Czego wstydzą się faceci, czyli typowe MĘSKIE KOMPLEKSY. Wcale nie są tacy pewni siebie!

Co mężczyznom spędza sen z powiek?
Czego wstydzą się faceci, czyli typowe MĘSKIE KOMPLEKSY. Wcale nie są tacy pewni siebie!
16.06.2012

Jeśli dotąd wydawało ci się, że kompleksy to domena kobiet, śpieszymy donieść, że również panowie je miewają. I to w dzisiejszych czasach coraz częściej. A wstydzą się wielu rzeczy – tego, że za mało zarabiają, że nie są dostatecznie męscy albo są za słabi w łóżku. Mają kompleksy nawet na punkcie własnego wyglądu, szczególnie gdy porównują się do gwiazd i celebrytów. Ale to nie wszystko. Jesteś ciekawa? My również byłyśmy – a teraz już wiemy, czego wstydzą i obawiają się mężczyźni.

Wygląd

Wiedziałaś, że panowie martwią się o swój wizerunek równie mocno co kobiety? Magazyn „Details” doniósł, że mężczyźni mają kompleksy przede wszystkim na tle męskich ideałów piękna. Dlatego stresuje ich widok umięśnionej klatki piersiowej Cristiano Ronaldo (panowie naprawdę przejmują się wyglądem tej części swojego ciała) czy zawadiacki uśmiech Ryana Goslinga. Z raportu magazynu „Details” wynika, że panowie tak bardzo przejmują się swoim wyglądem, ponieważ wiedzą, że kobiety przeceniają jego znaczenie. Nic nie stresuje mężczyzn bardziej, niż publiczna uwaga ich partnerki czy koleżanki na temat boskiego wyglądu przystojniaka z ekranu. Stresuje ich również tzw. oponka na brzuchu, zbyt niski wzrost albo rzadkie włosy. Nie chcesz, aby wpadł w kompleksy na punkcie tego, jak wygląda? Nie zapomnij przypomnieć mu, jak świetnym jest facetem.

Kompleksy

Własności

Mężczyźni naprawdę przejmują się kwestiami materialnymi, a już na pewno tym, co mają. Większość z nich jest przewrażliwionych na punkcie własnego samochodu (w największe kompleksy wpędza ich brak auta…) – chcieliby, aby ich samochód był nowszy, droższy, większy… A najnowsze Lamborghini może wyleczyć ich ze wszystkich kompleksów. Lubią także otaczać się nowinkami technologicznymi i wpadają w kompleksy przy kolegach, którzy się nimi chwalą na prawo i lewo. Kompleks własności może się u mężczyzn objawić również na tle mieszkania. Prawdziwy facet chce mieszkać w domu, a najlepiej go zbudować, zasadzić drzewo i… spłodzić syna. Te atrybuty w męskich oczach świadczą o powodzeniu i spełnieniu się w życiu.

Rodzina

Być może tobie wydaje się to nie do pomyślenia, ale wielu mężczyzn ma kompleksy na punkcie własnego pochodzenia i najbliższej rodziny. Partner 27-letniej Agnieszki jest zaradny, ma dobrą pracę i trzeźwe podejście do życia, ale wstydzi się, że wychował się na wsi. – \"Tłumaczę mu, że nie ma to dla mnie kompletnie żadnego znaczenia, ale on wbił sobie do głowy, że jest przez to gorszy, że musi ciężej pracować, aby udowodnić swoją wartość. Często mówi, że chciałby mieć lepsze pochodzenie. Tak jakby było to bardzo ważne" – opowiada 26-letnia Agnieszka. Mężczyźni mogą się również wstydzić, jeśli wychowali się w rodzinie rozbitej lub patologicznej. Już twoja w tym głowa, aby przekonać go, że dla ciebie się to nie liczy.

Kompleksy

Niedowartościowanie

Kobiety lubią być chwalone, podziwiane i doceniane. Mężczyźni również. Jednak niedowartościowany mężczyzna, którego sukcesy i zachowanie pozostają niezauważone, może wpaść w ogromne kompleksy, których prędko się nie pozbędzie. Może się tak stać, gdy partnerka albo matka będą wobec niego zbyt krytyczne. Facet, któremu zaczniesz wmawiać, że jest nieudacznikiem i do niczego się nie nadaje, również nagle nie stanie się męski i pewny siebie. Przeciwnie – zamknie się w sobie z tym niedowartościowaniem, pozwalając, aby kompleksy go zjadły. Pamiętaj, że mężczyzna nie jest plasteliną, którą można urabiać w dowolny sposób – lepiej go pochwalić niż skrytykować. Niedowartościowanie na tle przemądrzałych kolegów może dać mu się wyraźnie we znaki. Nie dopuść do tego.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

To nie jest facet dla Ciebie!

Po tych sygnałach poznasz, że nie warto angażować się w tę znajomość.

Mężczyzna z marzeń Polek

Kto nam się śni?

Kompleksy

Seksualność

Większość mężczyzn za punkt honoru stawia sobie sprawdzenie się jako kochanek i zaspokojenie własnej partnerki. Gdy im się to nie udaje, zamykają się w sobie. Zacznijmy od tego, że panowie mają obsesję na punkcie własnej męskości – badania mówią, że co trzeci uważa, iż jego członek jest za mały. Tymczasem w większości przypadków są to jedynie paranoje – po pierwsze, jeśli już, to grubość jest ważniejsza niż długość, a po drugie tzw. europejski standard to 5-15 cm (w stanie spoczynku). Kolejny kompleks na tle seksualnym to łóżkowe umiejętności. Każdy facet chce być w sypialni najlepszy, doprowadzić swoją partnerkę na szczyt i czerpać radość z seksu. Wielu nie rozumie, że orgazm niekoniecznie musi być celem zbliżenia. Kiedy ich partnerka nie szczytuje, wpadają w kompleksy i uważają, że jako mężczyźni są do niczego.

Zarobki

Aspekt finansowy w dzisiejszych czasach jest bardzo istotny – zwłaszcza dla panów. Mężczyźni mierzą sukces i poczucie własnej męskości grubością portfela oraz pozycją zawodową. Porównują się z kolegami i… swoimi partnerkami. A gdy zarabiają mniej od nich, mogą wpaść nie tylko w kompleksy, ale i w depresję. Niemieccy naukowcy doszli do wniosku, że w przypadku par, w których to kobiety zajmują się zarabianiem pieniędzy i domowymi obowiązkami, stabilność małżeństwa jest zachwiana. Małżeństwa, w których kobiety zarabiają więcej, częściej kończą się rozwodami. Naukowcy tłumaczą to m.in. męską frustracją. Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że prawie co czwarta żona jest głową rodziny i zarabia tyle, co jej mąż – albo więcej. Te kobiety zarządzają również domowym budżetem.

Polecane wideo

Komentarze (41)
Ocena: 5 / 5
Kinga (Ocena: 5) 17.12.2013 14:20
faceci często wstydzą się małego... jednak i na to jest rada, najnowszy ranking metod na powiększenie przyrodzenia rspp.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2012 20:29
Wszystko przez coraz większe wręcz nie realne wymagania kobiet!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2012 17:22
są jak plastelina- możemy ich ugniatać hehe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2012 13:19
Mój nadaje na Ronaldo,że to laluś. Nie raz już mnie pytał czy tacy mi się podobają.Może faktycznie po części zgodzę sie z tym artykułem,ale nie da sie ukryć,że większość facetów uważa sie za ideały
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2012 15:33
faceci tak naprawdę nie mają aż takich kompleksów, mają za to wielkie wymagania odnośnie tego jaka ma być ich dziewczyna oraz są mistrzami w wpędzaniu kobiet w kompleksy! Chłopaki dziękujemy wam.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie