Ciągle myślisz o tym, jak wyglądasz, bardzo dbasz o strój itp.? To może być PSYCHOZA!

Oto, co mają na ten temat do powiedzenia naukowcy.
Ciągle myślisz o tym, jak wyglądasz,  bardzo dbasz o strój itp.? To może być PSYCHOZA!
07.12.2012

Potrafisz godzinami ślęczeć przed lustrem, wypatrując kolejne mankamenty swojej urody, a wyjście z domu bez makijażu to dla Ciebie sytuacja zupełnie nie do pomyślenia? Według naukowców z Uniwersytetu Waszyngtońskiego, takie zachowanie można łączyć z poważnymi zaburzeniami osobowości – czytamy w serwisie facet.wp.pl.

Amerykańscy badacze twierdzą wręcz, że narcyzm, perfekcjonizm i przesadne dbanie o wygląd powinny znaleźć się na liści objawów przepowiadających chorobę psychiczną.

Do wygłoszenia takich kontrowersyjnych wniosków skłoniły naukowców wyniki pewnego eksperymentu. Uczeni zebrali grupę 111 studentów (głównie kobiet). Na podstawie szczegółowego wywiadu oraz opinii zasięgniętych wśród znajomych uczestników udało się wyłonić ludzi, którzy wykazywała pewne skłonności psychopatyczne. W skład niefortunnego zespołu wchodziły w większości osoby bardzo atrakcyjne, wyjątkowo zadbane, miały perfekcyjny makijaż i najmodniejsze ubrania.

Przypadek? Badaczom z Missouri trudno w niego uwierzyć. Naukowcy są przekonani, że istnieje silny związek pomiędzy atrakcyjnością a cechami wskazującymi na mniejsze lub większe zaburzenia umysłowe...

Uważacie, że można tak generalizować?

Komentarze (34)

Ocena: 5 / 5
Marcel (Ocena: 5) 13.12.2015 16:39
W poradni PsychoMedic.pl pracujemy zespołowo, dlatego do pomocy w trudnościach z odżywianiem się często włączamy specjalistę dietetyka. Dzieciom cierpiącym na tego rodzaju trudności pomagamy spotkaniami z całą rodziną. Można do nas się zapisać na ul. Laciego 19 (tel. 22 299 11 22) i na ul. Filtrowej 62 (22 253 88 88). Czynna jest 7 dni w tygodniu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2012 12:28
musimy sie leczyc.... cale spoleczenstwo... po za niektórymi wyjątkami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2012 13:04
Ja też , ja też ... :) ostatnio założyłam sobie fajna bransoletkę i wisiorek i ciągle się nimi bawiłam i podziwiałam, pozdrawiam wszystkie psychopatki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2012 10:47
cóż, ja się przyznam, że zbieram komplementy za wygląd, a podchodzę do niego obsesyjnie. muszę sobie wręcz powtarzać w myślach, że jestem atrakcyjna, a i tak bywają dni, że pod tym całym makijażem i modnym ciuchem czuję się odrażająca. już od dawna myślę sobie, że to zakrawa na nerwicę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2012 15:58
Jak byłam nastolatką miałam bardzo duzo kompleksów, wydawało mi się, że skoro nie jestem tak atrakcyjna jak moja przyjaciółka to ludzie mnie nie polubią.Wydaje mi się, że konsekwencją tego jest fakt, że teraz wyglad jest dla mnie niesamowicie wazny
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo