Jak pocieszyć przyjaciółkę po rozstaniu? Na pewno NIE TAKIMI TEKSTAMI! (10 najgorszych)

W tej sytuacji lepiej wspierać w milczeniu, niż powiedzieć za dużo...
Jak pocieszyć przyjaciółkę po rozstaniu? Na pewno NIE TAKIMI TEKSTAMI! (10 najgorszych)
18.10.2013

Jeśli kiedykolwiek byłaś zmuszona do zakończenia związku lub przed faktem dokonanym postawił Cię chłopak – pewnie doskonale wiesz, jakie towarzyszą temu uczucia. To nie jest nic przyjemnego. Choć w większości mamy tego świadomość, kiedy podobna sytuacja wydarzy się w życiu naszych przyjaciółek, momentalnie tracimy rozum. Staramy się je na siłę pocieszać i szukać dobrych stron wynikających z rozstania. Czas leczy rany, więc z takimi słowami lepiej jednak poczekać.

Nieodpowiedni komentarz wygłoszony „na gorąco” może przynieść odwrotny skutek. Przyjaciółka poczuje się jeszcze gorzej, a Ty stracisz w jej oczach. Nie staraj się jej przekonywać, że tak musiało się stać, że znajdzie sobie kogoś nowego, a były już chłopak w rzeczywistości w ogóle do niej nie pasował. Na takie wnioski przyjdzie odpowiedni moment. Teraz musisz ją wspierać, choćby w milczeniu.

Podpowiadamy, czego pod żadnym pozorem nie powinna usłyszeć przyjaciółka z Twoich ust. Przekonasz się, że Ty na jej miejscu także nie chciałabyś otrzymać takich złotych porad...

przyjaciółki

MOŻE JESZCZE DO CIEBIE WRÓCI?

Niezależnie od tego, czy ona by tego chciała, to nie jest najlepsze pocieszenie. Czasami warto zamknąć pewien rozdział naszego życia i nie zastanawiać się, „co by było, gdyby...”. Może wróci, a może nie ma na to żadnych szans. Lepiej nie rozbudzać nadziei, zwłaszcza jeśli do rozstania doszło zaledwie kilka dni temu.

MYŚLAŁAM, ŻE TO DLA CIEBIE TEN JEDYNY

Wspaniałe pocieszenie, po którym nie pozostaje nic innego, jak zapaść się pod ziemię i przepłakać całą noc. Być może rzeczywiście wiązała z nim swoje plany na przyszłość, ale takie słowa na pewno jej nie pomogą. Wcale jej tym nie pocieszysz, a wręcz uświadomisz, w jak bardzo beznadziejnej sytuacji się znalazła.

przyjaciółki

JESTEŚ PIĘKNA I MĄDRA, JESZCZE KOGOŚ SOBIE ZNAJDZIESZ

Teoretycznie to same miłe słowa, które chciałaby usłyszeć każda kobieta, ale nie tym razem! Może pomyśleć, że nie była wystarczająco piękna i mądra dla niego, skoro postanowił ją zostawić. „Jeszcze kogoś sobie znajdziesz” - to także nie napawa optymizmem. To pocieszanie na siłę i przekonywanie, że każda potwora znajdzie swojego amatora.

WIDOCZNIE NA CIEBIE NIE ZASŁUGIWAŁ

W tym momencie dajesz jej do zrozumienia, że zmarnowała spory okres swojego życia. Związała się z nieodpowiednim chłopakiem, na którego nie powinna nawet spojrzeć. Jeśli z nim była, to znaczy, że jednak coś w nim widziała. To także próba zrzucenia całej odpowiedzialności wyłącznie na faceta, chociaż sama nie możesz być pewna, jak to było naprawdę...

ZAPOMNIJ O NIM, ŻYCIE TOCZY SIĘ DALEJ

Bardzo przydatna rada, ale w tym momencie nikt nie ma ochoty na wysłuchiwanie tego typu mądrości. Łatwo powiedzieć, gorzej przeżyć to na własnej skórze. Każde rozstanie wywołuje nie tylko ogromny żal i smutek, ale i poczucie pustki. Nie pogłębiaj go i daj jej się wypłakać. Powinna zapomnieć o wszystkim, co ich łączyło i co dobrego ich spotkało? Wtedy zacznie sobie o tym przypominać i popadnie w jeszcze większy marazm.

NIE WIERZĘ, ŻE MOGŁAŚ SIĘ Z KIMŚ TAKIM ZWIĄZAĆ

Wspaniale, dołóż jej jeszcze mocniej. W tym momencie stawiasz w wątpliwość jej dojrzałość emocjonalną i umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji. Najwidoczniej zgłupiała i związała się z byle kim. Na takie ostrzeżenia jest już jednak zdecydowanie za późno. Nie wmawiaj jej, że gdyby była mądrzejsza, to dzisiaj nie musiałaby cierpieć.

A NIE MÓWIŁAM...

Zastanów się, jak reagujesz na taki tekst, niezależnie od tego, jakiej sytuacji dotyczy. Zapewne ogromną irytacją, bo ktoś znowu się mądrzy, udowadniając Ci brak rozwagi. Niczemu to nie służy. Chyba, że poprawieniu humoru osoby, która go wypowiada. Jeśli chcesz w ten sposób skomentować jej ból i rozżalenie, lepiej nic nie mów...

DLATEGO JA JESTEM SINGIELKĄ

No tak, nie ma facetów, nie ma problemów. Problem w tym, że facet jednak pojawił się w jej życiu i skoro zdecydowała się z nim związać, wiązała z nim swoje plany. Nie przekonuj jej w tym momencie, że lepiej było nie wchodzić w taką relację. To nic nie da, a jeszcze bardziej ją rozzłości.

POWINNAŚ MU POKAZAĆ, KTO TU RZĄDZI

Jeśli do rozstania doszło w wyniku poważnego nieporozumienia, a wręcz skandalu, wizja zemsty jest czymś naturalnym. Jednak szybko przechodzi i życie toczy się dalej. Dlatego nie podpuszczaj jej, żeby pod wpływem emocji zrobiła coś, czego później będzie bardzo żałowała. Postaraj się złagodzić jej emocje, a nie pobudzać jej jeszcze mocniej.

CHCIAŁABYM MIEĆ TAKIE PROBLEMY...

W tym momencie udowadniasz, że masz ją i jej emocje w głębokim poważaniu. Niech sobie płacze do poduszki, w końcu to nic takiego. Jeden odszedł, drugi przyjdzie i szybko o tym zapomni. Przyjaźń polega jednak na tym, że nawet najmniejszy problem bliskiej osoby staje się dla Ciebie istotny. Nie dlatego, że ma tak ogromną wagę, ale dlatego, że dotyczy jej.

Co więc powiedzieć w takiej sytuacji? Zaoferuj pomoc we wszystkim. Okaż swoje zainteresowanie i zapewnij, że zawsze może na Ciebie liczyć. W jej głowie kłębi się wiele myśli, ale to nie jest czas na rozdrapywanie ran. Pod żadnym pozorom nie umniejszaj jej problemu i nie sugeruj, że nie ma się czym przejmować. Kimkolwiek nie był jej partner, musiało jej na nim zależeć. Jeśli zaczniesz go oczerniać, tym samym uderzysz w nią.

Najlepszą pomocą będzie wysłuchanie jej wszystkich wątpliwości. Niech wie, że może Ci powiedzieć cokolwiek, a Ty jej nie zbędziesz, ani tym bardziej nie wyśmiejesz.

Jeśli miałyście nieprzyjemność przeżywania podobnych momentów, czy usłyszałyście od przyjaciółki coś, czego się po niej nie spodziewałyście?

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2015 20:21
Ja po rozstaniu nie mogłam się pozbierać. Dopiero dzięki urokowi miłosnemu ze strony urokmilosny24.pl odzyskałam faceta. Znow jestem szczęśliwa.
odpowiedz
ALLASIE (Ocena: 5) 17.01.2015 21:55
Jak komuś mogłyby przyjść na myśl takie zdania? :O Taka osoba pewnie mózgu nie ma, albo uczucia ma w dole x.x
odpowiedz
Axel (Ocena: 5) 03.03.2014 21:27
JEBAĆ CHU*i
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 18.10.2013 23:54
Co za debilny artykuł... Połowa z tych tekstów w życiu by mi nie przyszła nawet na myśl w takiej sytuacji... Kompletne oczywistości. No sorry, ale kto po oznajmieniu przez przyjaciółkę, że zerwała z chłopakiem, powie jej, że 'chciałby mieć takie problemy'... A druga połowa to znowu kompletne bzdury. W dodatku argumenty mnie po prostu śmieszą. ,,Może pomyśleć, że nie była wystarczająco piękna i mądra dla niego, skoro postanowił ją zostawić.' - Szczególnie ten... Osobiście niedawno miałam taką sytuację i po prostu powiedziałam mojej przyjaciółce, że mi przykro, że on najwyraźniej jeszcze nie dojrzał do poważnego związku i, że przecież może przebierać w facetach (Co jest akurat prawdą), więc prędzej czy później znajdzie tego idealnego. No i dodałam, że teraz będziemy wspólnie korzystać z uroków bycia singielkami ;) Pewnie autorka artykułu już dokopała się jakiegoś drugiego dna tych słów, ale dobrze znam moją przyjaciółkę i sprawiłam się się naprawdę szeroko uśmiechnęła i powiedziała, że mnie kocha. Myślę, że lepiej wiem co powiedzieć tak bliskiej mi osobie, niż jakaś babka, która chyba nie ma zbyt wielu znajomych...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2013 15:38
Moją koleżankę rzucił chłopak - rozstają się średnio co 3-4 miesiące. W końcu po jednym takim raze nie wytrzymałam i powiedziałam jej co o tym myślę... Efekt ? Zostawiła mnie a do chłoptasia wróciła i dalej drą koty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo