Na co Polacy wydadzą w 2011 roku najwięcej pieniędzy?

Statystyki przewidują, że na wydatki przeznaczymy w tym roku aż 835 miliardów złotych!
Na co Polacy wydadzą w 2011 roku najwięcej pieniędzy?
05.02.2011

Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, siła nabywcza Polaków w 2011 roku wzrośnie o 6%, co oznacza, że wydamy blisko 835 miliardów złotych. To znacznie więcej niż rok temu, kiedy we znaki dał się wszystkim kryzys gospodarczy. - Mimo przewidywanej poprawy zamożności w tym roku na tle Europy nadal wypadamy pod tym względem blado. Przeciętny mieszkaniec tzw. starej Unii ma do wydania w ciągu roku równowartość ok. 44 tys. zł, podczas gdy Polak – 2,7 tys. zł – informuje gazeta.

Mieszkańcy naszego kraju przeznaczą pieniądze przede wszystkim na sprawy przyziemne, takie jak rachunki, pożywienie oraz odzież. Jedynie 20% dochodów pójdzie na inwestycje oraz drobne przyjemności.

Na tle wszystkich polskich miast najwięcej pieniędzy wydadzą Warszawiacy. - Wahania na poziomie regionalnym wynikają z różnicy w zarobkach, poziomu bezrobocia, liczby osób w wieku produkcyjnym oraz wartości pozaoficjalnych i nierejestrowanych dochodów, o które najłatwiej w największych miastach – twierdzi Przemysław Dwojak z instytutu GfK Polonia.

A Wy na co zamierzacie wydać w tym roku najwięcej pieniędzy?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Sprawdź, czy zarabiasz za mało!

Tysiąc, dwa tysiące, dziesięć, piętnaście... Jaka wysokość pensji by cię zadowoliła i jak rozpoznać, że płacą ci za mało?

Jak wytrzymać w toksycznej firmie?

... i nie zwariować. Skuteczne (oraz sprawdzone) metody na przetrwanie.

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2011 14:47
ja zdecydowanie na podróże. Kocham jeździć po świecie, zwiedzać i poznawać nowe kultury. Oszczędzam cały rok, po to żebym mogła polecieć w jakieś wspaniałe miejsce. W tym roku planuję Japonię!! Jestem niesamowicie szczęśliwa. Szczególnie, że znalazłam wycieczkę w alfie, na która troszkę poodkładam i polecę!!! Już się nie mogę doczekać. Dla mnie nie ma większej przyjemności w życiu, jak wydawanie moich ciężko zarobionych pieniędzy na podróże. To sama rozkosz móc wyjechać z kraju i móc zobaczyć coś innego poza swoimi czterema ścianami!.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2011 23:12
na imprezy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2011 00:37
"Przeciętny mieszkaniec tzw. starej Unii ma do wydania w ciągu roku równowartość ok. 44 tys. zł, podczas gdy Polak – 2,7 tys. zł – informuje gazeta." Przecietny poak w ciagu roku wydaje 2,7 tys. zł chyba razy 100
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2011 23:30
zdecydowanie sprzęt elektroniczny, mam jakiś taki fetysz.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2011 17:37
A ja postanowiłam w tym roku wydać trochę pieniędzy na podróże. Jestem już po studiach za które płaciłam naprawdę niemało, odłożę trochę kasy i w tym roku na pewno polecę na Wyspy Kanaryjskie i może do Turcji na jakieś last minute.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo