Wynaleziono maszynę do czytania w ludzkich myślach! Teraz nic już nie da się ukryć?

To prawdziwy przełom w psychologii!
Wynaleziono maszynę do czytania w ludzkich myślach! Teraz nic już nie da się ukryć?
27.09.2011

Tajemnice ludzkiego umysłu zawsze bardzo fascynowały naukowców. Nie dziwi więc fakt, że podejmują oni coraz bardziej skomplikowane próby zgłębienia tego, co kryje się w najgłębszych rejonach naszego mózgu. Ostatnio skonstruowano na przykład urządzenie, które ma podobno „czytać w ludzkich myślach”. To, co kiedyś wydawało się jedynie wytworem naszej wyobraźni, teraz staje prawdziwą rzeczywistością. A wszystko za sprawą dosyć prostego eksperymentu.

Kilku ochotników posadzono przed telewizorem i kazano im oglądać fragmenty znanych hollywoodzkich filmów. W tym samym czasie badano ich reakcje. Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe przetworzyło docierające do mózgu impulsy na konkretne obrazy. W ten sposób udało się dokładnie zrekonstruować to, co widzieli na monitorze uczestnicy eksperymentu.

Według naukowców, jest to olbrzymi przełom w badaniach nad ludzkim umysłem. Dzięki tej nowatorskiej metodzie możliwe będzie na przykład odczytywanie myśli i obrazów oglądanych przez człowieka w czasie snu oraz odkrywanie wspomnień pozornie wyrzuconych ze świadomości.

Wielu specjalistów ostrzega jednak przed pewnymi zagrożeniami, które wiążą się z wynalezieniem urządzenia do „czytania ludzkich myśli”. Chodzi tutaj o ryzyko zbytniego naruszenia granic naszej prywatności. Przed „czytnikiem myśli” niczego bowiem nie da się ukryć…

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kobieta za kierownicą

Pora rozprawić się z krzywdzącymi stereotypami!

Najgorsze photoshopowe wpadki: CO TU JEST NIE TAK? (Śmieszne pomyłki grafików - FOTO)

Oto zdjęcia, które znalazły się w modowych magazynach, brukowcach i katalogach reklamowych...

Polecane wideo

Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.10.2023 15:35
Witam . Mam pytanie odnośnie tego czytnika . W jaki sposób można go wylaczyc ? Ponieważ mam obawy ze ktoś w jakis sposób to do mnie podłączył beż mojej zgody . Dziękuję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2012 14:46
będe czytała myśli moich psiapsiółek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 13:28
Tutaj wpisz treść komentarza do Wynaleziono maszynę do czytania w ludzkich myślach! Teraz nic już nie da się ukryć?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 13:26
ten sam anonim pisze co na dole ,a i dzięki postępowi medycyny mamy jeden problem ludność świata dzięki medycyny możemy żyć lepiej i dłużej to jest zaleta a wada że ludność świata rośnie dynamicznie od roku 1950 do 1988 ludność światowa się podwoiła z 2.5mld do 5mld.Obecnie mamy aż 7mld osób i ciągle rośnie długość życia rośnie prawie wszystko rośnie w góre prócz dzietności i wskaźnika umieralności.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 13:16
oj ten postęp techniki wciąż szybszy i szybszy.Pierwsze postęp to było wynalezienie ognia ok 2.5 mln lat temu potem jaskinie,potem pałki a później kamienie z rubinów,ze złota a teraz przenieśmy się do starożytnego Egiptu,ludzie umieli budować wtedy piramidy i różnego rodzaju świątynie mieli starożytne pisma.Największy postęp dokonał się po roku 1950 wtedy świat opanowały maszyny,auta,satelity,telewizory,komputery,radia,radary a teraz wynaleźli czytanie w myślach moze przy takim postępie technicznym będziemy podróżować do innych galaktyk?? a może w czasie?? a może polecimy na słońc i się nie usmażymy????Co nas jeszcze czeka w najbliższym czasie???może podróż na marsa przecież jeszcze mamy 5 mld lat zanim nasze słońce przemieni się w czerwonego olbrzyma i zje merkurego,wenus i ziemię,a następnie wybuchnie jako super nowa i przemieni się w białego karła a następnie w czarnego karła ,czarne karły nie mogą istnieć bo wszechświat jest za młody ma ok 14 miliardów lat.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie