Im bliżej okresu, tym bardziej trwonimy kasę! Tuż przed miesiączką tracimy masę pieniędzy!

Co mają ze sobą wspólnego PMS i zakupoholizm?
Im bliżej okresu, tym bardziej trwonimy kasę! Tuż przed miesiączką tracimy masę pieniędzy!
18.05.2012

Naukowcy z University of Hertfordshire nie mają wątpliwości – w ostatniej fazie cyklu większość kobiet dopada istne zakupowe szaleństwo. To właśnie kilka dni przed okresem zaczynamy bardziej impulsywnie wydawać pieniądze.

Skąd ten nagły napad zakupoholizmu? Według badaczy, wszystkiemu winne są hormony, które sterują naszym postępowaniem. Czysta biologia karze nam obładowywać się torbami pełnymi nowych ciuchów, biżuterii i obuwia.

Sprawiając sobie drobne przyjemności, podświadomie radzimy sobie bowiem z zespołem napięcia miesiączkowego. Zakupowy szał pozwala nam zminimalizować nieco wahania nastroju, złagodzić nadszarpnięte nerwy – twierdzi profesor Karen Pine.

Co ciekawe jednak, nie jest to jedyna interpretacja naszych zakupowych poczynań. Według innej teorii - kobiety kupują, bo chcą poczuć się bardziej atrakcyjne w czasie, kiedy jeszcze mogą zajść w ciążę.

Jakkolwiek jednak tłumaczyłybyśmy sobie nasze postępowanie, jedno jest pewne... Możemy teraz bez skrępowania buszować po sklepach. Mamy przecież na co zrzucić nasze szaleństwo!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ponad połowa ciąż bierze się z wpadki! Czyżby kobiety za bardzo ufały pigułkom?

Liczba nieplanowanych poczęć rośnie w zastraszającym tempie.

Intymne problemy wychudzonych kobiet, czyli na co są narażone szczupłe dziewczyny?

Brak tłuszczu nie jest naszym sprzymierzeńcem! Powoduje problemy z płodnością, odpowiada za obniżenie temperamentu seksualnego. Co jeszcze?

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2012 15:41
Ja nigdy nie miałam fazy na zakupy przed miesiączką, zazwyczaj jest tak, że mam takiego doła, że nie chce mi sie wychodzic z domu:((( Moja kolezanka miala jeszcze gorzejj niz ja i farmacetutka zapoponowala jej kurację kapsłukami z wieisołkiem - z żóltym kwiatem na opakowaniu, Jesli u niej zadziala - tez bede przyjmowac.\
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2012 19:02
Tutaj wpisz treść Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 17:14
jaki to kolor włosów na zdjeciu? chce sobie takie zrobic :)
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 15:44
"karze" serio? Czy pani Alicja Piechowicz ma przynajmniej podstawowe wykształcenie? Nie wypada. Naprawdę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 14:46
tytul nasuna mi mysl - przeciez podpaski nie sa takie drogie xD ja tam tak nie mam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo