Polacy masowo przeżywają kryzys. Szpitale psychiatryczne pękają w szwach...

Skąd to masowe załamanie nerwowe?
Polacy masowo przeżywają kryzys. Szpitale psychiatryczne pękają w szwach...
28.02.2012

Stres, ciągły pośpiech i niezdrowe jedzenie to czynniki, które szkodzą nie tylko naszemu zdrowiu fizycznemu, lecz także psychice. Świadczy o tym drastycznie wysoka w ostatnich latach liczba osób odwiedzających kliniki psychiatryczne. Jest ich prawie o 130 procent więcej niż jeszcze 20 lat temu! – informuje onet.pl.

Według najnowszych danych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kondycja psychiczna mieszkańców naszego kraju uległa znacznemu pogorszeniu. Jesteśmy przemęczeni i wyczerpani pracą. Coraz częściej popadamy w głębokie depresje, nie umiemy panować nad własnymi emocjami.

Skąd to masowe załamanie nerwowe? Winą za taki stan rzeczy wielu naszych rodaków obarcza sytuację panującą w Polsce. Towarzyszy nam ciągły lęk przed utrata pracy, a jeżeli nawet już ją posiadamy, to zwykle nie możemy liczyć na godziwe wynagrodzenie. Problemy ze zdrowiem psychicznym wielu Polaków łączy również z kryzysem współczesnej rodziny, biedą oraz uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków.

Wydaje się, że duże znaczenie ma tutaj również dzisiejszy model życia. Większość dnia spędzamy samotnie, ślęcząc przed ekranem komputera i telewizora. Brakuje nam ruchu, fizycznych zajęć i przede wszystkim prawdziwych kontaktów międzyludzkich, które mogłyby nieco zniwelować towarzyszące nam ciągle napięcie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Nowy wygląd, nowe życie – zobacz, jak ci ludzie wyglądali przed przeszczepem twarzy!

Uwaga, drastycznie zdjęcia!

Siostry miały pancerz zamiast skóry!

Dziewczynki wymagają stałej opieki medycznej. W przeciwnym razie zaczynają wyglądać jak ryby!

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 00:14
Popadałam w marazm. Nie chciało mi się nic. Problemy z chłopakiem, rodziną, słabo płatna praca – wszystko mnie dobijało. Czułam się na skraju wyczerpania. Zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego ze strony moc-energii.pl i o dziwo wszystko zaczęło zmieniać się na lepsze. Moja sytuacja poprawiła się pod każdym względem i mam powazne plany życiowe. Mogę powiedzieć że wyszłam z dołka i stanęłam na nogi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2015 20:16
Przechodziłam lekką depresję. Pomogło mi oczyszczenie aury ze strony rzeka-energii.pl , po kilku sesjach stanęłam na nogi i zaczęłam żyć tak jak zawsze marzyłam.
odpowiedz
gosc (Ocena: 5) 10.08.2013 17:44
"Skąd to masowe załamanie nerwowe?" Z kapitalizmu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2012 23:16
ja mam co jakiś czas depresję, kiedy poznaję nowych ludzi - coraz więcej złośliwości, plotek, dwulicowość - to nas wpędza w depresję - brak szczerości i obsesja na punkcie tego, co kto o nas myśli i czy nas nie "podpierniczy"! teraz jestem na etapie - naskoczcie mi:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2012 19:25
Jak dłużej będę czytać te biadolenia że nikogo na nic nie stać i że tak się źle żyje to też się załamię i dostanę depresji.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie