Co zobaczysz po śmierci?

Co widzi człowiek, będący na pograniczu życia i śmierci? Czy światło w tunelu to wyłącznie wytwór fantazji, czy może brama do nieba?
Co zobaczysz po śmierci?
16.09.2011

Pewnie nieraz zastanawiałaś się, co będziesz czuć i widzieć w chwili śmierci. Umieranie jest w końcu jednym z najbardziej tajemniczych zjawisk, z jakim przyjdzie się zmierzyć każdemu z nas.

Jak donosi polskieradio.pl, neurolodzy z Uniwersytetu w Cambridge postanowili raz na zawsze rozwikłać zagadkę obrazów, widzianych przez ludzi w chwili śmierci. W tym celu przeanalizowali zeznania 58 pacjentów, którzy doświadczyli uczucia opuszczenia ciała przez duszę. - Podróż w kierunku światła i przejście do rzeczywistości, gdzie panuje miłość i zrozumienie to stałe przeżycia, które pojawiają się w relacjach osób, które "stamtąd" powróciły. Co ciekawe, powtarzają się niezależnie od kultury i miejsca urodzenia danej osoby, a podobne relacje znajdujemy w tekstach pisanych, pochodzących nawet ze starożytnej Grecji – informuje serwis.

Osoby znajdujące się na pograniczu życia i śmierci, poza światełkiem widzą również tunel i duchy. Zdaniem naukowców ten pierwszy pojawia się wówczas, gdy krew i tlen przestają dopływać do gałki ocznej. Z kolei zjawy pojawiają się najczęściej w wizjach osób cierpiących na Parkinsona, ze względu na złe funkcjonowanie dopaminy, kluczowego neuroprzekaźnika.

- Zrozumienie procesu umierania pomoże nam oswoić się z tym naturalnym skutkiem życia – podsumowuje neurolog Dean Mobbs. - Nawet jeśli doświadczenie śmierci jest zjawiskiem czysto naturalnym, nie oznacza to przecież, że po drugiej stronie nic na nas nie czeka.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Co mówi o Tobie ulubiony kolor?

PSYCHOLOGIA BARW: Zobacz, co oznaczają kolory, którymi się otaczasz!

Tajemniczy TEST DRZEWA

Psychologowie twierdzą, że to jak rysujemy rośliny (a zwłaszcza drzewa) jest doskonałym odzwierciedleniem naszego charakteru.

 

Polecane wideo

Komentarze (30)
Ocena: 4.93 / 5
Anonim (Ocena: 3) 13.05.2015 20:39
Ech.. Ta sprawa pozostanie zagadką, ale ja widzę to tak: Życie to kolejna głupia gra, w którą i tak każdy przegra... Chyba wiecie o co chodzi, co nie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2011 19:52
Z powodu traumy spowodowanej umieraniem szyszynka zalewa mózg narkotykiem ,który nazywa się dimetylotryptymina (DMT). To właśnie on powoduje halucynacje agonalne stosowne do naszej wiary, oczekiwań i potrzeb. Ot i cała filozofia. Mamy wizje na haju;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2011 12:53
A JA MAM POLICYSTYCZNE JAJNIKI , CHCĘ MIEC DZIECKO I NIC NIE WYCHODZI :((((((((((
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 13:57
hehe , tu artykuł o śmierci a wy o okresie piszecie xd a co do Miesiączki to ja mam ok co 2 miesiące , bezbolesne i tylko od 2 do 3 dni ;] POZAZDROŚCIĆ JA DOSTAŁAM 7 DNI WCZEŚNIEJ I 5 DZIEŃ JUŻ MAM.A CO DO ŚMIERCI TO WŁAŚNIE UMIERAM ....Z BÓLU! TRAGEDIA:) MY BABY TO MAMY PRZEJ....E.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 13:41
A ja gdzieś czytałam ,że w chwili śmierci nasz mózg sam ,,maluje obraz'' tak zwanego jasnego tunelu - ma to niby nas pocieszyć ,że tak naprawdę nie umieramy do końca (tylko ciało) a dusza nadal pozostanie tyle ,że w innym lepszym świecie - wydaje mi się ,że to prawda...Bo przecież nikt nie chce z nas umierać i może faktycznie strach doprowadza nas przed śmiercią właśnie do tego by uroić sobie tunel i światło do lepszego świat.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie