Sztuczny uśmiech b. pozytywnie wpływa na zdrowie. Dodaje energii, działa kojąco. Warto!

W stresującym momencie, zmuś się do uśmiechu. To działa jak pigułka uspakajająca!
Sztuczny uśmiech b. pozytywnie wpływa na zdrowie. Dodaje energii, działa kojąco. Warto!
06.08.2012

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą receptą na radzenie sobie ze stresem jest uśmiech. W kryzysowych momentach trudno jednak o wesoły wyraz twarz. Kiedy przeżywamy ciężkie chwile zaciskamy raczej zęby i przybieramy ponurą minę.

W jaki więc sposób najlepiej zredukować towarzyszące nam napięcie? Badacze z Uniwersytetu w Kansas zaprezentowali światu idealne rozwiązanie. Aby złagodzić stres, wystarczy przybrać na twarzy grymas podobny do uśmiechu.

Taki fałszywy przejaw radości działa lepiej niż niejedna tabletka uspokajająca. Przede wszystkim dodaje nam pozytywnej energii, reguluje pracę serca, sprawia, że zaczynamy oddychać głębiej i spokojniej – twierdzi psycholożka dr Sarah Pressman.

Skąd ten zadziwiający wniosek? Naukowcy wysnuli go na podstawie specjalnego badania. Jak relacjonuje Sfora.pl - w eksperymencie wzięło udział 169 studentów obu płci, którzy zostali przeszkoleni, by trzymać pałeczki w ustach w taki sposób, by mimiką twarzy naśladować neutralny wyraz twarzy i kilka rodzajów uśmiechu. Następnie poddano ich stresującym badaniom - musieli na przykład wkładać dłonie do lodowatej wody lub śledzić ruch gwiazdy, używając lusterka, które przesuwali dłonią nie dominującą.

I co się okazało? Osoby, które z racji trzymanego przedmiotu musiały cały czas unosić kąciki ust wysoko w górę były dużo mniej zestresowane. Ich organizm nie wykazywał większych oznak napięcia.

Wyniki eksperymentu przeszły najśmielsze oczekiwania!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Moje życie zmieniło się o 180°

Los potrafi z nas boleśnie zakpić. Przekonały się o tym nasze Czytelniczki.

STEP BY STEP: Jak być popularną i lubianą? Ty też możesz stać się duszą towarzystwa!

Jeśli marzysz o tym, żeby wyróżniać się spośród swoich znajomych, mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek.

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 00:08
Popadałam w marazm. Nie chciało mi się nic. Problemy z chłopakiem, rodziną, słabo płatna praca – wszystko mnie dobijało. Czułam się na skraju wyczerpania. Zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego ze strony moc-energii.pl i o dziwo wszystko zaczęło zmieniać się na lepsze. Moja sytuacja poprawiła się pod każdym względem i mam powazne plany życiowe. Mogę powiedzieć że wyszłam z dołka i stanęłam na nogi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2012 20:45
ale ściema, tj. poprostu odsunięcie uwagi od problemu, skupiasz sie na patyku albo na ... slalomie z górki - co jest frajdą bez porównania z jakimś grymasem śmiechu ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2012 16:45
oj wiele razy tak robiłam ;d
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2012 14:07
lol
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2012 12:45
tak tak łatwo mówić ale jak przychodzi co do czego i człowiek przeżywa jakiś koszmar w życiu to ostatnia rzecz o jakiej marzy to zmuszać się do sztucznego uśmiechu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie