Dlaczego Facebook tak bardzo uzależnia?

Spędzanie czasu na portalach społecznościowych wywołuje w naszym organizmie takie same reakcje chemiczne jak...
Dlaczego Facebook tak bardzo uzależnia?
15.05.2012

Zaglądanie na Facebooka stało się Twoim nałogiem? Potrafisz godzinami przeglądać profile znajomych albo sama jak oszalała wrzucasz kolejne posty na swoją tablicę? Naukowcy wiedzą już, dlaczego tak postępujesz!

Według badaczy z Harvardu, fenomen portali społecznościowych polega na tym, że korzystanie z nich wywołuje w naszym mózgu takie same reakcje jak jedzenie czy uprawianie seksu – donosi Sfora.pl.

Wrzucając na Facebooka jakąś informację o sobie lub aktualizując własne zdjęcie profilowe, wpadamy w swoistą euforię. A wszystko za sprawą dopaminy, którą nasz organizm produkuje wtedy jak oszalały.

Wysokie stężenie tego związku chemicznego sprawia, że poprawia się nasze samopoczucie, jesteśmy spokojniejsi i bardziej zrelaksowani.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Naucz się mówić NIE!

Nie musisz godzić się na wszystko i masz prawo odmawiać. Jeśli czujesz, że dajesz się wykorzystywać, ten artykuł jest dla ciebie.

Zrób to przed 30-stką!

Zegar pędzi jak szalony? Sprawdź, co musisz zrobić, zanim będziesz świętowała swoje 30. urodziny.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Good boy (Ocena: 5) 07.03.2018 13:54
Uzaleznia? TAK! Jest to jeden z wielu portali kontroli spoleczenstwa i manipulacji ludzmi. Ja daje sie manipulowac Feministycznemu portalowi PapilotPinkLoser. Good boy for Femdom.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2012 17:24
PRAWDA ! Ale nie taką znowu mega olbrzymią euforię tylko umiarkowaną :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2012 10:00
chyba cos w tym jest, sama to u siebei zauwazylam niedawno, po wrzuceniu nowego zdjecia na facea czuje sie dziwnie pobudzona
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2012 07:19
o matko...no bez przesady
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo