WYGLĄD versus OSOBOWOŚĆ: Analiza ubrania, butów oraz koloru włosów (Zaskakujące!)

Okazuje się, że jednak jesteśmy powierzchowni.
WYGLĄD versus OSOBOWOŚĆ: Analiza ubrania, butów oraz koloru włosów (Zaskakujące!)
28.04.2013

Stare powiedzenie mówi: nie oceniaj książki po okładce. Wiele w tym prawdy, jednak w dzisiejszych czasach ciężko stosować się do niesionej przez nie mądrości. Pierwsze wrażenie ma bowiem kolosalny wpływ na to jak będą nas postrzegać inni.

Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo wygląd definiuje ich osobowość. Na przykład strój, który danego dnia decydujemy się założyć jest również odbiciem naszego samopoczucia i nastroju. Gdy jesteśmy smutni, zagubieni, czy po prostu nie w humorze zwykle ubieramy coś wygodnego, a kiedy czujemy się pewnie i chcemy pokazać swoją siłę decydujemy się na coś bardziej eleganckiego. 

Pokaż mi swoje buty, a powiem ci kim jesteś – to dewiza, którą powinniśmy się kierować przed każdym wyjściem z domu. Okazuje się bowiem, że to, co mamy na stopach jest naszą prawdziwą wizytówką. Obuwie najczęściej mówi o wieku i statusie społecznym, ale to jakie buty nosimy ma też podłoże psychologiczne. Schodzone buty możemy najczęściej zobaczyć u osób niekonfliktowych i wyluzowanych, które nie zwracają przesadnej uwagi na ich jakość. Półbuty natomiast to domena ludzi spokojnych i stonowanych.

Ostatnio przeprowadzone badania na Uniwersytecie w Hamburgu wykazały również, że naszą osobowość w pewnym stopniu definiuje też kolor włosów. Według ich wyników rude kobiety są mniej stałe w uczuciach, niż blondynki i brunetki, ale z drugiej strony cieszą się większym powodzeniem u mężczyzn. Ciekawym efektem badań było również odkrycie, że lewy profil twarzy jest zazwyczaj bardziej fotogeniczny i reprezentacyjny niż prawy, a jednocześnie lepiej odbierany przez otoczenie. 

A wy? Oceniacie innych na podstawie ich wyglądu, czy nie ma on dla was większego znaczenia?

Komentarze (48)

Ocena: 5 / 5
hi hi (Ocena: 5) 02.06.2013 01:27
Ale głupoty, prawy lewy profil glany głupie lale
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2013 17:20
w sumie racja. każda ruda (naturalna i farbowana) jaką znam to pusz.czalska.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 20:25
z tą lewą stroną profilu się zgodzę:D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 12:56
Ja mam właśnie prawy profil ładniejszy i wkurza mnie, że wszystkie zdjęcia do dowodów itp są robione od lewej strony twarzy
zobacz odpowiedzi (1)
maja (Ocena: 5) 29.04.2013 12:10
"Według ich wyników rude kobiety są mniej stałe w uczuciach, niż blondynki i brunetki, ale z drugiej strony cieszą się większym powodzeniem u mężczyzn." nie powiedziałabym !!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo