Jak makijaż wpływa na Twój wizerunek?

Warto się malować. Mamy argumenty nie do zbicia.
Jak makijaż wpływa na Twój wizerunek?
07.10.2011

Malować się, czy nie? Z tym dylematem zmaga się codziennie wiele kobiet. Z jednej strony chcemy przecież wyglądać atrakcyjnie, podobać się innym ludziom. Czasem mamy jednak dość tego ciągłego poddawania się społecznej presji. Dlaczego tylko my, kobiety musimy marnować codziennie tyle czasu na szykowanie się przed lustrem? Czyżby nasz naturalny wygląd nie był zadowalający?

Niestety, wychodzenie z domu bez makijażu nie jest jednak dobrym pomysłem. Jak pokazują bowiem najnowsze badania, kobiety umalowane wydają się ludziom dużo bardziej atrakcyjne, miłe i kompetentne.

Tezę tę udowodniono za pomocą prostego eksperymentu. Wybrano kilku ochotników i pokazano im zdjęcia kobiet posiadających makijaż oraz tych, które były kompletnie nieumalowane. Osoby biorące udział w badaniu miały zaledwie kilka sekund na ocenę prezentowanych postaci – podaje Sfora.pl.

Co ciekawe, wszyscy mimowolnie największą uwagę skupiali na kobietach umalowanych. Nie znając ich bliżej, określali je jako osoby inteligentne i bardzo atrakcyjne, takie, z którymi warto się zaprzyjaźnić. Warto jednak zaznaczyć, że atrybuty te przypisywano głównie paniom mającym bardzo delikatny, naturalny makijaż. Wyrazisty, szokujący make up nie spotkał się już z tak dużym uznaniem. Kobiety posiadające ostry makijaż określano zwykle jako niegodne zaufania.

Wyniki tego eksperymentu to kolejny dowód na to, jak ważne w kontaktach międzyludzkich jest pierwsze wrażenie. Czy nam się to podoba, czy nie jesteśmy oceniani już w czasie pierwszych kilku sekund od chwili zobaczenia się z drugą osobą. Warto więc zadbać o swój wygląd!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Nie uwierzysz, co Ci się kurczy na starość!

Z biegiem lat zaczynamy przypominać zwiędły owoc nie tylko od zewnątrz, ale i od środka.

Jak stres wpływa na urodę?

W przysłowiu "złość piękności szkodzi" jest bardzo dużo prawdy!

Komentarze (49)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.04.2012 15:38
1mvbJJ ejtmnmkqdmmr
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2012 04:30
IpqDJA ggncbnagzcdp
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2012 10:33
That's 2 clveer by half and 2x2 clever 4 me. Thanks!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2011 21:28
Pier**lenie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2011 15:23
dziewczyny tłumaczą się - nie chce sie malowac itp bo cera mi sie zniszczy, a tak naprawdę pewnie chciałyby wygladac atrakcyjnie ale pomalowac sie nie umieja
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo