PSYCHOTEST: Kotku, żabko, skarbie... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa?

Czułe słówka mówią o nim więcej niż myślisz!
PSYCHOTEST: Kotku, żabko, skarbie... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa?
31.07.2013

W stałych związkach najczęściej unikamy oficjalnych sformułowań. O wiele milej jest usłyszeć od ukochanego mężczyzny zwrot w stylu „kotku” czy „myszko”, niż zwyczajnie po imieniu. Określenia te bardzo skracają dystans pomiędzy nami i oznaczają naprawdę głęboką więź. Przynajmniej w większości przypadków, bo niektórzy mężczyźni wypowiadają je bardziej z automatu, niż z prawdziwym uczuciem.

Przyjmijmy jednak, że są to zwroty szczere i mające swoje uzasadnienie. Zastanawiałyście się kiedyś, co mogą oznaczać? Wcale nie chodzi o to, że kobieta, do której partner zwraca się „żabko” ma cokolwiek wspólnego z obślizgłym płazem. Okazuje się jednak, że pieszczotliwe sformułowania czasami mogą mieć swoje drugie dno.

Zastanów się, jak najczęściej zwraca się do Ciebie ukochany i sprawdź, co mówi na jego temat!

zakochani

KOCHANIE

Jest tradycjonalistą, który szczerze marzy o rodzinie i potomstwu. „Kochanie” pochodzi od słowa „kochać”, więc jeśli decyduje się na takie publiczne wyznania, to naprawdę mu zależy. Ma własne zdanie na niemal każdy temat i choć bardzo Cię szanuje, nie zawsze potraficie się porozumieć. Potrafi być zaborczy i śmiertelnie zazdrosny. Często wbrew zdrowemu rozsądkowi! Unikaj spojrzeń innych mężczyzn, bo awantura murowana.

ŻABCIU

Uwielbia być w centrum uwagi i uważa, że nie mógł lepiej trafić. Kocha Cię nad życie i nie zamierza tego przed nikim ukrywać. W jego oczach jesteś najpiękniejszą i najmądrzejszą kobietą, jaka chodzi po Ziemi. To bardzo pozytywny objaw, ale czasami wręcz niebezpieczny. Może mieć skłonność do traktowania Cię jak własności, która należy tylko do niego. Uważa się za niezbędne dopełnienie Twojego ideału.

 

DZIUBKU

Urodzony łowca, który uwielbia zdobywać. Nawet jeśli jesteście w stałym związku, wciąż potrafi Cię zaskakiwać. Uwielbia ekstremalne sytuacje. Trudno zaspokoić jego apetyt na seks, więc musisz przygotować się na spory wysiłek w sypialni. Najchętniej nigdy by z niej nie wychodził. Nie traktuje Cię przedmiotowo, ale lubi się Tobą pochwalić przed znajomymi. Złap go za rękę, podnieś wysoko głowę i krocz dumnie w jego towarzystwie. Będzie pękał z zachwytu. Nad samym sobą.

 

KOTKU

Pozytywnie nastawiony do życia, ale monogamia nie jest dla niego naturalnym stanem rzeczy. Jeśli naprawdę się zakocha, może wytrwać w uczuciu przez wiele lat, ale wystarczy niewielki impuls, by zainteresował się kimś innym. Powinnaś mieć go na oku i wciąż się starać. Nie lubi stagnacji i nudy. Jeśli nie dostarczysz mu odpowiedniej dawki wrażeń, szybko się od Ciebie oddali. W codziennym życiu można na nim polegać, ale nie można być w stu procentach pewną.

MYSZKO

Przed znajomymi odgrywa rolę prawdziwego twardziela, któremu żadna przeszkoda nie straszna, ale w rzeczywistości to bardzo ciepły i delikatny mężczyzna. Jest niezwykle uczuciowy, co wcale nie ułatwia mu życia. Potrafi być wierny do końca życia, ale kobieta, z którą chciałby je spędzić, powinna być dla niego solidnym oparciem. Nigdy nie będzie fundamentem Waszego związku i rodziny, więc przygotuj się odgrywanie pierwszych skrzypiec. Jeśli go nie zmobilizujesz, może popaść w marazm.

RYBKO

To bardzo aktywny mężczyzna, który nie potrafi usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Potrafi szczerze kochać, ale musisz liczyć się z niespodziankami z jego strony. Nie zawsze miłymi. Nawet jeśli coś zaplanujesz, on może to szybko zmienić. Wychodzi z założenia, że nie potrzebuje Twojej zgody, by podejmować najważniejsze decyzje dotyczące Waszej przyszłości. Uważa się za przewodnika stada, więc albo dasz mu się porwać, albo będziesz się z nim męczyła.

PO IMIENIU

Kompleksy to jego drugie imię. Jest piekielnie inteligentny i całkiem nieźle radzi sobie z praktycznym rozwiązywaniem problemów, ale na publiczne wyznania z jego strony nie masz co liczyć. Słodkie słówka padają z jego ust chyba tylko w sypialni. Trzyma na dystans nie tylko Ciebie, ale i samego siebie. Nie jest pewny swoich uczuć. Jeśli chcesz wytrwać w tym związku i bardzo Ci na nim zależy, musisz go nieustannie mobilizować i komplementować. On tego potrzebuje.

SKARBIE

To określenie nie wzięło się znikąd. On naprawdę uważa Cię za największy skarb w swoim życiu, a Wasz związek ceni bardziej, niż główną wygraną na loterii. Wciąż nie może uwierzyć, że trafił na kogoś takiego, jak Ty. Ten stan może jeszcze trochę potrwać, ale od fascynacji do rutyny krótka droga. Za jakiś czas będziesz musiała zapomnieć o komplementach i dowodach miłości. Łatwo się przyzwyczaja i przestaje dostrzegać rzeczy, które kiedyś wydawały mu się najważniejsze. Swój „największy skarb” zamieni na kiepsko brzmiącą „stałą partnerkę”. Pamiętaj, że to tylko słowa. Uczuć tak łatwo nie zmienia.

SŁONECZKO

Mężczyzna stworzony do tego, by spełniać zachcianki kobiety. Urodzony pantoflarz, którego z łatwością sobie wychowasz. W krótkim czasie nauczysz go, co naprawdę lubisz, a czego nie akceptujesz. Nie będzie specjalnie dyskutował, tylko postara się dostosować. Jeśli nie oczekujesz, że to facet będzie rządził w domu i związku, powinno Ci się to spodobać. Jednak do czasu, bo za kilka lat możesz uznać, że wolisz towarzystwo samca z krwi i kości, a nie perfekcyjnego pana domu.

ŻONO

Jest formalistą, któremu nie jest potrzebny urzędowy akt, by mianować Cię swoją małżonką. Lubi jasne sytuacje, ale czasami obawia się swojej pozycji. Podkreśla Waszą zależność, by spłoszyć wszystkich potencjalnych konkurentów. Często aranżuje sytuacje, w których musisz udowadniać swoje oddanie. W ekstremalnych przypadkach odgrywa rolę tresera. Posłuszną zwierzyną jesteś oczywiście Ty. Choć sam jest niepewny, najlepiej czuje się w towarzystwie równie niepewnej kobiety.

 

Komentarze (138)

Ocena: 4.98 / 5
gość (Ocena: 5) 01.03.2018 23:43
cycusia
odpowiedz
Rycerz Jedi (Ocena: 3) 05.02.2017 18:38
Stare, niemodne i oklepane. Do ukochanej zwracam się "Pieszczoszczku", " Żuczku "," Pieszczoszczunio "," Pieszczoszek "," Księżniczka "," Pimpasku "," Grubaśku" chodź jest szczuplutka, "Kulasku", "ciepluszku"
odpowiedz
mim (Ocena: 5) 02.07.2016 14:50
witam mam takie pytanko co oznacza gdy kobieta pierwsza na początku znajomości zaczyna pisać do mnie kochanie lub misiu, czy to są takie miłe słówka i nic nie znaczą czy kryje się pod tym jakiś podtekst. proszę o podpowiedz
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2016 15:03
Ja nazywam go "Podły" a on mnie "Wredoto" :p to chyba mamy kryzys według autora artykułu :p
odpowiedz
EMERALD (Ocena: 5) 17.11.2015 17:46
Chłopak nazywa mnie skarbem...Problem w tym że mi się to nie podoba nie dlatego że wolę inne"przezwisko" Jakiś czas się z nim spotykam nie czuję jakiejś większej fascynacji jego osobą, ale on z kolei non stop pisze dzien w dzien sms "cześć piękna" ledwo widziałam się z nim w sobote a on już dwa dni później pisze że tęskni... Czy powiedzieć mu żeby wystopował z tym nazywaniem mnie "Skarbem" ? Nie jesteśmy parą, ja nie jestem wylewna tak jak on. On już by chciał mnie trzymać za rękę, cały czas przytulać a mnie to przytłacza. i To ciągłe komplementowanie mnie, owszem na początku było to dość słodkie ale potem słuchanie/czytanie dzień w dzień jedno i to samo to już cukier mi skacze.. Nie wiem co robić, lubię go ale wydaje mi się że on za szybko się zaangażował.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo