Mężczyźni twojego życia

Ojciec, brat, chłopak, przyjaciel - każdy z nich wpływa na kobiecą osobowość.
Mężczyźni twojego życia
01.12.2011

Ojciec, brat, chłopak, przyjaciel – oni wszyscy wywierają na nas pewien wpływ, kształtują naszą osobowość. Dzięki nim zmieniamy nasze spojrzenie na świat, poznajemy siebie oraz wyrabiamy sobie pewne zdanie na temat płci przeciwnej. Od tego, jakie relacje łączą nas z mężczyznami z naszego najbliższego otoczenia zależy nasza przyszłość, życiowa droga, którą zdecydujemy się pójść...

Ojciec pomoże wyleczyć kompleksy

Kiedy jesteśmy małe, główną rolę w naszym życiu ogrywa matka. To ona cały czas jest przy nas, opiekuje się nami. Z czasem jednak nasza uwaga zaczyna coraz bardziej kierować się w stronę ojca. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo zależy od tego, jakie relacje łączą nas z tatą. Kochający i troskliwy ojciec to idealne wyposażenie córki na przyszłość. Mężczyzna taki daje dziewczynce wyraźne komunikaty, że jest wartościową osobą, posiada ciekawe zainteresowania i jest w stanie bardzo wiele w życiu dokonać. Naukowcy udowodnili również, że to właśnie komplementy usłyszane od ojca pozostają najdłużej w pamięci kobiety i są dla niej najbardziej wiarygodne.

A co dzieje się w momencie, gdy ojciec okazuje się despotycznym władcą bądź też jest kompletnie podporządkowany mamie i nie ma własnego zdania? Mając za sobą takie doświadczenia, bardzo prawdopodobne, że dorosła już kobieta zacznie w każdym napotkanym mężczyźnie widzieć wroga. Poza tym, trudno będzie jej utworzyć szczęśliwy związek. Pozbawiona własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa spędzi całe życie na poszukiwaniu w swoich partnerach tego, czego brakowało jej w relacji z ojcem.

mężczyzna

Brat wysłucha sercowych rozterek

Kobieta, która ma brata, zwłaszcza starszego, to naprawdę wielka szczęściara. To właśnie dzięki niemu może ona w sposób całkowicie naturalny przyjrzeć się męskiemu światu. Poznać charakterystyczne dla facetów zachowania i poglądy. Dla dziewczyny, która dorasta z bratem nie będą szokiem porozrzucane po całym pokoju skarpetki, wiecznie podniesiona deska klozetowa czy też walka o pilota do telewizora. Konfrontacja z bratem jest dla kobiety swoistą wprawką w późniejszych kontaktach z facetami. Poza tym, do brata przychodzą przecież koledzy, których zachowanie również rejestruje nasze wnikliwe oko.

Warto także pamiętać, że nikt tak skutecznie nie pomoże nam w sercowych rozterkach, jak właśnie starszy brat. Podczas rozmowy szczerze powie nam przecież, który facet jest w porządku, a z którym powinnyśmy dać sobie spokój. Nie zależy mu przecież na tym, aby nas okłamać. Jego rady będą jak najbardziej wiarygodne.

Przyjaciel szczerze doradzi

Wiele osób uważa, że nie istnieje coś takiego, jak przyjaźń damsko-męska. Wydaje się bowiem, że tam, gdzie są bliskie relacje między kobietą a mężczyzną, prędzej czy później zakradną się erotyczne podteksty. Nie warto jednak wierzyć tym stereotypom. Posiadanie prawdziwego przyjaciela to naprawdę fajna sprawa, zwłaszcza dla kobiety, która nie ma starszego brata. Z przyjacielem można przecież porozmawiać na wszystkie tematy. Bez żadnych zobowiązań włóczyć się godzinami po mieście, oglądać filmy, chodzić do pubu.

Przyjaciel może stać się również naszym najlepszym doradcą. Szczerze powie nam, co nie podoba mu się w naszym zachowaniu, co można byłoby zmienić. Warto również wysłuchać jego rad przy wyborze partnera. Nikt nie jest tak dobrym obserwatorem jak on!

mężczyzna

Partner wprowadzi w męski świat

Chociaż kobieta spotyka w swoim życiu bardzo wielu mężczyzn, to jednak dopiero wiążąc się z określonych facetem, może dokładnie poznać świat płci przeciwnej. Oczywiście wszystko zależy tutaj od tego, ilu to panów pojawi się w naszym życiu. Pierwsza miłość wyzwala w nas określone uczucia i emocje. Determinuje określone zachowania. Kolejne związki uczą nas jak postępować z różnymi facetami. Pokazują pewne charakterystyczne męskie zachowania, dowiadujemy się z nich, czego nie powinniśmy robić, jakich sytuacji unikać.

Każda miłość, nawet taka, która kończy się rozstaniem to bardzo przydatne doświadczenie. Trzeba tylko umieć wyciągać odpowiednie wnioski. Po zakończonym związku warto zrobić rachunek sumienia, nie obwiniać wyłącznie partnera za to, co się stało, nie brać również całej winy na siebie. Jeżeli będziesz szczera ze sobą, to nawet z nieudanego związku wyjdziesz zwycięsko!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Walcz ze wstydem & nieśmiałością

Nieśmiałość i brak pewności siebie są życiu sporym utrudnieniem.

6 trudnych pytań o przyjaźń

Przez całe życie szukamy miłości, bardzo często zapominając o tym, jak ważna jest przyjaźń.

Polecane wideo

Komentarze (34)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 14:26
tinyurl . com / 6w5vtjm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 15:53
Ja zawsze miałam kiepskie relacje z ojcem, właściwie to non stop się kłóciliśmy i nie umiem stworzyć związku. Chciałabym, ale nie potrafię. Nie czuję nienawiści do mężczyzn, ba bardzo ich lubię, nie boję się fizyczności, ale po prostu nie umiem stworzyć emocjonalnej więzi, nie chcę się żadnemu "podporządkować", nawet nie umiem działać na zasadzie partnerstwa, zawsze chcę mieć nad wszystkim kontrolę - to chyba przez to, że nie miałam tego przy ojcu, że to zawsze on "ustalał zasady", boję się zakochać, bo boję się, że stracę to poczucie kontroli nad wszystkim.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 14:24
To nieprawda, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje! ;) Mam wspaniałego przyjaciela, z którym możemy gadać codziennie po kilka godzin, o wszystkim. Jest dla mnie jak brat, oboje jesteśmy w związkach, więc żadnego pociągu erotycznego nie ma i nie będzie.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 14:12
walcze z moim ojcem , wiem że mnie kocha może nie za czesto to mówi ale mi to często okazuje jednak strasznie mnie wkurza jego zachowanie , jest jak to nazwali w artykule despotycznym władcą zawsze to jego zdanie jest najważniejsze i każdy musi sie do niego przyporządkowywać . Jestem teraz w liceum i wybrałam kompletnie inny kierunek niż on mi wybierał , w gimazjum miałam podobny problem ale również postawiłam na swoje , żadne z moich decyzji nie wyszły mi na złe według mojej opini .Mimo tego że sie z tym pogodził jak nadarzy sie okazja ciągle mi to wypomina . Ma okropnie męczący charakter , czy da sie to zmienić ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 12:34
Heh. Jak przeczytałem o wpływie starszego brata na życie kobiety, przypomniała mi się moja koleżanka z liceum co miała trójkę starszych braci. I widać "męski świat" jej się przejadł, bo na zjeździe klasowym dowiedziałem się, że jest lesbijką ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie