14 typów charakteru i 14 kształtów nosa (Znajdź odpowiednik swojego, a powiemy Ci kim jesteś)

Sprawdź, co twój nos mówi o tobie!
14 typów charakteru i 14 kształtów nosa (Znajdź odpowiednik  swojego, a powiemy Ci kim jesteś)
13.07.2011

Profesor Abraham Tamir postanowił zbadać, ile typów nosów istnieje na świecie. W tym celu najpierw fotografował ludzi w europejskich i izraelskich centrach handlowych, a następnie porównywał ze sobą ich zdjęcia. W ciągu kilku dni badaczowi udało się posegregować 1300 fotografii na 14 grup. Oto wyniki tego eksperymentu!

leo mckern carey mulligan

Właścicielem nosa bulwiastego jest m.in. Leo McKern. Zdaniem Tamira posiadacze takich nosów bywają gruboskórni i zawsze chcą stawiać na swoim.

Z kolei osoby o tzw. niebiańskim nosie (Carey Mulligan) najczęściej bywają nieśmiałe i niepewne siebie.

richard nixon tara palmer

Nos haczykowaty (Richard Nixon) występował zaledwie u jednego na 100 ankietowanych. Posiadacze takich nosów są zazwyczaj perfekcyjni w tym, co robią i lubią mieć wszystko zapięte na ostatni guzik.

Z kolei nos falisty (Tara Palmer-Tomkinson) pojawił się tylko u jednej spośród wszystkich ankietowanych osób. Posiadacze tego rzadkiego kształtu nosa są zdaniem badacza bardzo wesołe, dynamiczne i uwielbiają, kiedy wokół coś się dzieje.

Naukowcy mają jednak spory dystans do wyników badań, które ogłosił światu Tamir. – Rezultaty eksperymentu wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby badanie było przeprowadzone w innym zakątku świata – stwierdził Simon Withey, chirurg plastyk z British Association of Aesthetic Plastic Surgeons.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Zgadzacie się z wynikami badań profesora Tamira?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jaką widzisz twarz: ŁADNĄ czy BRZYDKĄ? Niesamowita ILUZJA!

Ułożone obok siebie zdjęcia twarzy, zmieniając się z odpowiednią szybkością, dają szokujący efekt.

Rosjanie wiedzą, jak wyglądają kosmici! (Podobno ludzie spotkają się z nimi już za 20 lat!)

Do kontaktu z obcymi cywilizacjami dojdzie w ciągu najbliższych 20 lat.

middleton rooney

Nos zadarty, którego posiadaczem jest np. piłkarz Wayne Rooney, został przez naukowca uznany za najbardziej atrakcyjny. Tamir ostrzega jednak, że właściciele takich nosów są nierzadko bardzo niedojrzali emocjonalnie.

Nosy proste (Kate Middleton) cieszyły się z kolei od pokoleń dużym zainteresowaniem malarzy. Badanie wykazało bowiem, że artyści uwieczniali na swoich portretach ludzi właśnie o takich – uznanych powszechnie za piękne i szlachetne - nosach. Zdaniem Tamira posiadacze nosów prostych lubią stawiać sobie poprzeczkę bardzo wysoko i niezwykle trudno przychodzi im pogodzić się z porażką.

książę filip barbra streisand helen mirren

Nos mięsisty, czyli taki, jak ma choćby książę Filip, był charakterystyczny dla niemal 25 proc. ankietowanych. Zdaniem Tamira, osoby o takich nosach są zazwyczaj hojne, wrażliwe, bardzo emocjonalne i lubią pomagać innym.

Nos jastrzębi natomiast (Barbra Streisand) został zakwalifikowany przez badacza do najmniej atrakcyjnych. Podobno osoby o takim kształcie nosa mają ogromne poczucie humoru i duży dystans do siebie.

Nos spiczasty (Helen Mirren) jest długi i cienki. Właściciele takich nosów są bardzo tolerancyjni i altruistyczni, choć nieraz bywają naiwni.

tom cruise

Nos grecki (Cesc Fabregas) występował wśród ankietowanych niezwykle rzadko. Zdaniem badacza osoby o takich nosach są bardzo pewne siebie, a czasami nawet zarozumiałe.

Orli nos, który posiada m.in. Daniel Radcliffe, był charakterystyczny dla 9 proc. ankietowanych. Posiadacze takich nosów są bardzo opanowani i nigdy nie działają pochopnie.

Nos rzymski, którego posiadaczem jest np. Tom Cruise, był charakterystyczny dla około 9 proc. ankietowanych. Właściciele takich nosów są m.in. odważni, ambitni i zdroworozsądkowi.

julia roberts

Nos z szerokimi nozdrzami, charakterystyczny np. dla Julii Roberts, występował u 4 proc. ankietowanych. Osoby, posiadające taki kształt nosa, są apodyktyczne, kochają wyzwania i bardzo często lubią być w centrum wszelkich wydarzeń.

Nos w kształcie „L” (Harry Redknapp) jest zdaniem badacza charakterystyczny dla ludzi negatywnie nastawionych do życia i mających niewielkie poczucie humoru.

Polecane wideo

Komentarze (127)
Ocena: 4.93 / 5
Żydowykrywacz. (Ocena: 5) 16.09.2020 01:58
Tylko Żyd mógł taką teoryjkę wymyślić.
odpowiedz
He8 (Ocena: 1) 16.10.2019 15:46
Red J
odpowiedz
hsha (Ocena: 4) 07.11.2017 23:16
Ja mam niebiański :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2015 14:36
Czy to prawda , że długość męskiego penisa w stanie wzwodu jest równa trzykrotnej długości jego nosa? U mnie się to zgadza / mój nos ma 8 cm /, ale nie wiem , czy jest to przypadek , czy ogólna prawidłowość.
odpowiedz
wawa (Ocena: 1) 07.09.2014 15:17
Tom Cruise i zdrowy rozsądek ... i międzygalaktyczne morsy... albo osoba która ucieka od mediów, mało jest artykułów na jej temat, chroni swoją prywatność a wg jej nosa lubi być w centrum zainteresowania.. mowa o Julii Roberts.. artykuł wiarygodny jak przystało na portal plotkarski.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie