STYCZEŃ miesiącem kłamstw (Uważaj na to, co próbują Ci wcisnąć inni)

Dlaczego początek roku tak bardzo sprzyja mówieniu nieprawdy?
STYCZEŃ miesiącem kłamstw (Uważaj na to, co próbują Ci wcisnąć inni)
17.01.2012

Styczeń to teoretycznie miesiąc jak każdy inny, ale okazuje się, że jest w nim coś wyjątkowego. I to wcale nie w pozytywnym znaczeniu, bo właśnie na początku roku najczęściej mijamy się z prawdą. I nic w tym dziwnego, bo święta, zakończenie roku i noworoczne postanowienia sprzyjają kłamstwom.

Z badania wykonanego na zlecenie Twentieth Century Fox wynika, że właśnie w styczniu zdarza nam się kłamać najczęściej. Z ankiety wykonanej w Wielkiej Brytanii wiemy, że statystyczny dorosły człowiek w tym czasie nie mówi prawdy aż 217 razy.

Jakich tematów dotyczy najczęściej nasze zakłamanie? Bardzo chętnie udajemy straszliwie zapracowanych, by odmówić znajomym spotkania czy wspólnego wyjścia. Wolimy poleniuchować w domu. Kłamiemy także w kwestii pieniędzy - nie chcemy przyznać się, ile wydaliśmy na prezenty i jak duży mamy z tej okazji debet.

Bardzo wielu z nas kręci także w kwestii zabawy sylwestrowej. Chętnie opowiadamy znajomym, że braliśmy udział w szalonej imprezie, a w rzeczywistości ostatnią noc roku spędziliśmy w domu. Ponad połowa z tych, którzy chcieli z tej okazji zmienić swoje życie, nie przyznała się do złamania swoich zamierzeń.

Co jednak najciekawsze, większość uważa, że nie mówi prawdy wyłącznie po to, by nie urazić bliskich. No cóż, każda wymówka jest dobra. Miejmy nadzieję, że w lutym prawdomówność będzie naszą mocniejszą stroną.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Czy możesz wpływać na sny?

Nasze marzenia senne nie są wyłącznie dziełem przypadku. Możemy nauczyć się je kontrolować. Tylko czy warto?

Nie pracuję i dobrze mi z tym

Funemployment, czyli bezrobocie z wyboru, by jeszcze trochę nacieszyć się wolnością. Poznajcie Martę i Karolinę, które ani myślą o biurowym etacie.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 22:47
PRAWDA PRAWDA PRAWDA, moj facet caly czas mnie oklamuje i obiecuje cos i zawsze cos stoi na przeszkodzie zeby nasze plany wyszły, bo zmeczony, bo pozno konczy, bo jedzie gdzies tam, bo musi pocwiczyc... ehhhhh...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 12:35
A ja nie kłamie wogóle :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 09:53
nie wiem czy to prawda, ja chyba kłamię tak samo w każdym miesiącu :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 09:53
coś w tym jest
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo