STEP BY STEP: Jak być popularną i lubianą? Ty też możesz stać się duszą towarzystwa!

Jeśli marzysz o tym, żeby wyróżniać się spośród swoich znajomych, mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek.
STEP BY STEP: Jak być popularną i lubianą? Ty też możesz stać się duszą towarzystwa!
30.07.2012

Czy zdarza ci się myśleć z zazdrością o koleżankach, które przykuwają spojrzenia wszystkich wokoło? Marzysz o tym, żeby tak jak one znaleźć się wreszcie w centrum zainteresowania? A może zastanawia cię, jaka jest tajemnica ich towarzyskiego sukcesu? Wbrew pozorom bycie osobą popularną wcale nie polega na tym, by nosić modne i drogie ubrania lub upinać włosy w stylowe fryzury.

Popularność i charyzma wynikają przede wszystkim z konkretnego sposobu bycia. Zainteresowana? Bez względu na to, czy jesteś uczennicą liceum, studentką, czy też pracujesz już od paru lat, za chwilę dowiesz się, jak w kilku krokach stać się duszą towarzystwa, którą każdy zna, a większość... lubi.

Samotna

Krok 3: Bądź pewna siebie

Przestań myśleć o sobie źle. Przekonanie, że nie jesteś wystarczająco ładna lub mądra, aby cieszyć się sympatią innych sprawi, że ludzie rzeczywiście zaczną cię tak postrzegać. Nie należy jednak przesadzać również w drugą stronę – jeśli zaczniesz zadzierać nosa, narazisz się na niechęć swojego otoczenia.

Złotym środkiem będzie zatem dostosowanie się do poziomu twojego rozmówcy. Ważne, aby z każdym znajomym indywidualnie nawiązać więź i dać mu odczuć, że nie czujesz się ani lepsza, ani gorsza od niego.

Krok 4: Szczerze się zaangażuj

Popularne i lubiane dziewczyny zazwyczaj angażują się w różne przedsięwzięcia: kółka pozalekcyjne, grupy sportowe, samorząd studencki, burzę mózgów w firmie. Warto brać z nich przykład.

Do zaangażowania intelektualnego dodaj jednak również emocjonalne. Nie izoluj się od innych osób, tylko wyjdź im naprzeciw. Pytaj, jak się czują, co u nich słychać, pochwal ich strój, jeśli widać, że dbają o swój wizerunek. Pamiętaj, że nie zostaniesz duszą towarzystwa, jeśli wciąż będziesz chować się w kącie.

Samotna

Krok 5: Załóż konto na portalu społecznościowym

Jeśli do tej pory nie masz konta na Facebooku lub Twitterze, tracisz naprawdę dobrą okazję do tego, by nawiązać lepszy kontakt z osobami ze swojego środowiska. Wysyłanie wiadomości do osób z firmy, szkoły, studiów lub zamieszczanie na swojej tablicy fajnych ciekawostek sprawi, że dasz się poznać jako dziewczyna otwarta oraz mająca poczucie humoru.

Krok 6: Zaprzyjaźnij się z lubianymi dziewczynami

Jeśli to tylko możliwe, postaraj się nawiązać kontakt z dziewczynami, które wszyscy w pracy/na uczelni lubią. Będąc w ich kręgu, obserwuj jak się zachowują, o czym mówią, co je bawi. Kiedy one uznają cię za jedną z ich paczki, inni uczynią to tym bardziej.

Samotna

Krok 1: Liczy się pierwsze wrażenie

Pamiętaj, masz tylko jedną szansę na to, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Dlatego właśnie postaraj się, żeby zapamiętała cię od jak najlepszej strony. Nie bądź ani zbyt nachalna, ani wyjątkowo nieśmiała. Słuchaj uważnie tego, co do ciebie mówi i utrzymuj z nią kontakt wzrokowy. Kluczem do sukcesu jest również uśmiech i stonowany głos. Ludzie nie znoszą osób, które są krzykliwe i swoim zachowaniem robią dużo niepotrzebnego zamieszania.

Krok 2: Bądź uprzejma

Zawsze witaj się z każdym znajomym, którego mijasz na swojej drodze. Mów `cześć` nawet tym osobom, których nie lubisz lub które działają ci na nerwy. To zaprocentuje w przyszłości, ponieważ zyskasz opinię osoby uprzejmej i bezkonfliktowej – a inni lgną właśnie do osób tego pokroju.

Samotna

Wskazówki:

- Zadbaj o reputację. Zastanów się, w czym jesteś naprawdę dobra (np. w sporcie, opowiadaniu dowcipów, słuchaniu innych) i daj się poznać osobom ze swojego otoczenia właśnie jako mistrzyni tej konkretnej dyscypliny

- Nie bądź zdesperowana, ponieważ ludzie zaczną cię unikać

- Nie bądź wścibska. Uszanuj, jeśli ktoś nie będzie chciał zdradzić ci swojego sekretu

- Oglądaj te programy, filmy lub seriale, którymi zachwyca się twoje otoczenie. Dzięki temu będziecie mieli wspólne tematy do rozmów

- Nie oszukuj. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc lepiej być wobec ludzi szczerą

- Proponuj wspólne wyjścia: na lunch, piwo, imprezę

- Nie plotkuj na temat innych. To na pewno nie przysporzy ci przyjaciół

- Nie kopiuj od pozostałych. Nikt nie lubi `panny ksero`, która ściąga pomysły od znajomych

- Zawsze bądź sobą i nigdy nie udawaj kogoś, kim nie jesteś.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Igrzyska olimpijskie HIPSTERÓW. Dziwne konkurencje & odjechani uczestnicy (FOTO)

Zabawne i dość nietypowe igrzyska odbyły się w Berlinie.

Smutna rzeczywistość: Prawie co drugi Polak przed 30-tką nadal mieszka z rodzicami!

Młodych ludzi nie stać ani na wynajem, ani na kupno własnego mieszkania.

 

Polecane wideo

Komentarze (78)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 4) 08.03.2018 14:53
No jak być sobą i jednocześnie być popularnym? Niektórzy będąc sobą są lubiani, a niektórzy nie, bo mają trudny charakter. Czasami trzeba wybrać - mam swoje zdanie i większość mnie nie lubi albo przyporządkowuję się innym i większość mnie lubi.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 09.12.2017 13:20
Nie zawsze ci popularni są lubiani a często zwraca sie wagę tylko na ubiór czy majątek dlatego z tych wszystkich porad moim zdaniem najlepsza jest ta aby się wyróżniać oczywiscie nie w zly sposób tylko np zrobić coś aby inni cię zauważyli potem samemu zakładasz paczkę znajomych ( starać się dużą ) i przychodzicie przez pewne granice ludzie widzą że jesteście naprawdę fajnymi ludźmi i dołączają do was i sadze ze to tyle nie trzeba sie do nikogo upodabniać i robić to co on
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2017 19:17
vdvdv
odpowiedz
Szin Thraser (Ocena: 2) 01.09.2016 06:36
Masa błędów które nie sprawdzą się w normalnym świecie, mam na myśli błędów psychologicznych.... Mam 16 wiosen a lepiej bym to napisał (tak czy inaczej gratuluje za chęci)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2015 16:04
A ja nie miałam w ogole powodzenia u facetów, pomogły mi dopiero feromony ( zamawiałam z pherowin.pl) teraz w końcu moje Zycie seksualne wygląda tak jak zawsze chciałam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie