Oto jakich kobiet nienawidzą Polacy! (ZALICZASZ SIĘ do nich?)

Niektóre cechy charakteru budzą prawdziwą odrazę. I wcale nie chodzi o skłonność do zrzędzenia.
Oto jakich kobiet nienawidzą Polacy! (ZALICZASZ SIĘ do nich?)
23.09.2011

Współczesne kobiety coraz częściej wybiegają poza utarty stereotyp „słabszej płci”. Widać to szczególnie na polu życia osobistego (przybywa singielek po 30., którym nie spieszy się do zamążpójścia i wicia gniazdka rodzinnego) oraz zawodowego (panie skupiają się mocno na karierze i dążą do sukcesu). Okazuje się jednak, że Polacy są narodem, który wyjątkowo nie lubi takich wyzwolonych, „odbiegających od schematu” kobiet.

- Kobieta niewpisująca się w przyjęte społecznie role płciowe, stawiająca na karierę, asertywna, przebojowa, o "męskich" zainteresowaniach, jak np. samochody czy sporty ekstremalne, jest postrzegana jako mniej moralna, nie tak lubiana i z mniejszymi szansami na odniesienie sukcesu rodzinnego niż jej "kobiece" koleżanki – tłumaczy dr Joanna Roszak ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, która przeanalizowała, jak postrzegamy osoby zachowujące się w sposób odbiegający od stereotypów płciowych.

Co ciekawe, Polacy równie źle oceniają „niemęskich” facetów, którzy lubią gotowanie, sprzątanie i zajmowanie się dziećmi. – Jest to tzw. efekt odwetu, który przejawia się negatywnymi ocenami i sankcjami społecznymi, z jakimi mogą się spotkać osoby niestereotypowe – mówi psycholog.

Wy też krzywo patrzycie na przebojowe dziewczyny i ugrzecznionych facetów?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Co zobaczysz po śmierci?

Co widzi człowiek, będący na pograniczu życia i śmierci? Czy światło w tunelu to wyłącznie wytwór fantazji, czy może brama do nieba?

Co mówi o Tobie ulubiony kolor?

PSYCHOLOGIA BARW: Zobacz, co oznaczają kolory, którymi się otaczasz!

 

Polecane wideo

Komentarze (78)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.10.2011 23:46
od kiedy GOTOWANIE jest "niemęskie"? kto pisze takie bzdury KUCHARZE TO PRZEDE WSZYSTKIM FACECI... no i pomyślmy, która kobieta nie chciałaby żeby jej facek potrafił gotować? jakoś zawsze jak mówię, że mój jest kucharzem to słyszę tylko "ale masz dobrze"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2011 10:45
JEST TAKIE STARE POWIEDZENIE - JESZCZE SIE TAKI NIE URODZIL CO BY WSZYSTKIM DOGODZIL
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 10:28
tak, racja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 09:03
w takiej sytuacji ..... to pewnie nigdy nie znajdę sobie faceta :( hehe jak nic zostanę starą panną :P prawda, że hej :D bynajmniej w mojej sytuacji :). fajna laska 25 lat :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2011 22:03
Wolą kury bo kury maja małe wymagania! Są potulne i nie kłótliwe i taki facet później może ją zdradzać a taka kura nie odejdzie bo gdzie? Jest uwiązana do faceta i nawet jak wie o zdradzie to co zrobi?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie