Udawanie niewiniątka, zaniedbywanie kwestii wyglądu - czego jeszcze faceci SZCZERZE nie znoszą?

Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, nic zatem dziwnego, że tak bardzo się od siebie różnimy. Jakich kobiecych zachowań oni nie tolerują?
Udawanie niewiniątka, zaniedbywanie kwestii wyglądu - czego jeszcze faceci SZCZERZE nie znoszą?
28.01.2013

Gdybyśmy byli do siebie łudząco podobni, świat z pewnością stałby się… nudny i przewidywalny. Płeć znacząco wpływa jednak na odbieranie rzeczywistości, nasze reakcje w różnych sytuacjach i siłę charakteru. Nam, kobietom, w zachowaniu mężczyzn wiele się nie podoba – i na odwrót; również panowie mają nam sporo do zarzucenia. Oto, czego najbardziej nie znoszą.

Zamartwianie się na zapas

Jeszcze nie zrobiłyśmy tego, co planujemy, jeszcze nic się nie wydarzyło, a już uprawiamy czarnowidztwo i zakładamy, że się nie uda. Jakie to typowe dla kobiet, nieprawda? Zauważ, że męska psychika zbudowana jest zupełnie inaczej – żaden mężczyzna przed faktem nie będzie zakładał, że mu się nie powiedzie. Nie pozwoliłoby mu na to męskie ego. Szkoda, że kobiety nie są równie pewne siebie… „Ja też tak mam. Martwię się o wszystko! Kiedyś tak nie miałam, a ostatnio to nieźle świruję. Niby jest wszystko ok, ale jak zacznę myśleć, to nagle okazuje się, że praktycznie o wszystko się martwię” – pisze 25-letnia internautka ikaa.

Udawanie niewiniątka

Która z nas tak nie robi? Gdy stanie się coś, za co powinnyśmy być odpowiedzialne, albo gdy coś ułoży się nie tak, jak zakładałyśmy, zaczynamy udawać niewiniątko. Do tego dochodzi cały arsenał babskich środków – maślane oczy, nos zwieszony na kwintę, przymilanie się i łaszenie. A mężczyźni naprawdę tego nie znoszą. Zwłaszcza jeśli kobieta zaczyna grać rolę księżniczki, z którą trzeba obchodzić się jak z jajkiem. „Kiedy coś przeskrobię, próbuję zrzucić z siebie odpowiedzialność. Wiem, że to nie do końca fair, ale grunt, że skuteczne” – twierdzi 22-letnia Karolina. Pamiętaj tylko, że w męskich oczach to mało poważne.

Zajrzyj tutaj, aby sprawdzić, jakich kobiet mężczyźni nie lubią.

EPN

Godziny spędzone na zakupach

Kobiety uwielbiają zakupy – z wielu powodów. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o mężczyznach. Oni wolą wejść do sklepu po konkretną rzecz, załatwić wszystko w kilka minut i mieć to z głowy. Dlatego żaden mężczyzna nie wybaczy ci wielogodzinnego włóczenia się po sklepach, przymierzania ubrań i kręcenia nosem na kolor/fason/rozmiar/cenę itp. Szczególnie jeśli zabierzesz go ze sobą! Dobra rada: jeśli jesteś miłośniczką zakupów, na shopping wybieraj się sama albo z przyjaciółką. I jeszcze jedno – naukowcy z amerykańskiego University of Missouri dowiedli, że konsumpcjonizm i zaopatrywanie się w nowe rzeczy, owszem, poprawia humor, ale niestety tylko na krótko. Jeśli twoim problemem jest zakupoholizm, zajrzyj tutaj.

Niezdecydowanie

To właśnie dlatego mężczyźni nie rozumieją kobiet, które godzinami snują się po galeriach handlowych. Jedną z naszych największych wad jest niezdecydowanie. Trudno nam podjąć jakąkolwiek decyzję, nad wszystkim wciąż się zastanawiamy, mamy masę wątpliwości… I to w każdej dziedzinie życia! „Jestem bardzo niezdecydowana. Ba, mało tego… Nawet, kiedy już się zdecyduję, to zaczynam się zastanawiać, czy na pewno dobrze wybrałam i tak w kółko… To trudne” – wyznaje 25-letnia internautka. Niezdecydowanie naprawdę może utrudniać życie, a z badań wynika, że to problem, który dotyczy znacznej części ludzi.

Wieczne przejmowanie się wagą

My, kobiety, jesteśmy w tym mistrzyniami. Wszystkie co jakiś czas narzekamy na swoją wagę, wygląd, kondycję skóry, włosy, paznokcie… Chciałybyśmy być albo szczuplejsze (zazwyczaj), albo grubsze (to też się zdarza). Wyższe albo niższe. Za wszelką cenę pozbyłybyśmy się cellulitu czy rozstępów – i ze szczegółami opowiadamy o tym naszym partnerom. A to błąd! Znana aktorka Scarlett Johansson powiedziała kiedyś, że tak naprawdę mężczyźni nie mają pojęcia, czy przytyłyśmy dwa-trzy kilogramy. Nie ma zatem sensu im o tym mówić. Oni naprawdę nie lubią wysłuchiwać naszego lamentowania dotyczącego figury, włosów lub skórki pomarańczowej.

Zaniedbywanie się w związku

W tym artykule zwróciliśmy uwagę, że kobiety w stałych związkach przestają o siebie dbać. Najpierw przypominamy seksowne kocice, by usidlić partnera, a w końcu stać się leniwym kanapowcem… Tylko że takie – z pozoru niegroźne – zachowanie może bardzo zaszkodzić związkowi. Uwierz nam, mężczyźni doskonale widzą, że przestałyśmy o siebie dbać. I wcale nie jest to im na rękę. „Problem tkwi w mojej żonie... Kiedyś była elegancką, uroczą i pełną wdzięku kobietą (przed ślubem i chwilę po), a teraz? Kompletnie olewa swój wygląd! Zupełnie nie rozumiem dlaczego, nadal ją kocham tak samo, a nawet jeszcze bardziej, ale nie potrafię zrozumieć, dlaczego przestała o siebie dbać” – wyznaje 30-letni Tomek.

Agresja

Wbrew pozorom to nie jest rzadka cecha charakteru u kobiet. „Dziennik Polski” poinformował, że co roku przybywa mężczyzn, którzy padają ofiarą przemocy ze strony płci przeciwnej – okazuje się, że Polki to najbardziej agresywne kobiety na świecie! Specjaliści potwierdzają, że męska agresja to jedynie stereotyp; coraz częściej to właśnie kobiety przejawiają agresywne zachowania, nie tylko w związku partnerskim. Tymczasem mężczyźni nie tolerują u kobiet agresji słownej i fizycznej. Może to być chociażby atak na nieuprzejmą ekspedientkę, awantura z przyjaciółką czy histeryczna reakcja na jego drobną uwagę. Uwaga, badacze twierdzą, że agresja u kobiet może świadczyć o dążeniu do kontroli partnera.

Niekonsekwencja

Pisze o tym jeden z internautów. „Nie cierpię niekonsekwencji u kobiet. Jednego dnia ona mówi co innego, a drugiego coś jeszcze innego i na dodatek próbuje wzbudzić we mnie poczucie winy. Dla mnie to przejaw skrajnej niedojrzałości”. Niekonsekwencja u kobiet może dotyczyć wielu sfer życia. Chodzi o to, że bardzo często zmieniamy zdanie i same nie wiemy, na czym tak naprawdę nam zależy. To nie wszystko. Z niekonsekwencją wiąże się także tzw. słomiany zapał, którego mężczyźni u kobiet nie tolerują. Zapisałaś się na siłownię? Postanowiłaś zdrowo się odżywiać? Zamierzasz zdobyć nową umiejętność? Nie rzucaj słów na wiatr, bo on z pewnością to zauważy.

Polecane wideo

Komentarze (66)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2016 19:28
Uwielbiają, gdy udajemy niewiniątka. Gdy to oni są tymi, którzy nas zmieniają itp. Po prostu nie znają kobiecych sztuczek.
odpowiedz
JA (Ocena: 5) 13.02.2013 00:05
a u mnie to facet zawsze rzuca słowa na wiatr, obiecuje a robi to po kilku dniach a jak mu nie przypomne to zdarza się, że wcale się nawet do tego nie zabiera, to zazwyczaj faceci mówią: zaraz, później, potem, jutro... także jak moga nie tolerowac w kobietach CECH WŁASNYCH????????? :]
odpowiedz
anonimek (Ocena: 5) 04.02.2013 12:03
udawanie niewiniątka jest słodkie;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2013 16:41
Nie zgodzę się z jednym. Uważam, że większość facetów lubi, gdy dziewczyna zgrywa niewiniątko i słodko się do nich łasi. Ale zagięło mnie to, że Polki najbardziej agresywne :) To fakt, jesteśmy agresywne, ale żeby najbardziej? Podejrzewałam o to raczej afro amerykanki. Wydawało mi się, że lepiej to z nimi nie zadzierać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2013 12:00
Phi phi phi i jeszcze raz phi! Czego nie znosimy w facetach?! Cwaniactwa, lenistwa, śmierdzących skarpet rzuconych na środku pokoju,puszek po piwie walających się po stole, maniakalnego oglądania meczy,traktowania piłki nożnej jak religii, udawania wśród kolegów twardziela a przy kobiecie kompletnego lalusia! Szpanowania autami , gadżeciartstwa i można tak bez końca...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie