Jakich kobiet nie lubią kobiety?

O tym, jakich kobiet nie lubią mężczyźni, wiele już zostało powiedziane. A czy właściwie wiesz, jakich kobiet nie znosimy my same?
Jakich kobiet nie lubią kobiety?
28.04.2012

Bądź czujna. Z dużym prawdopodobieństwem wśród nich jest twoja siostra, koleżanka z pracy, zaprzyjaźniona fryzjerka, dziewczyna kumpla… Każda z nas jest inna i całe szczęście, jeśli możemy się ze sobą dogadać. Gorzej, gdy trafimy na typ kobiety, która jest irytująca, złośliwa albo obrzydliwie pewna siebie.

Oto kobiety, których inne kobiety szczerze nie cierpią.

Perfekcyjna kobieta

Zołza

My ich nie znosimy, a faceci tracą dla nich głowę. Zołza to jeden z najgorszych kobiecych typów. Zrobi wszystko, aby dopiąć swojego i żyje w myśl zasady, że cel uświęca środki. Nie dość, że ci nie pomoże, to jeszcze przeszkodzi. „Jest kobieca jak stalowa magnolia – na zewnątrz delikatna jak kwiat, wewnątrz twarda jak stal. Używa tej kobiecości dla własnej korzyści. Na dodatek nie traci głowy, gdy znajdzie się pod czyjąś presją” – wyjaśnia Sherry Argov w swoim bestesellerze „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”. Niedobrze, jeśli na co dzień musisz obcować z taką kobietą – czeka cię sporo niepotrzebnych nerwów. Zołza doskonale wie, jak zdobyć względy faceta (może właśnie tego, który tobie wpadł w oko?). I jak zniszczyć konkurencję w postaci koleżanek.

Słodka idiotka

Jest taka urocza, zabawna, słodziutka… Używa swoich dziewczęcych wdzięków, aby zwrócić na siebie uwagę mężczyzny. Ale w towarzystwie kobiet staje się nie do zniesienia. Począwszy od jej wyglądu, poprzez zainteresowania, skończywszy na sposobie, w jaki się wypowiada – wszystko w niej jest przesłodzone. Niestety, z tą dziewczyną nie da się poważnie porozmawiać. Prawie na każdą wiadomość reaguje piskliwym śmiechem. Wymaga nieustannej opieki, absorbuje twój czas i nie wnosi do twojego życia niczego ciekawego. To nie jest typ przebojowej, sympatycznej, zadziornej kobiety, z którą można konie kraść. Nawet święty przy takiej dziewczynie straciłby cierpliwość. A co dopiero twardo stąpająca po ziemi kobieta.

Perfekcyjna kobieta

Choleryczka

Jednego dnia zachowuje się jak równa kumpela, aby dzień później wyżyć się na całym otoczeniu – również na tobie. Niestety, choleryczka raczej się nie zmieni. Ona po prostu taka jest. Bywa przemądrzała, złośliwa, wredna, wulgarna, zarozumiała, niemiła, wybuchowa, dwulicowa. Wszystko robi pod swoje dyktando, ponieważ wyznaje zasadę, że to jej powinno być w życiu wygodnie. Jeśli jest twoją szefową – długo z nią nie wytrzymasz. Najlepiej w ogóle nie wchodź do tej rzeki. Choleryczka się nie zmieni, ponieważ uważa, że to cały świat powinien dostosować się do niej. Jest typowym wampirem energetycznym – trzymaj się od niej z daleka.

Inne typy kobiet, których kobiety nie cierpią:

- damulka;

- zarozumiała i przemądrzała;

- flejtuch;

- koleżanka-bluszcz;

- obgadywczka.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Cała prawda o kobietach: Chodzimy z jednym, ale oglądamy się za innymi! PO CO?

Zobacz, jakie jesteśmy naprawdę.

Mężczyzna + zakupy = wielka katastrofa! (Lepiej do spożywczaka chodź sama)

Po lekturze tego tekstu na zakupy będziesz chodzić w pojedynkę.

Perfekcyjna kobieta

Bogaczka

O ile nie nazywasz się Hilton albo Kardashian, musisz ciężko zapracować na swoje nazwisko, a pieniądze dostajesz tylko za sumienną pracę. Nadgodziny, zaległości, szef-tyran… Przeżyła to niejedna z nas. Dlatego, gdy nagle pojawia się rozpieszczona bogaczka, która wszystko ma podane na tacy i która podczas jednego popołudnia wydaje tyle, ile ty zarabiasz w miesiąc, każdą kobietę może trafić szlag. Bogaczka jest albo córeczką tatusia, albo materialistką, która spotyka się z facetem, którego stać na wszystko. Ona nie zrozumie twoich problemów z niezapłaconymi rachunkami czy zaległą pensją. Ale jej samej się wydaje, że pozjadała wszystkie rozumy, dlatego na każdym kroku się wymądrza („nie rozumiem, jak można nosić buty z ubiegłego sezonu…”).

Superlaska

Spójrzmy prawdziwe w oczy – kobiety nie lubią przebywać w towarzystwie atrakcyjniejszych kobiet. Od razu tracimy pewność siebie, humor i dobre samopoczucie. Tymczasem ona jest radosna i roześmiana, więc tym bardziej wypadamy gorzej od niej. I nasza samoocena sięga dna. Konfrontacja z piękną, zgrabną, świetnie ubraną dziewczyną jest próbą charakteru każdej kobiety. Mężczyźni nie potrafią się im oprzeć. A najgorsze jest to, że ona nie robi nic szczególnego, aby się podobać. Po prostu jest wystrzałowa. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków nasza ocena takiej kobiety jest krzywdząca, bo to może być naprawdę sympatyczna osóbka.

Perfekcyjna kobieta

Karierowiczka

Ona poradnik T. Harv Ekera „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” kilka razy przeczytała od deski do deski. I każdą radę stara się wcielać w życie. Kariera jest jej priorytetem, dlatego nieustannie musisz się z nią porównywać. A ponieważ wciąż podwyższa poprzeczkę, chcesz czy nie, musisz do niej równać. Karierowiczka przed niczym się nie cofnie, aby dopiąć swego. Może nawet sabotować twoje działania. Musi być we wszystkim najlepsza. Najgorsze jest to, że szefowie za takimi pracownikami przepadają, dlatego na każdym kroku reszcie załogi karierowiczka przedstawiana jest za wzór. Raczej się z nią nie zaprzyjaźnisz.

Koleżanka ksero

W poniedziałek założyłaś tę nową, wystrzałową bluzkę, a następnego dnia ona przyszła w takiej samej. I wcale się z tym nie kryła. Ba, oficjalnie stwierdziła, że wyglądasz świetnie i pochwaliła się przy wszystkich, że udało jej się dostać identyczny ciuch. Kilka dni później w towarzystwie zaczęła cię wypytywać, gdzie dokładnie, kiedy i za ile kupiłaś „taką fantastyczną bransoletkę”. A gdy wreszcie zrobiłaś sobie grzywkę, ona również ją sobie zafundowała. Ups! Ta kobieta może i nie działa z premedytacją, ale jest wyjątkowo irytująca. Nikt nie lubi, gdy się go naśladuje. Lepiej prędko z nią porozmawiaj i daj jej do zrozumienia, że nie lubisz, gdy cię kopiuje. Może to nie będzie przyjemna rozmowa, ale nie masz innego wyjścia.

Komentarze (117)

Ocena: 4.98 / 5
gość (Ocena: 3) 01.07.2017 02:04
Falszywych i zawistnych nie znosze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2015 19:10
A ja lubię siebie. Patrzę na siebie z uśmiechem i mowię sobie ze jestem ładna i mądra i uważam ze to bardzo zdrowe i prawidlowe. I wzoruje się na tych co są piękne i pewne siebie, pomysłowe i radosne bo dosyć wokół narzekania i dołowania. Takie kobiety podziwiam. I takie osoby są motywujące i budujące. A wiem ze większość kobiet wprost zaciska zeby z nienawiści i zazdrości do innych kobiet i tak właśnie przedstawiają swoje zakompleksione ego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2012 19:38
przeciętne zazdroszcza pięknym ślicznym dziewczynom, takie baby ze wsi wsióry
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 11:38
No tak jak bogaczka to od razu córeczka tatusia albo utrzymanka sponsora! Przestańcie w końcu na portalu dla kobiet je obrażać! Jak bogata to od razu zła - a może sama się dorobiła, bo jest inteligentna i ma możliwość wydania w jeden dzień miesięcznej pensji kobiety z pensją przeciętną ? Zresztą kto komu broni robić karierę i zarabiać dużo i wydawać jeszcze więcej? Ale przecież karierowiczka to też okropny typ! Najlepiej być szarą myszą i nie mieć żadnej koleżanki czy przyjaciółki bo każda zła !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2012 15:40
Tak, zgadzam się. Wychodzi na to, że nikt nie lubi nikogo. Każdy nie jest bez wad. Ja jestem kilkoma z wymienionych pozycji na liście m.in. choleryczką. Dwulicowość ?! Haha, to raczej do flegmatyka pasuje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo