Powściągliwi mają lepiej

Test cukierka. Cierpliwość popłaca w dzieciństwie i procentuje w późniejszym życiu.
Powściągliwi mają lepiej
08.11.2008

Test cukierka robi się dzieciom i polega na sprawdzeniu bardzo prostej rzeczy. Dziecko zamykane jest w pokoju, może cierpliwie czekać, aż ktoś przyjdzie i da mu dwa cukierki albo nacisnąć przycisk i dostać od razu jeden. Osoby, które potrafią odłożyć przyjemności na później i skupić się na wykonywanej czynności, łatwiej się uczą i przez to łatwiej mogą osiągać sukcesy także w dorosłym życiu.

Amerykański psycholog, Walter Mischel, przeprowadził badania na 4-latkach w latach 60., a potem obserwował ich w życiu dorosłym. Okazało się, że ci, którzy cierpliwie poczekali na dwa cukierki, lepiej sobie radzili w późniejszym życiu, byli pewniejsi siebie, nie zrażali się niepowodzeniami, byli konsekwentni, mieli więcej przyjaciół, częściej się uśmiechali.

Naukowcy uważają, że dzięki umiejętności samokontroli możemy świadomie dostosować się do panującej sytuacji i podjąć odpowiednią decyzję. Jednocześnie, jak informuje „Wprost", daje ona możliwość przezwyciężania własnych słabości i destrukcyjnych zachowań.

Dzięki temu wiemy, że kolejny drink nam się nie przysłuży, pamiętamy o obietnicach, przestrzegamy diety i nie marnujemy czasu.

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2008 17:42
no wiadomo lepsze dwa niż jeden, też bym poczekała XD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2008 13:42
a kto nie lubi słodyczy ;) Ale dziewczyny... nie liczcie, że tabletki pozwolą wam jeść bezkarnie. Takich tabletek po prostu nie ma. Liczcie się z tym, że to tylko czysty marketing i zachęcają was do kupienia czegoś co i tak nie pomoże...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2008 15:33
lubielubielubielubielubie cukierkiiiiii
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2008 13:16
moja kolezanka ostatnio mi opowiadała własnie o formoline. Bardzo chwali sobie działanie tych tabletek,. Sprawdzałam dziś w internecie opinie nt tego preparatu i musze przyznać, że wiele pozytywnych jest. jedynym minusem jest cena, bo dosyć drogie sa, ale jesli cos jest dobre/ skuteczne to przeważnie tez nie jest tanie. Po prostu cena adekwatna jest do jakości. Wypróbuje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2008 11:13
kocham slodycze i musze sie odchudzac bo ciagle jem ich za duzo, oj duzo-za duzo, ale mam teraz takie tabletki formoline ktore moge pic po posilku i one wyciagaja tluszcze z tego co zjem, dzieki temu nie tyje, bardzo mi sie podobaja:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie