Zwolniono je z pracy, bo są "stare i brzydkie"!

Dziesięć pracownic z polskiej fabryki telewizorów LG zostało zmuszonych do przymusowego urlopu, bo nie spodobają się prezesowi!
Zwolniono je z pracy, bo są "stare i brzydkie"!
15.11.2010

Firmę LG Display w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem miał wizytować prezes centralnego oddziału w Korei - Jung Ung Yeu. Wybrane pracownice dostały polecenie, aby przez te dni nie pojawiały się w pracy lub zamieniły się z kimś na nocną zmianę.

- Zasugerowano nam, że jesteśmy za brzydkie i za stare, by patrzył na nas najważniejszy Koreańczyk – lamentuje pani Ania – Jestem wstrząśnięta. Nigdy nie było na mnie skarg, dostawałam premię. A tu nagle taki cios. Po tym incydencie kobieta była prześladowana przez swoje koleżanki, którym szef pozwolił przyjść do pracy.

Dyrektor personalny LG Display, Zbigniew Miedziński potwierdza, że część osób dostała taką informację, aby tego dnia nie przychodziły do pracy. Fakt tłumaczy decyzją młodego menadżera. Podobno wcale nie chodziło o urodę, tylko o redukcję ilości pracowników na linii produkcyjnej. Jego zdaniem podwładni źle zrozumieli polecenie.

- Nie chodziło nam o urodę czy wiek, ale o wydajność. Jesteśmy fabryką, której wyniki dziś odstają od centrali w Korei. Chcemy osiągnąć takie same wyniki i dlatego mniej wydajnie pracujących przesuwamy na inne zmiany – stwierdził Miedzieński.

Jedna z pracownic, która znalazła się na „czarnej liście” chce wnieść pozew do sądu. Na razie sprawą zajęła się Państwowa Inspekcja Pracy. – Znamy sprawę. Będziemy oceniać, czy nie doszło do dyskryminacji pracowników – zapewnia Agata Kostyk–Lewandowska.

Dyrektor personalny zapewnił, że wszystkie panie zostaną przeproszone i przywrócone na wcześniejsze stanowiska pracy, a menadżer, który zadecydował o takich zmianach bez porozumienia z zarządem zostanie surowo ukarany.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Chude i zgrabne kobiety zarabiają więcej niż ich puszyste koleżanki!

Chcesz dostać podwyżkę? Zdaniem psychologów to proste - wystarczy zrzucić zbędne kilogramy!

Gdy ona zarabia więcej od niego…

Choć uważa się, że płeć piękna nadal zarabia 30 proc. mniej od mężczyzn, to jednak zdarza się, że to właśnie my utrzymujemy dom.

Komentarze (26)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2010 18:02
Dodam, że mój narzeczony pracuje w okolicach LG Display i opowiadał mi, że oprócz tej akcji, była tego samego dnia inna - a mianowicie w dniu odwiedzin prezesa, starsi i brzydsi pracownicy mieli siedzieć w "komorach", gdzie przechowywano telewizory...I to niejedna osoba będzie składać wniosek do sądu...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2010 22:58
LOL, nie wierze. Mamy prostaków zdolnych do takich zagrywek, ale mamy i uprzedzone baby które nie myślą racjonalnie bo i tak są najmądrzejsze ale wiecznie pokrzywdzone. Polska i wszystko (nie)jasne....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2010 14:31
a w jedym z delikatesów na Bielanach wrocławskich kobieta 40 lat to już za stara na kasę, tylko młode i głupie ,które ulegną kierownikom mogą tam pracować
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2010 14:25
no cóż, do niektórych stanowisk trzeba być reprezentatywnym.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2010 14:22
naprawde przykre dla tych kobiet ale niestesty tak jest. Spotkałam sie z takim traktowaniem wielokrotnie np jedna Pracodawczyni chciala zatrudnić młodną i zgrabna kobiete a na rozmowe przyszedł facet ok 50 miala to być praca sprzedawcy, niestety nie został przyjety swoją argumenty popierała tym ze do mlodej dziewczyny chetniej przychodza klienci no niestety ale to jest racja. Takze tez nie mozna sie dziwic pracodawca ze zatrudnija tego a nie tego doskonały przykład mamy w liniach lotniczych nie zatrudnia byle kogo tylko ładne dziewczyny i trudno miec pretensje o dyskryminacje, sama nie jestem piękna i tez nie łatwo jest mi znalesc prace niestety wyglad sie chyba bardziej liczy niz umiejetnosci, trzeba zainwestowac w salon spa niz w kurs komputerowy:-(
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo