Jak trenować intuicję? Triki na osiągnięcie harmonii podświadomości

Głos podświadomości może być w życiu bardzo pomocny. Jeśli wydaje ci się, że nie potrafisz z niego skorzystać, przekonaj się, jak możesz udoskonalić swoją intuicję.
Jak trenować intuicję? Triki na osiągnięcie harmonii podświadomości
16.07.2011

Na pewno przytrafiła ci się kiedyś sytuacja, w której planowałaś coś zrobić, ale w ostatniej chwili się z tego wycofałaś. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Po prostu z jakichś powodów zmieniłaś zdanie. Coś podpowiedziało ci, że nie powinnaś, że lepiej z tego zrezygnować, że nie warto. To „coś” było właśnie słynną kobiecą intuicją. – Najgłębsze warstwy twojej podświadomości kryją nieskończoną mądrość, nieskończoną moc i niewyczerpane uzdolnienia i możliwości, które czekają tylko na to, by je rozwinąć i przejawić – wyjaśnia Joseph Murphy, autor książki „Potęga podświadomości”. Murphy zwraca uwagę, że psychiczne moce w naszych umysłach naprawdę istnieją i wystarczy być chłonną, żeby dzięki intuicji nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.

Reakcja na myśli

Podświadomość to nie tylko wycofywanie się z różnych sytuacji. To także wpływanie na powodzenie w życiu. – Moce podświadomości mogą zetknąć cię z idealnym towarzyszem życia albo partnerem w interesach. Idąc za głosem podświadomości, znajdziesz chętnych nabywców i zyskasz finansową niezależność, która pozwoli ci wreszcie być sobą i robić to, o czym zawsze marzyłaś – twierdzi Joseph Murphy. I dodaje, że przeważająca większość ludzi wiedzie życie ograniczone do spraw powierzchownych, codziennych. Dlatego próbujemy „zmieniać zewnętrzne okoliczności zewnętrznymi środkami”. Chcąc jednak usunąć spory, zamęt, niedostatek i wszystko, co pogarsza twoje samopoczucie – zdaniem autora poradnika – musisz dotrzeć do sedna problemu. – To znaczy całkowicie przestawić sposób świadomego myślenia i ustanowić całkiem nowy porządek w świecie swoich myśli oraz wyobrażeń – podkreśla Joseph Murphy. Pamiętaj, że intuicja reaguje na każdą twoja myśl! Dlatego na początek przyda się wiedza na temat własnej osobowości i tajemnic ludzkiego umysłu.

kobieca intuicja

Jakie masz nastawienie?

Zdaniem Kurta Tepperweina, autora poradnika „Superintuicja”, intuicja jest dla człowieka tak samo naturalna, jak dla zwierząt instynkt. Trening podświadomości zacznij od lekcji... zaufania. Specjaliści mówią, że intuicja ma zawsze rację. W ten sposób za każdym razem będziesz podejmować trafną decyzje. – Intuicja potrzebuje jednak podstawowych przesłanek, by móc się rozwijać. Wiele zależy od naszego nastawienia, myśli, przesądów, których często nie jesteśmy świadomi. Dlatego sprawdź, jakie jest naprawdę twoje nastawienie do intuicji – podpowiada Kurt Tepperwein. I daje wskazówki, jak wytrenować podświadomość:

- zdecyduj się na intuicję, zaufaj jej. Pozwól, by działa;

- działaj spontanicznie, bez analizowania wszystkich „za” i „przeciw”;

- pożegnaj się z myślą, że dobre jest tylko to, co rozsądne;

- rozpoczynaj każdy dzień z pozytywnym nastawieniem, doszukuj się w życiu przyjemnych stron;

- myśl pozytywnie! Spisuj przez cały tydzień, o czym myślisz i wyciągnij wnioski z tych notatek.

Liczą się tylko świadome chwile

Żeby intuicja dawała ci cenne wskazówki praktycznie w każdej chwili, musisz wykorzystywać wszelkie okazje do treningu. Kurt Tepperwein podpowiada, żeby przede wszystkim ćwiczyć wyczucie. – Zapytaj siebie, kto dzwoni, od kogo otrzymasz dzisiaj wiadomość i czy będzie ona dobra. Ćwicz podejmowanie szybkich decyzji, wyczuj, która winda przyjedzie najpierw, jaka będzie jutro pogoda, którą trasą szybciej dojedziesz do biura – wymienia Kurt Tepperwein. Z kolei zdaniem Josepha Murphy’ego, podświadomość przyjmie każdy jasno nakreślony plan. – Jeśli lęk, troska, strach i niedostatek wypaczą twój projekt, a ty sama będziesz przybita, pełna zwątpienia i cynizmu, wtedy i twój umysł naznaczy trud, troska, napięcie, obawy i przeróżne ograniczenia. Każda świadoma chwila, jaką poświęcasz rozwojowi swojej umysłowości i osobowości, ma dla twojego życia najgłębsze znaczenie – zauważa Murphy.

kobieca intuicja

Architekt własnego umysłu

Aby intuicja dobrze się rozwijała i mogła przepływać swobodnie, trzeba pozbyć się wszelkich przeszkód myślowych. Właśnie na takim fundamencie rozwinęła się medycyna holistyczna, którą uważa się za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia. Dzięki nieskrępowanemu przepływowi świadomości, zrozumiesz, że żaden problem nie jest niczym innym, jak nieakceptowaniem rzeczywistości. Jak zauważa Kurt Tepperwein, od tej pory zaczniesz rozwiązywać swoje zadania nie przez rozmyślanie, ale przez świadomość. Nie będziesz również ferować żadnych rozstrzygnięć, ale zaczniesz podejmować trafne decyzje. Życie w zgodzie z intuicją Joseph Murphy nazywa byciem „architektem własnego umysłu”. I pamiętaj, że człowiek zakłóca harmonię, ale dzięki podświadomości można ją odbudować.

Intuicja jako błysk myśli

Kurt Tepperwein wymienia siedem zasad drogi ku spełnieniu. Są to: „ja jestem ja” (czyli wiem, kim rzeczywiście jestem), „związek mentalny ze swoim ja” (wchodzę w styczność ze swoją jaźnią poprzez trening świadomości lub medytację), „jestem samym sobą” (w całości jako ja), „transformacja następuje dzięki przypomnieniu sobie swojej prawdziwej tożsamości” (utożsamiam się z samym sobą, jestem w jedności ze sobą i ze światem), „mogę wejść w stan oświecenia” (mogę przypomnieć sobie wszelką wiedzę), „pozbyć się ja, być całkowicie samym sobą” (doświadczam oświecenia, w każdej chwili żyję zgodnie z samym sobą), „życie osoby spełnionej” (ponownie jestem w swoim naturalnym bycie, żyję jako osoba spełniona). W ten sposób uda ci się wpłynąć na intuicję, wytrenować ją, a tym samym osiągnąć harmonię podświadomości. Kurt Tepperwein twierdzi, że tych siedem zasad pomaga osiągnąć doskonałość. Sprawiają one jednak przede wszystkim, że żyjemy w zgodzie z intuicją, która zawsze zjawia się w odpowiedniej chwili, jest błyskiem myśli, pomysłem i działa wszechstronnie.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Tajemnice hipnozy: Jak działa, czy jest skuteczna, co wiedział Freud?

Hipnoza ma szerokie zastosowanie, jednak wciąż budzi lęk i niepokój.

Sekrety męskiego mózgu

Co czuje zakochany mężczyzna? I co wtedy dzieje się w jego mózgu?

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 21:21
Parę lat temu przeczytałam tą książkę, naprawdę zmienia nastawienie do świata... Nie mogę myśleć niepozytywnie, zawsze myślę że się UDA , niesamowita książka :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 18:17
Za pomocą podświadomości można przyciągnąć swego jedynego mężczyznę-to moje największe osiągnięcie(jesteśmy razem już 21 lat),a to że można schudnąć to już prosta rzecz-niewtajemniczonym polecam lekturę z tej dziedziny,bo pewnie to co piszę jest dla was SF????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 18:00
Polecam film "sekret" o sile pozytywnego myślenia .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 17:59
Polecam film "Sekret" o potędze pozytywnego myślenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 16:03
główno prawda nie działa to ja byłam pewnA że dostane 5 za spr. a dostawałam 3 pozytywnie myślec trzeba ale nie mamy wpływu na wszystko to tak jakby dobra pogode przyciagnąc myślami pada deszcz ----myślimy że będzie słońce ----i zaraz wyjdzie haha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie