Chude i zgrabne kobiety zarabiają więcej niż ich puszyste koleżanki

Chcesz dostać podwyżkę? Zdaniem psychologów to proste - wystarczy zrzucić zbędne kilogramy!
Chude i zgrabne kobiety zarabiają więcej niż ich puszyste koleżanki
17.10.2010

Naukowcy z Uniwersytetu Floryda przeprowadzili badania, podczas którego zestawili grupę 12 686 pracowników ze Stanów Zjednoczonych z grupą 11 253 pracowników z Niemiec. Podczas badań została porównana ich waga, wzrost oraz zarobki.

Kobiety, których waga jest niższa od przeciętnej o 12,5 kilograma zarabiają ponad 11 tysięcy euro więcej niż ich koleżanki z wagą w normie. Ale to nie wszystko. Jeżeli waga przekracza normę o magiczne 12,5 kilo wtedy zarobki obniżone są o 10 tysięcy euro.

Odwrotne reguły panują w męskim świecie. Jeżeli mężczyzna waży mniej niż przeciętny pracownik jego wypłata jest mniejsza o 6 tysięcy euro. Badacze wywnioskowali więc, że im grubszy mężczyzna tym jego wypłata większa. Jednak trzeba uważać, gdyż po przekroczeniu wagi 103,5 kg zarobki znów maleją.

Wnioski jakie wysnuli amerykańscy naukowcy potwierdzają, że szefowie wolą zatrudniać piękne, młode i atrakcyjne kobiety oraz przystojnych i wysportowanych mężczyzn.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Chude są mniej atrakcyjne

Czy Polacy myślą podobnie jak Australijczycy?

Wirtualne badanie  atrakcyjności! Jakie będą wyniki?

Wychudzona modelka jako ideał piękna odchodzi do lamusa. Jak dziś przedstawia się atrakcyjność kobiet?

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 14:18
Znów promowanie anoreksji. A później będzie artykuł dlaczego połowa gimnazjalistek jest w stanie ubrać się w strój 11 letniej dziewczynki. Media mnie przerażają, jesteście tak pazerni, że nie widzicie co wy w ogóle robicie. Papilot robi to samo. Hipokryzja bije od was na kilometr. Najpierw piszecie artykuł w stylu "Jak dobrze czuć się w swoim ciele", "Pokochaj swoje kobiece krągłości", "Przepis na ciasto, zapomnij o liczeniu kalorii" a za chwile piszecie reklame diety kopenhaskiej lub próbujecie na siłę udowodnić, że chude jest piękniejsze. Dziewczyny nie dajmy się oszpecać! Krągła dziewczyna z BMI 20
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 01:21
widzilam :D:DD:D ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2010 01:00
co ma piernik do wiatraka sie pytam ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2010 22:53
fakt, artukuł bzdury, jednak coś w tym jest człowiek kieruję się zmysłem wzroku w pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem, ale drogie panie czy "cycata blond lala" jest w stanie "przebić" szarą myszkę, z dajmy na to kilkoma fakultetami i dość pokaźnym starzem pracy, w pierwszym wrażeniu na pewno tak ale uwierzcie pracownik ceniony jest za swój dorobek zawodowy i umiejętnośc przystosowania się do danej sytuacji oraz chęć samo kształcenia, a nie za ładny wygląd i swiecenie oczami!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2010 22:08
tak mi sie wlasnie wydaje [; do kitu tacy naukowcy, co nie rozpatruja, co jest skutkiem a co przyczyna :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo