Co sprawia, że kobiety czują się szczęśliwe? (Podobno każda z nas tego pragnie...)

Lista czynników, które sprawiają nam największą radość.
Co sprawia, że kobiety czują się szczęśliwe? (Podobno każda z nas tego pragnie...)
04.04.2013

Gdybyś musiała określić, co sprawia, że czujesz się szczęśliwa, jaka byłaby twoja odpowiedź? Udany związek, stała praca, dobre zdrowie? To samo pytanie postanowili zadać kobietom amerykańscy naukowcy. I choć mogłoby się wydawać, że zdefiniowanie szczęścia nie jest wcale takie proste, respondentki bez trudu wymieniły źródła swojego dobrego samopoczucia.

- 84 proc. kobiet czerpie radość z przyjaźni. To na najbliższych przyjaciołach panie polegają we wszystkim, od błahych problemów po największe życiowe dylematy. Jednocześnie panie wskazują, że przyjaźń daje im poczucie bezpieczeństwa nawet w czasie największych rozterek – tłumaczy serwis facet.wp.pl.

Równie ważnym czynnikiem „szczęściogennym” jest dla nas… smaczne jedzenie. Tutaj istnieje jednak mały haczyk - panie przyznały, że posiłek nie sprawia im radości, jeżeli jest zbyt ciężki i powoduje przybieranie na wadze. - 72 proc. badanych podkreśla, że myśl o szczupłej sylwetce i walka z niechcianymi kilogramami jest dla nich bardzo stresująca i nie nastraja ich najlepiej – dodaje portal.

Na liście źródeł szczęścia znalazła się również miłość oraz wsparcie ze strony najbliższych.

A Wam co sprawia największą radość?

Komentarze (42)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2015 16:15
Moje problemy nawarstwiały się. Tymczasem mój stan psychiczny stale się pogarszał. Nie radziłam sobie kompletnie, a nie miałam nikogo, kto by mi pomógł, na kogo mogłabym liczyć. Kiedy już byłam na skraju wyczerpania, zdecydowałam się spróbować poszukać ratunku w ezoterycy. Zamówiłam oczyszczenie energetyczne na stronie moc-energii.pl . I rzeczywiście podziałało. Zaczęłam czuć się lepiej, mieć więcej energii, przez co poradziłam sobie z problemami, które wcześniej wydawały mi się nie do przezwyciężenia.
odpowiedz
X (Ocena: 5) 05.04.2013 21:28
Chciałabym stworzyć związek który da mi skrzydła i sprawi że razem będziemy mogli góry przenosić i spełniać nasze marzenia, tworzyć jedność do końca naszych dni. Poza tym zdrowie moje i całej mojej rodziny, a w przyszłości podróże, pomaganie ludziom i satysfakcjonująca praca. Niczego mi w życiu nie trzeba więcej.
odpowiedz
Liwia (Ocena: 5) 05.04.2013 18:22
Ludzie nie doceniają tego co mają. Więc jeśli zdrowie to daje radość gdy się wychodzi z poważnej choroby - nie wiele poza tym się liczy. Jeśli pieniądze to tylko duźe, najlepiej wygrane, ale też tylko przez chwilę. Jeśli miłość to tylko romantyczna i na początkowym stadium związku.
odpowiedz
Julia (Ocena: 5) 05.04.2013 16:18
Chciałabym nie musieć wyjeżdżać z kraju,chciałabym nie być chora,chciałabym mieć za parę lat rodzine;)
odpowiedz
obserwatorka (Ocena: 5) 05.04.2013 11:34
Nie rozłożyli artykułu na 3 strony! Niewiarygodnie niebywałe, jestem pod wrażeniem!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo