopakiem. Czy dzielisz się z kimś informacją o rzekomym kryzysie w ich związku?

13. Rozstajesz się z chłopakiem w nieprzyjemnych okolicznościach. Czy jesteś skłonna zemścić się na nim opowiadając innym o krępujących faktach z jego życia?

14. Koleżanka powierzyła Ci sekret, który dotyczy kogoś innego z Twojego towarzystwa. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że nie dochowasz tajemnicy i powiesz o wszystkim drugiej zainteresowanej osobie?

15. Przyjaciółka rozstała się z chłopakiem, który następnie wyrzucił ją ze znajomych na Facebooku. Ty wciąż możesz przeglądać jego profil. Czy na jej prośbę informujesz ją o nowych wpisach i zdjęciach, które mogłyby ją zainteresować?

16. Czy zdarza Ci się okłamywać nawet najbliższe osoby, by osiągnąć zamierzony cel?

17. Czy kiedykolwiek straciłaś kontakt ze znajomą osobą, która miała uzasadnione podejrzenia, że plotkujesz na jej temat?

18. Czy czasami tak swędzi Cię język, że musisz zadzwonić do przyjaciółki, nie patrząc na porę dnia czy nocy, by podzielić się z nią smakowitym kąskiem na temat kogoś z Waszego otoczenia?

19. Czy uważasz, że plotka to nic złego, pod warunkiem, że zainteresowany nie pozna jej autora?

20. Czy sama postrzegasz siebie jako plotkarę?

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2014 04:02
40 % :P
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 30.12.2013 01:13
60% :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2013 03:05
90% chyba mam problem
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 26.12.2013 21:40
...
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 26.12.2013 15:23
0%
odpowiedz

Polecane dla Ciebie