Twoje zdrowie psychiczne zależy od tego, jakiej muzyki słuchasz! (HEAVY METALOWCY zagrożeni!)

Pewien rodzaj muzyki może skłonić swoich fanów do popełnienia samobójstwa…
Twoje zdrowie psychiczne zależy od tego, jakiej muzyki słuchasz! (HEAVY METALOWCY zagrożeni!)
24.10.2011

Od wielu lat heavy metal cieszy się na świecie ogromną popularnością. Nie mamy jednak dobrych wiadomości dla wszystkich tych, którzy są fanami ciężkich brzmień. Okazuje się bowiem, że ten rodzaj muzyki nie tylko wpędza ludzi w depresję, ale również wywołuje choroby psychiczne, czy skłania do samobójstwa.

Psychologowie z Uniwersytetu w Melbourne przez 5 lat obserwowali stan zdrowia i tryb życia grupy uczniów w wieku od 13 do 18 lat. Ci z nich, którzy słuchali heavy metalu, częściej mieli stany lękowe, depresję oraz problemy na tle psychicznym. Zależności takiej nie stwierdzono natomiast wśród zwolenników hip-hopu, rapu i rocka.

- Większość młodzieży dzięki muzyce chce poprawić sobie nastrój lub dodać energii. Heavy metal słuchany przez dłuższy czas takiego efektu nie daje. Wręcz przeciwnie: może nawet doprowadzić do samobójstwa – tłumaczy dr Katrina McFerran.

Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Dzieci z całego świata i ich pokoje (Dlaczego niektórzy mają WSZYSTKO, a inni NIC?!)

Zobacz, w jakich warunkach wychowują się dzieci z różnych krajów.

Koguci grzebień zamiast szminki: TAK, niektóre pomadki powstają z kogutów!

Może wolałabyś tego nie wiedzieć, ale musiałyśmy Cię uprzedzić...

 

Polecane wideo

Komentarze (191)
Ocena: 4.96 / 5
kris jewuła (Ocena: 5) 12.12.2018 20:08
" ...Heavy metal słuchany przez dłuższy czas takiego efektu nie daje. Wręcz przeciwnie: może nawet doprowadzić do samobójstwa " - dlatego słucham trashu
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.07.2018 20:52
Nie cierpię tych stereotypów. Może to nie tak że metal wywołuje problemy psychiczne tylko osoby z problemami psychicznymi zaczynają słuchać metalu bo pomaga im wyładować stres? Kierując się stereotypami to ten wasz Rap powoduje u ludzi picie alkoholu, branie narkotyków i wchodzenie w skład gangów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 17:09
Miałam problemy z psychiką. Dręczyły mnie negatywne myśli, pomimo że moje Zycie układało się nie najgorzej. Aby poradzić sobie z tymi myślami zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego na stronie moc-energii.pl – i rzeczywiście po 2 tygodniach od odprawienia negatywne myśli przestały mnie dręczyć. Czuję się od nich wolna, co pozwala cieszyć mi się życiem.
odpowiedz
Ja pierdole (Ocena: 5) 28.02.2015 18:55
Hip hopu, rapu i rocka. Odnoszę wrażenie, że osoba która to napisała albo umie nieźle szydzić albo jest totalnym lemingiem :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2013 14:04
Wydaje mi się, że takie wyniki badań są bardzo możliwe, ale mylnie interpretowane. Moim zdaniem bardziej istnieje zależność, że dosyć często (ale nie zawsze, pewnie nawet nie większość) słuchacze metalu, zaczynają go słuchać właśnie z powodu problemów na tle psychicznym - taka muzyka im odpowiada. Sam zresztą się zaliczam do grupy metalowców z problemami psychicznymi, ale właśnie metal pomaga mi je przezwyciężać :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie