Co najbardziej denerwuje Polaków? Brak kasy, politycy, strach przed wypowiedzeniem i... coś jeszcze

Spis rzeczy, które spędzają nam sen z powiek.
Co najbardziej denerwuje Polaków? Brak kasy, politycy, strach przed wypowiedzeniem i... coś jeszcze
22.03.2013

Podobno jesteśmy jednym z najczęściej narzekających narodów na świecie. Podczas gdy mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Francji, czy Włoch uśmiechają się do siebie serdecznie na ulicy, my chodzimy ze spuszczonym wzrokiem i posępnymi minami. Dlaczego? Wpływ na nasz depresyjny nastrój ma prawdopodobnie kilka spraw, które każdego dnia zaprzątają nasze myśli.

- Najwięcej zmartwień przysparzają Polakom pieniądze. To właśnie ciężka sytuacja finansowa spędza sen z powiek co trzeciemu Polakowi. A, co za tym idzie, denerwujemy się również pracą. Już co czwarty Polak cierpi na przewlekły stres związany z utratą pracy, nawet jeśli nic nie zapowiada zwolnienia – czytamy na Sforze.

Na tym jednak nie koniec. Dla 29 proc. mieszkańców naszego kraju źródłem frustracji są bowiem sprawy rodzinne, a dla 14 proc. – problemy z dziećmi. Powodem nieustannego zdenerwowania są również ciągły pośpiech i szybkie tempo życia, zły stan zdrowia, a także… kłamstwa polityków. Aż 11 proc. Polaków zadeklarowało, że denerwuje się życiem publicznym.

Powodów do irytacji dostarczają nam również… inni Polacy, a szczególnie ich egoizm. – Mamy pretensję do reszty rodaków, że ci „myślą tylko o swoim”. Ta narodowa cecha sprawia, że nie czujemy się komfortowo w społeczeństwie – informuje portal i dodaje: - Innymi rzeczami, które denerwują nas u innych Polaków, jest niesłowność i wulgarność. Na „rzucających mięsem” narzeka 25 proc. z nas.

Zgadzacie się z tą listą? Co jeszcze byście do niej dorzuciły?

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2015 16:16
Moje problemy nawarstwiały się. Tymczasem mój stan psychiczny stale się pogarszał. Nie radziłam sobie kompletnie, a nie miałam nikogo, kto by mi pomógł, na kogo mogłabym liczyć. Kiedy już byłam na skraju wyczerpania, zdecydowałam się spróbować poszukać ratunku w ezoterycy. Zamówiłam oczyszczenie energetyczne na stronie moc-energii.pl . I rzeczywiście podziałało. Zaczęłam czuć się lepiej, mieć więcej energii, przez co poradziłam sobie z problemami, które wcześniej wydawały mi się nie do przezwyciężenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2013 17:02
nienawidze tego kraju...marze zeby sie stad wyniesc jak najdalej, wstyd mi ze jestem polka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2013 19:54
A mnie denerwuje zawiść ludzka. Wystarczy, że zobaczą, że człowiek jest zadowolony/uśmiechnięty to od razu muszą doje*ać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2013 20:54
Nie ma co się tutaj produkować, jak widzisz idioci wszędzie idioci. Tępe laski którym życiowym celem jest metka na buzce i znalezienie samca. Nie chciałam być chamska, ale ich głupota mnie przerasta. Jak można olewać to co dzieje się w swoim kraju! Wojna zabrała nam cały kwiat Polskiej inteligencji, zostali sami idioci którzy godzą się na wszystko. Sprzedają majątki narodowe za 1% wartości!!! Ale co tam pijany ksiądz przejechał kota! Gówno mnie interesują księża oni Wami rządzą, mają wpływ na to co bedzię jutro!!? Patrzcie na ręce władzy bo bawią się waszym kosztem! Powiedz tylko na głos PIS, kosciol, kaczynski a zmnieszają cie z błotem. Godzicie się na demoralizację młodych ludzi, osiagamy dno dna. Najbardziej wkurzaja mnie kom. " Żałuję że urodziłam się w tym kraju", "to własnie polska", "na zachodzie to..." a co zrobiliscie zeby w tym kraju było lepiej? Wciskają nam kit, ze jesteśmy coraz bliżej zachodu, owszem mamy zachodnie ceny, podatki, niedługo obyczaje A GDZIE ZAROBKI?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2013 20:31
Nie zgadzam się, aby powyższy komentarz szedł do usunięcia! Dziewczyna napisała szczerą prawdę, ale wy lemingi otumanione propagandą powską i tvnnowską wierzycie we wszystko, co się dzieje dookoła. Żadnych afer nie ma, wszystko pięknie ładnie i dlatego poziom bezrobocia z każdym dniem wzrasta i ostatnio przekroczył próg 14%. Nie macie pojęcia, że nigdy nie było tak źle :) A jeśli nadal Wam mało to polecam codziennie robić zakupy i zobaczyć, ile pieniedzy musisz mieć, by nakarmić dobrym jedzeniem (a nie jakimś gównem) całą swoją rodzinę, ile kosztują ubrania, ile idzie na opłatę rachunków, o pójściu do kina nie wspomnę... Ludzie, nie macie głowy na karku i jestem pewna, że jeśli przyjdzie wojna, wy dupy nie ruszycie i nie zawalczycie o swój kraj. Jesteście do cna zepsuci, nie chcecie myśleć za siebie, formułować swoich sądów tylko bawicie się w kościele pedofilii i gejostwa oraz kradzieży. Zajmijcie się politykami, którzy podnoszą Wam podatki, zarabiacie połowę swojej pensji (bo reszta idzie na wasze przyszłe emerytury, HAHAHAH których nigdy na oczy nie zobaczycie!) Trzeba coś z tym zrobić, ale nie, wy wolicie żyć wygodnie, najlepiej gdyby wam płacili za nieróbstwo. Ten kraj jeszcze ma szansę istnieć ale bez takich ludzi, którzy go niszczą od środka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo