Ciekawostki o kolorach: Kobiety kochają niebieski i nienawidzą brązu. A co lubią faceci?

Na ulubione kolory ma wpływ nie tylko płeć, ale przede wszystkim wiek.
Ciekawostki o kolorach: Kobiety kochają niebieski i nienawidzą brązu. A co lubią faceci?
03.12.2013

Panowie mają skłonność do uważania się za ekspertów w niemal każdej dziedzinie życia. Podobno lepiej gotują, prowadzą samochód, majsterkują, myślą analitycznie, kierują się rozumem... Listę ich niewątpliwych zalet ogranicza wyłącznie ich wyobraźnia. Jest jednak kwestia, z którą zupełnie sobie nie radzą i, co równie ciekawe, potrafią się do tego przyznać. Mowa o kolorach, do których najwyraźniej nie mają głowy.

Doskonale odróżniają biały od czarnego, niektórzy radzą sobie także z zielenią czy brązem, ale écru, amarant, oberżyna czy lila róż, to dla nich już zdecydowanie za wiele. Nie oznacza to jednak, że nie mają swoich ulubionych kolorów. Które obstawiacie? Czerń, a może wszelkie odcienie szarości? Brąz czy granat? Pudło! Okazuje się, że mężczyźni są o wiele bardziej kolorowi, niż sądzimy i wcale się od nas nie różnią.

Badanie preferencji kolorów udowadnia, że w tym przypadku płeć nie ma tak wielkiego znaczenia, jak wiek. Kobiety gustują w podobnych kolorach, co mężczyźni i nie znoszą tych samych barw. Różnice pojawiają się na różnych etapach naszego życia. Który kolor podoba się najbardziej młodym facetom, a który kojarzy im się najlepiej na starość? A jak wygląda to w naszym przypadku? Czy zawsze jesteśmy wierne ulubionej barwie?

Zobaczcie konkretne dane i sprawdźcie, czy też tak macie!

ulubiony kolor

Ulubiony kolor na różnych etapach życia. Niebieski dominuje w każdym wieku, ale im jesteśmy starsi, tym mniej kolorów nam się podoba...

ulubiony kolor

Ulubiony i najbardziej znienawidzony męski kolor w różnym wieku. Panowie w młodości gustują w zielonym, później przez dłuższy czas są wierni niebieskiemu, ale na starość doceniają czerwień. Poniżej barwy, których nie lubią. Brązowy wygrywa!

ulubiony kolor

Ulubiony i najbardziej znienawidzony kobiecy kolor w różnym wieku. Różnica polega na tym, że w dzieciństwie uwielbiamy fiolet, którego mężczyźni nigdy nie doceniają. Kilka lat później przekonujemy się do niebieskiego. My także nie lubimy brązu, a w wieku średnim najbardziej drażni nas szary.

Wszystko jest już jasne. Kobiety i mężczyźni najbardziej gustują w kolorze niebieskim i zielonym. Równie zgodnie odrzucają brązowy i żółty. Co oznaczają te barwy zdaniem specjalistów?

Niebieski – oznacza zaufanie i lojalność, kojarzy się przede wszystkim z spokojem i bezpieczeństwem.

Zielony – oznacza rozwój i naturalność, kojarzy się pozytywnie większości ludzi (nie bez znaczenia jest fakt, że „zielone” to synonim dolarów amerykańskich, czyli pieniędzy).

Brązowy – kolor ziemi, barwa organiczna i kojarząca się z naturą. Z brązem jest jednak jeden problem – większości wydaje się po prostu nudny!

Żółty – kojarzy się z radością i pozytywnym myśleniem, ale mimo wszystko uznajemy ten kolor za zbyt agresywny.

ulubiony kolor

Szczegółowe dane na temat ulubionego koloru ze względu na płeć. Dwa najbardziej lubiane (wykresy po lewej stronie) i nielubiane (wykresy po prawej) są takie same w przypadku kobiet i mężczyzn.

Komentarze (34)

Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 10.03.2017 15:12
opo999999
odpowiedz
jan (Ocena: 1) 04.12.2016 22:58
Tak na samym poczatku.My nie jestesmy"facetami",tylko mezczyznami.Prosze nas nie obrazac,nie ponizac.
odpowiedz
Facetnet (Ocena: 3) 18.08.2015 11:14
Bzdury, że kobiety bardziej się znają na kolorach. Przykład: jest podstawowy kolor turkusowy (50% niebieskiego + 50% zielonego), to jedna kobieta twierdzi mi uparcie że to zielony, druga że to na pewno jest niebieski. Tak się kobiety znają na kolorach!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2014 22:25
Kocham brąz! Nie wiedziałam, że to dziwne.
odpowiedz
Zaba (Ocena: 5) 07.12.2013 11:18
co za brednie..:/ każdy ma inny gust wiec to jest troszeczkę bez sensu... ja sama uwielbiam brąz w każdym jego odcieniu i tak samo jak niebieski...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo