10 typów ludzi z Facebooka

Na pewno masz ich wśród swoich znajomych!
10 typów ludzi z Facebooka
09.12.2011

Najpierw były Grono, GoldenLine, Nasza-Klasa i Twitter. Potem pojawił się on – Facebook – i nagle okazało się, że jest nam niezbędny do życia. Większość z nas zagląda na niego niemal codziennie – w pracy, w szkole, przed snem, tuż po przebudzeniu loguje się przez telefon. Żyjemy zgodnie z zasadą "Nie ma cię na Facebooku, nie istniejesz".

Są ludzie, którzy założyli konto na portalu, aby mieć kontakt ze swoimi przyjaciółmi. Ale są również tacy, którzy dodają do znajomych wszystkich po kolei, bez względu na to, czy znają ich dobrze, słabo lub… wcale. W rezultacie tworzy się z tego prawdziwy mix osobowości i charakterów, który z ciekawością można obserwować na swojej tablicy.

Oto 10 typów najbardziej charakterystycznych użytkowników Facebooka, których z pewnością masz w gronie swoich znajomych…

facebook

Słitaśna dziewczyna

Kiedyś była fanką Naszej-Klasy, ale od kiedy pojawił się Facebook, to właśnie na nim zaczęła zamieszczać setki swoich słodkich zdjęć. Seksowne minki, wyzywające pozy, obcisłe bluzeczki – wszystkie jej sweet fotki są do siebie bliźniaczo podobne, a jedyne co się na nich zmienia, to tło. Raz słitaśna dziewczyna robi sobie zdjęcia w swojej sypialni, innym razem w pokoju przyjaciółki, w klubowej toalecie lub na wakacyjnym wyjeździe. Licznym fotkom towarzyszą zazwyczaj dość naiwne podpisy autorki oraz komentarze jej przyjaciółek: „Wyglądasz ślicznie/cudnie/pięknie!”. Na obejrzenie całej galerii zdjęć takiej użytkowniczki potrzeba prawdopodobnie kilku godzin.

facebook

Błazen fejsbukowy

Całe dnie spędza w Internecie na wyszukiwaniu bardziej lub mniej zabawnych obrazków, filmików i piosenek. Wrzuca je potem na swoją tablicę, siląc się przy tym na jeszcze zabawniejszy post, i… czeka: na komentarze, pochwały i oklaski. Niestety jego błazenada bardziej irytuje niż śmieszy, czego użytkownik kompletnie nie zauważa. Brak oznak zachwytu ze strony znajomych wcale go nie zniechęca, a wręcz motywuje do kolejnych, bardziej owocnych poszukiwań. Jego motto brzmi: „Nie zniechęcaj się! Następny filmik lub obrazek na pewno wszystkich rozbawi!”.

facebook

Ekshibicjonista

Uważa się za osobę niezwykle ciekawą, dlatego szczegółowo opisuje każdą minutę ze swojego życia. Dzieli się ze znajomymi swoimi przeżyciami, przemyśleniami i doświadczeniami, nie zwracając przy tym najmniejszej uwagi na to, jak zostanie to przyjęte i skomentowane. W końcu nie liczy się efekt, a sam post. Dla ekshibicjonisty nie ma tematów tabu. Potrafi opowiedzieć kwieciście zarówno o swoich podróżach, jak i wizycie w toalecie. Co ciekawe, użytkownik taki ma stałe grono fanów, którzy nie tylko lubią czytać jego posty, ale także często je komentują. To dodaje ekshibicjoniście skrzydeł i utwierdza go w przekonaniu, że jest kimś wyjątkowym.

facebook

Hipster

Na swoim koncie ma ponad 1000 znajomych i drugie tyle własnych zdjęć. Uwielbia się fotografować własnym telefonem, a każda jego fotka ma sprawiać wrażenie, jakby była zrobiona od niechcenia. Oczywiście niby przypadkiem fejsbukowy hipster pokazuje na zdjęciach swoje nowobogackie mieszkanie lub wypasiony samochód. Użytkownik tego rodzaju uważa się dodatkowo za trendsettera, który dyktuje innym obowiązujące nurty. Znak rozpoznawczy: zawsze oznacza na zdjęciach wszystkich swoich znajomych.

Oczywiście to nie wszystkie typy fejsbukowiczów. Jest ich z pewnością o wiele więcej – choćby tzw. tajniaków, którzy nigdy nie zamieszczają na swojej tablicy żadnych postów, ale wszystko o wszystkich wiedzą. A Wy którym typem jesteście?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Mężczyźni twojego życia

Ojciec, brat, chłopak, przyjaciel - każdy z nich wpływa na kobiecą osobowość.

Walcz ze wstydem & nieśmiałością

Nieśmiałość i brak pewności siebie są życiu sporym utrudnieniem.

 

facebook

Karierowiczka / Nadgorliwa studentka

Praca lub studia to całe jej życie. Wypowiada się tylko o swojej karierze zawodowej/naukowej, przez co jej posty są irytująco monotematyczne. „Help! Kto może mi pożyczyć słownik z francuskiego?”, „Właśnie piszę pracę zaliczeniową”, „Dziś idę na superważny event”, „Czeka mnie kolejny dzień męczącej rekrutacji i czytania stosów CV” to tylko niektóre z licznych postów karierowiczki, czy nadgorliwej studentki. Pasja takiej osoby, związana z kierunkiem studiów lub rodzajem wykonywanej pracy, przeradza się nieraz w prawdziwy… fanatyzm. Użytkowniczka tego rodzaju potrafi więc zasypywać znajomych swoimi naukowymi odkryciami i spostrzeżeniami, nie dostrzegając przy tym, że interesują one jedynie ją samą.

facebook

Misie-pysie

Zazwyczaj do misiów-pysiów zaliczają się zakochane dziewczyny, które codziennie na swojej tablicy wyznają miłość ukochanemu („Już tęsknię za moim skarbeczkiem :***” „Kocham Cię Piotruniu”, „Dziś caaaaały wieczór spędzę z moim mężusiem”) lub pary, które stanowią kółko wzajemnej adoracji. Osoby z tej drugiej grupy piszą do siebie przeważnie kodem miłosnym, który jest znany tylko im. Nie wstydzą się przy tym okraszać swoich komentarzy gęstymi zdrobnieniami, takimi jak kotek, tygrysek, żabcia, czy rybka. Znakiem rozpoznawczym misiów-pysiów jest również zdjęcie profilowe, na którym obowiązkowo muszą pojawić się obok swojej drugiej połówki.

facebook

Polish English

Użytkownicy tego typu czują się kosmopolitami, obywatelami świata. Często podróżują, a ich ukochaną pamiątką z takich wojaży jest… nowy znajomy z zagranicy, którego z dumą mogą dodać do mozolnie powiększającego się grona obcojęzycznych „przyjaciół”. Ze względu na międzynarodowe towarzystwo (to szczegół, że można je podliczyć na palcach jednej ręki), osoby typu Polish English piszą swoje posty po angielsku. „Coffee with Julka”, „Waiting for Justyna on Nowy Świat” lub „Hello Warsaw! Great sunny day” to posty, które naprawdę potrafią rozbawić! Ich autorzy są jednak przekonani, że takie zdania czynią z nich prawdziwych światowców. Na Facebooku powstał nawet z tego powodu funpage ZAGRANICO, na którym użytkownicy mogą wyśmiać kosmopolityczne posty swoich znajomych.

facebook

Przyszła Mama

Niedawno wyszła za mąż i spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Swoim szczęściem chce się więc podzielić ze wszystkimi, łącznie z setką znajomych na Facebooku. W tym celu regularnie zamieszcza na swojej tablicy zdjęcia: testów ciążowych, USG, a także zakupionych dla nienarodzonego jeszcze malucha ubranek, pluszaków, kocyków, wózków i przewijaków. Do tego obowiązkowo dochodzą fotografie pokoiku dziecięcego, przygotowanego przez przyszłą mamę, oraz posty informujące o jej stanie zdrowia i przebytych badaniach. „Pobierano mi dziś krew”, „Poranne mdłości – coś strasznego!”, „Do zobaczenia za trzy miesiące córeczko!”, „Półmetek za nami, dziś znów USG!” – to wpisy najbardziej typowe i najbardziej… denerwujące, zwłaszcza dla tych osób, które kompletnie nie są zainteresowane tematem.

facebook

Pseudofilozof

Gardzi wszystkim i wszystkimi. Ma dekadenckie podejście do życia. Świat go przytłacza i prowokuje do licznych pesymistycznych rozmyślań, dlatego pseudofilozof każdym swoim postem podkreśla, że czuje się nieprzystosowany do otoczenia. Jego dziwaczne komentarze i podpisy pod zdjęciami rozumieją tylko nieliczni. Często selekcjonuje swoich znajomych na takich, którzy mogą czytać jego wywody oraz takich, którzy na to „nie zasługują”. Tych drugich oczywiście blokuje. Jego ulubionymi tematami są polityka, religia oraz sprawy społeczne. Lubi prowokować do dyskusji szokującymi stwierdzeniami, np. że psy należy jeść, a na świecie powinna zapanować anarchia. Zazwyczaj chce się również popisać swoją elokwencją, dlatego każdy swój komentarz owija otoczką neologizmów i naukowego słownictwa. Czuje się lepszy od reszty ludzi i manifestuje to w każdym swoim poście.

facebook

Spamer

Godzinami gra w tysiące gierek i aplikacji, a ich rezultaty masowo zamieszcza na swojej tablicy. W ten sposób może pokazać znajomym, jaki jest aktywny i co najważniejsze – w ogóle się przy tym nie napracować. Po co wymyślać zabawny i inteligentny post, skoro zamiast tego można po prostu opublikować gotowe zdanie z Phrases? Użytkownik tego rodzaju nie zastanawia się oczywiście, że zamieszczane przez niego wpisy inni traktują jak… spam.

Polecane wideo

Komentarze (100)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.01.2020 15:11
A ci co wystawiają zdjęcia kotów notorycznie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.02.2017 02:27
Nie trawię tajniaków. To kleszcze. A konto skasowałem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2015 18:51
jestem pseudofilozofem
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 28.03.2013 21:02
a ci którzy wstawiają masę demotów o tym jakie to życie jest straszne i ja bardzo są nieszczęśliwi z powodu niespełnionej miłości...
odpowiedz
basia (Ocena: 5) 28.02.2013 21:38
autor sam ma nierówno i współczuję taich znajomych bo ja takich nie mam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie