Modelka, lekarka, managerka: Sprawdź, o jakiej pracy MARZĄ polskie kobiety?!

Kusi nas świat mody i wielkiego show biznesu. Jakie zawody znajdują się najwyżej na liście wymarzonych?
Modelka, lekarka, managerka: Sprawdź, o jakiej pracy MARZĄ polskie kobiety?!
07.02.2011

Polskie kobiety, zapytane podczas sondy ulicznej, jaki jest ich wymarzony zawód, odpowiadają jednogłośnie, że chciałyby mieć pracę, która nie tylko da im satysfakcję, lecz także pozwali na niezależność finansową.

Co ciekawe, zmieniają się również upodobania, co do wybieranych przez Polki zawodów. Jeszcze kilka lat temu chciałyśmy być lekarkami, nauczycielkami, prawniczkami. Dzisiaj swoją przyszłość pragniemy związać z zupełnie inną dziedziną. Kobiety coraz częściej kusi świat mody i wielkiego show biznesu. Życie w otoczeniu gwiazd, realizacja swojej pasji, do dyspozycji stroje najlepszych projektantów - to brzmi jak spełniony sen niejednej z nas.

Dziewczyny marzą o światowej karierze modelki. Chciałyby też pracować jako dziennikarki w branżowym piśmie, prowadzić programy telewizyjne. Niektóre pragną zostać managerem popularnego sklepu odzieżowego lub kreatorem mody.

Wielkim plusem wykonywania takich zawodów jest możliwość podróżowania po całym świecie, spotykania wciąż nowych ludzi, różnorodność, mniejsze zagrożenia popadnięcia w rutynę. Młode dziewczyny, które marzą o takich zajęciach, kusi również piękny wygląd znanych redaktorek czy modelek...

praca

Oglądając w kolorowych magazynach cudowne zdjęcia modelek, wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ciężki bywa ten zawód. Tak naprawdę to bardzo dużo pracy. Podróże służbowe do obcych krajów, często skazują na... samotność, a spotykanie ciągle nowych ludzi wymaga ogromnych umiejętności interpersonalnych.

Kreatorzy mody, managerowie czy też dziennikarze, wykonując swoje zawody, muszą mieć w sobie dużo samodyscypliny. Ogromna dynamika pracy sprawia, że zawsze trzeba być na bieżąco z newsami z kraju i ze świata. Wiąże się to także z odpowiedzialnością za to, co się kreuje, za to, jakie wydaje się opinie.

Przed wyborem określonego zawodu warto więc dobrze się zastanowić. Często to przecież decyzja na całe życie. Obojętnie jednak co wybierzemy, pamiętajmy - aby być szczęśliwym, trzeba robić to, co naprawdę się kocha...

Karina Hefner

Zobacz także:

NOWOŚĆ: Bielizna powiększająca penisa i męskie pośladki!

Coraz więcej firm oferuje bieliznę ze specjalnymi, powiększającymi wkładkami.

EWOLUCJA: Mamy coraz większe piersi! Miseczka C to norma!

Dzisiaj coraz mniej pań cierpi na kompleks małych piersi, bo miseczka statystycznej kobiety powiększyła się o jeden rozmiar!

Komentarze (67)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2011 18:38
Ja chcę być specjalistą. Specjalistą ds. obsługi klienta, sprzedaży, jakości produktów itd. Moje marzenie chociaz jest realne, bo sory, ale wasze to jest porażka. Hahahahah!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2011 15:30
prawnik , albo modelka cos w tym stylu uwielbiam sie przedrzeźniać z ludźmi ! I jak narazie to zawsze wygrywam . :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2011 22:13
a ja chcę zostać leniem... ;D " Na tapczanie siedzi leń. Nic nie robi cały dzień (...) "
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2011 19:41
ja sie ucze na spedytora i chce pracowac w tym zawodzie
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2011 11:46
a ja chcę pracować w wojsko i właśnie spełniam swoje marzenia na 2 roku studiów oficerskich :D zawsze trzeba dążyć do wyznaczonych sobie celów
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo