Gesty KONTRA mimika - co zdradza więcej informacji o naszych myślach w danej chwili?

Jak najszybciej rozpoznać i określić emocje naszego rozmówcy?
Gesty KONTRA mimika - co zdradza więcej informacji o naszych myślach w danej chwili?
26.01.2013

Wydaje ci się, że w ludzkiej twarzy można czytać jak w otwartej książce? Nic bardziej mylnego. Naukowcy z Princeton University, New York University i Hebrew University of Jerusalem udowodnili właśnie, że ludzkie ciało wyraża więcej emocji, niż spojrzenie, czy grymas ust.

Odkrycie ogromnej roli mowy ciała zostało poprzedzone szeregiem badań, podczas których respondenci oceniali zdjęcia twarzy i pozycji ciała różnych osób. Modele na fotografiach wyrażali przy tym intensywne emocje związane z bólem, przyjemnością, zwycięstwem, porażką lub radością.

- Uczestnicy badania mieli za zadanie rozpoznać i określić daną emocję, obserwując tylko fotografię twarzy lub ciała albo oba zdjęcia na raz, przy czym zdarzały się sytuacje, w których twarz i ciało wyrażały jednocześnie przeciwne uczucia – wyjaśnia serwis dziennik.pl.

Okazało się wówczas, że próby nazwania danych emocji jedynie na podstawie fotografii buzi, najczęściej były chybione. Badani uzyskiwali za to dużo lepsze wyniki, gdy oceniali uczucia przy wykorzystaniu informacji, płynących z mowy ciała. - Ekstremalnie pozytywne i ekstremalnie negatywne emocje są wysoce nierozróżnialne na twarzy - twierdzi Alexander Todorov. - Ludzie nie potrafią znaleźć różnicy, choć myślą, że jest inaczej – podsumowuje.

Co Wy na to?

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anka (Ocena: 5) 18.02.2015 12:25
Tekst z dupy - O NICZYM...zero merytoryki, żeby tylko klepnąć w klawiaturę....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2013 02:43
Artykuł pisany podczas imprezy albo na kacu dlatego końca nie widać :D
odpowiedz
hahahahah (Ocena: 5) 03.02.2013 10:26
"Jak najszybciej rozpoznać i określić emocje naszego rozmówcy?" no jak, no jak?? Dowiem sie? Artykuł ciąg dalszy????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2013 10:24
Co Wy na to? a co my możemy powiedzieć na to jak artykuł ma tylko parę linijek i nic konkretnego się z niego dowiedzieć nie można? Żenada..nic tylko zainteresować tytułem a potem odprawić z kwitkiem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2013 15:59
papilot to dno
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo