Charakter wypisany na twarzy

Pewnie nawet nie podejrzewasz, jak dużo o charakterze człowieka mówi jego nos, czoło, uszy czy usta.
Charakter wypisany na twarzy
30.06.2012

W twarzy można czytać jak w otwartej księdze. Już w starożytności pojawiła się fizjonomika, czyli pseudonauka; według jej założeń wygląd i układ twarzy decyduje o naszym charakterze, a nawet może warunkować powodzenie w życiu czy ludzkie losy. Zdaniem fizjonomików część od czoła do brwi odzwierciedla stan władz umysłowych (rozum), nos i policzki świadczą o uczuciowości, a usta i broda określają stan sił witalnych. Jak to się ma rzeczywistości, postanowili sprawdzić m.in. amerykańscy specjaliści z Tufts University, których zdaniem wystarczy sama fotografia twarzy, aby wiele powiedzieć o człowieku. Co zatem można wyczytać w twarzy?

Czoło

Podobno im wyższe czoło, tym jesteśmy inteligentniejsi, bardziej błyskotliwi i bystrzy. Czoła wypukłe i szersze u góry są domeną humanistów. Natomiast czoła bardziej płaskie i szersze u dołu charakterystyczne są dla umysłów ścisłych – informatyków, fizyków czy matematyków. Wąskie czoło charakteryzuje osoby uczuciowe, które pielęgnują więzy z bliskimi osobami. Czoło z wgnieceniami, sprawiające wrażenie wklęsłego typowe jest dla osoby impulsywnej, szczerej i ambitnej. Duże, szerokie czoło mają osoby spokojne, mądre i sprytne. Dlatego politycy bardzo często zaczesują włosy do góry i odsłaniają czoło, aby wyglądać na poważniejszych i inteligentniejszych.

Twarz

Nos

Z kształtu nosa można wyczytać, jaki masz stosunek do pieniędzy i jakie cechy twojego charakteru są dominujące. Prosty nos oznacza osobę żądną sukcesu, która ma predyspozycje, aby go osiągnąć. Długi nos mają osoby przywiązane do tradycji i rozsądne. Generalnie zdaniem fizjonomików, im większy nos, tym większa osobowość. Jeśli masz wydatny nos, możesz być niezależna, bezwzględna, zmotywowana, nie boisz się ryzyka. Publiczne wystąpienia nie stanowią dla ciebie problemu, świetnie radzisz sobie w kryzysowych sytuacjach. Osoba z takim nosem sprawdzi się z pewnością jako polityk, włodarz lub aktor. Mały, kształtny nos zdradza osobę spokojną, wyciszoną, uprzejmą. Te osoby nie są żądne władzy i mają inne priorytety w życiu niż zdobycie bogactwa.

Uszy

To kolejna część ciała, która mówi wiele o człowieku. Również w tym przypadku duże uszy charakteryzują dominującą osobowość. Takie osoby są uzależnione od podejmowania ryzyka i adrenaliny. Długi płatek świadczy o szczerości, intelekcie i sprawiedliwości, a także o niezależności. Grube płatki są typowe dla osób, które mają silny organizm, ale nie mają wyczucia sytuacji. Właściciele małych płatków są natomiast wrażliwi, nieodporni na stres czy choroby – potrzebują sporo czasu, aby dojść do siebie. Masz małe uszy? Fizjonomicy przekonują, że nie lubisz ryzyka i silnych emocji. Natomiast odstające uszy charakteryzują osoby o silnej osobowości, zdecydowane, pewne siebie, które lubią kontrolować sytuację.

Twarz

Usta

Zdradzają osobowość i… seksualną naturę. Duże, szerokie wargi mają osoby, które chętnie korzystają z życia – uwielbiają mówić, śmiać się, jeść, a także całować. Właściciele takich ust są gadatliwi, przebojowi, otwarci – to dusze towarzystwa. Wargi w zdecydowanym różowym kolorze mówią o ciepłej osobowości. Kąciki unoszą się ku górze? To osoba optymistyczna, która ma w życiu szczęście. Zupełnie inni są za to właściciele wąskich warg i małych ust. Uważa się ich za niedostępnych, zimnych i zamkniętych w sobie. Co ciekawe, takie osoby mają większą szansę na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę, ponieważ w oczach potencjalnych pracodawców to konkretni perfekcjoniści. Kąciki opadające ku dołowi zdradzają osobę surową, wymagającą, z którą trudno się porozumieć. Długie i wąskie wargi mówią o ich właścicielu, że często źle lokuje uczucia. Jasne i suche usta oznaczają, że ich właściciel jest spokojny i trzyma swoje emocje na wodzy.

Zajrzyj jeszcze tutaj, aby dowiedzieć się, co mówi o tobie charakter pisma. I tutaj, aby przekonać się, co zdradza sposób, w jaki śpisz.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Co mówi o Tobie ulubiony kolor?

Różowy, czarny, niebieski… To naprawdę ma znaczenie.

PSYCHOZABAWA: Co Twoje biurko mówi o Tobie? (ISTNIEJĄ TRZY TYPY KOBIET)

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy wyniki cię zaskoczą.

Twarz

Oczy

Mówi się, że są zwierciadłem duszy i faktycznie, można z nich wyczytać naprawdę wiele. Przede wszystkim lepsze wrażenie przy pierwszym spotkaniu robią osoby o dużych oczach – łatwiej osiągają sukcesy i wydają się przyjacielskie. Natomiast wobec właścicieli małych oczu jesteśmy nieufni. Osoby o dużych oczach uważa się za altruistów. Są to kreatywni i wrażliwi ekstrawertycy. Fizjonomicy twierdzą natomiast, że właściciele niedużych oczu są sprytnymi egoistami. Negatywne wrażenie robią na nas szczególnie osoby z małymi, lekko skośnymi i głęboko osadzonymi oczami. Ważne jest również położenie. Oczy znajdujące się daleko od siebie zdradzają bezwzględność, natomiast te, które są blisko nosa, typują osoby skłonne do oszustwa, które często mijają się z prawdą. Oczy średniej wielkości mają osoby inteligentne.

Brwi

Zdradzają naszą pozycję społeczną i sposób, w jaki osiągamy cele. Mówią również wiele o naszym temperamencie. Szerokie charakterystyczne są dla osoby pewnej siebie, która tryska energią i optymizmem. Typowe są brwi gęste, krzaczaste – ich właściciele to osoby porywcze i nieprzewidywalne. Brwi szeroko rozstawione zdradzają osobę mrukliwą i małomówną. Blisko osadzone brwi zdradzają natomiast osobę szybką, porywczą i impulsywną. Jeśli twoje brwi mają kształt łuków i są uniesione ku górze, prawdopodobnie często bujasz w obłokach, możesz również interesować się sztuką i wiedzą tajemną. Półokrągłe brwi typowe są dla osób oddanych, które chcą pomagać innym i nie skupiają się na sobie. Mocno stąpają po ziemi właściciele prostych brwi.

Komentarze (65)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2012 23:46
frenologia zostala juz dawno odrzucona przez psychologow! co to z aartykul?? jakas niedoinformowana osoba go napisala???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2012 19:10
Jestem "inteligentna, mądra, sprytna, szybka, jestem ścisłoumysłowcem (WTF!? Ledwo 4 z matmy!) i...trochę głupoty, skądżeście to wytrzasnęli?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2012 15:04
głupoty wyssane z palca. pozdroo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2012 11:35
nic sie nie zgadza, nic a nic, a z nosem to już w ogóle...co raz głupsze te artykuły.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2012 22:34
niestety nic sie nie zgadza. Wszystko na odwrót. Widocznei mieszcę się w grupie "odmiennych" :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo