Psychologia STÓP: Co palce u nóg mówią o Tobie? (Sprawdza się?)

Kształt stóp wiele zdradza na temat naszego charakteru.
Psychologia STÓP: Co palce u nóg mówią o Tobie? (Sprawdza się?)
31.10.2011

Czytanie ze stóp było w Chinach i Indiach praktykowane przez ponad 5 tysięcy lat. Azjaci wierzyli bowiem, że stopy są odzwierciedleniem ludzkiego umysłu i dzięki nim można wiele dowiedzieć się na temat charakteru danego człowieka.

Jeśli zatem jesteś ciekawa, co ta część ciała mówi o tobie lub twoim facecie, przeczytaj kilka poniższych wskazówek!

Duży palec

Jeśli jest dłuższy od pozostałych palców, jego właściciel jest osobą błyskotliwą i kreatywną. Nigdy nie zamartwia się na zapas, a rozwiązania każdego problemu szuka dopóty, dopóki go nie znajdzie. Z drugiej jednak strony taka osoba miewa kłopoty ze skupianiem się na jednej rzeczy i jest nieco roztargniona.

Jeśli duży palec jest krótszy od pozostałych czterech, jego właściciel bardzo mocno stawia na samorozwój i jest niezwykle ambitny. Uwielbia również przekonywać ludzi do robienia rzeczy, na które sami nigdy nie mieliby odwagi.

Drugi palec

Im jest dłuższy, tym bardziej władczy jest jego posiadacz. Pomysłowy, zaradny, dynamiczny – te trzy słowa opisują go najlepiej.

Z kolei jeśli palec ten jest krótszy od innych, jego właściciel ceni sobie w życiu spokój i harmonię. Jest bezproblemowy w kontaktach z innymi ludźmi i bardzo łatwo się z nim porozumieć.

Środkowy palec

Jeśli jest stosunkowo długi – jego posiadacz jest osobą niewiarygodnie energiczną i wydajną, zwłaszcza w pracy. Im środkowy palec jest dłuższy – tym mocniej jego właściciel skupia się również na osiągnięciu sukcesu zawodowego.

Z kolei krótszy palec oznacza skupianie się na czerpaniu przyjemności i radości z życia. Osoba, posiadająca taki palec, kocha relaks i odpoczynek, co dla wielu ludzi może być równoznaczne z lenistwem.

stopy

Czwarty palec

Długi oznacza przywiązanie do rodziny i znajomych. Posiadacz takiego palca uwielbia słuchać innych i pomagać im, jednak bardzo łatwo go wykorzystać i skrzywdzić.

Krótki czwarty palec oznacza z kolei, że wartości, takie jak rodzina i przyjaciele, są dla jego właściciela mało istotne. Osoba taka skupia się raczej na zaspokajaniu własnych potrzeb i zachcianek, nie przejmując się zbytnio problemami otoczenia.

Mały palec

Jeśli jest najkrótszym z palców – jego właściciel ma usposobienie Piotrusia Pana. Wiecznie buja w obłokach i bywa nieco dziecinny, jednak równocześnie jest osobą niezwykle towarzyską.

Jeśli posiadacz małego palca potrafi poruszyć nim (bez drgnięcia palca czwartego) oznacza to, że jest człowiekiem impulsywnym, kochającym przygody i flirt. Natomiast jeśli nie potrafi tego zrobić – jest osobą lojalną, szczerą i… bardzo przewidywalną. Zdaniem psychologów, jest też lepszym kandydatem na małżonka, choć seks nie jest jego mocną stroną.

Palce zmniejszające się stopniowo

Jeśli każdy z palców jest odrobinę dłuższy od kolejnego, jego właściciel jest bardzo praktyczny i zrównoważony. Zawsze stara się skończyć to, co zaczął i nigdy nie miewa słomianego zapału. Jest również dobrym, wyrozumiałym przyjacielem, który nie tylko świetnie słucha, ale również doskonale doradza.

Szeroka stopa

Posiadacz szerokiej stopy nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Ciągle go nosi, a kiedy nie ma nic do zrobienia, czuje się nieszczęśliwy. Jego największą wadą jest to, że najpierw coś robi, a dopiero potem o tym myśli.

Długa i wąska stopa

Właściciel takiej stopy uwielbia być rozpieszczany. Po co się przemęczać, skoro inni mogą wykonać wszystko za niego? Kocha również otaczać się pięknymi, estetycznymi przedmiotami i często sprawia wrażenie, jakby gardził ludźmi wokół.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Twoje zdrowie psychiczne zależy od tego, jakiej muzyki słuchasz! (HEAVY METALOWCY zagrożeni!)

Pewien rodzaj muzyki może skłonić swoich fanów do popełnienia samobójstwa…

Jak rozpoznać psychopatę?

Posłuchaj, o czym najczęściej rozmawiają twoi znajomi. Być może są wśród nich psychopaci!

 

Komentarze (69)

Ocena: 4.83 / 5
Hu (Ocena: 1) 27.06.2017 10:29
Co za brednie
odpowiedz
Inka (Ocena: 1) 14.07.2015 17:28
Ja najdłuższy palec mam ten "mały" , hmm....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2015 09:01
A moja ciocia mówi, że jak się ma drugi palec mniejszy od dużego to się krócej żyje?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2015 02:59
sciema, nic sie nie zgadza
odpowiedz
pan pitus (Ocena: 5) 28.01.2015 21:42
Tak zgadzam zona gartdzi mna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo