Sposób na awans i karierę

Co zrobić, jak się zachować i ubrać, żeby piąć się po szczeblach kariery?
Sposób na awans i karierę
30.07.2008

Powiedzenie - "Jak cię widzą, tak cię piszą" - jest niezwykle trafne i powszechnie znane. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że sposób, w jaki sami siebie postrzegamy, ma również niebagatelny wpływ na to, jak traktują nas inni. A jest on znacznie większy, niż się może wydawać! Z całą pewnością można sparafrazować to stare powiedzenie w ten sposób: "Jak się widzisz, tak cię inni piszą".

Dziś nie wystarczy „być”, żeby dopiąć swego. Dostać awans, dobrą pracę czy w ogóle pracę, to za mało. Czasy są takie, że aby coś dostać, trzeba się zaprezentować. I to jak najlepiej! Przede wszystkim postaw na rzetelność i powagę. Tylko taki pracownik, który przejmuje się powierzonymi mu sprawami, ma szanse zaistnieć w danej dziedzinie. Pamiętaj, aby rozliczyć się z dziennych obowiązków i nie traktuj tego jak przechwałki. Po prostu powiedz, co zrobiłaś, czego nie zdążyłaś wykonać. Nawet nie wiesz, jak to zaprocentuje u twojego pracodawcy. Ważne, abyś sama wychodziła z inicjatywą - czy to wykonania powierzonej pracy, czy to rozwiązania jakiegoś problemu.

Powszechnie wiadomo, że chętniej zwracamy się z prośbą czy oczekujemy porady od osoby uśmiechniętej i przyjaźnie nastawionej. Nikt nie chce ani rozmawiać, ani współpracować z osobą ponurą. Dlatego tak ważny jest uśmiech. Nie rób smutnej miny! W pracy nikt nie musi wiedzieć o twoich problemach rodzinnych czy osobistych.

Pewność siebie to zwieńczenie drogi do awansu lub akceptacji. Nie chodzi tu o nieuzasadnione wywyższanie się, lecz o niebanie się przełożonych. Każdy szef lubi porozmawiać z pracownikami, a gdy ma o czym z nimi rozmawiać, to pełnia szczęścia. Dzięki takim konwersacjom dasz się lepiej poznać, a przy okazji omówisz sprawy zawodowe. Pamiętaj, aby uważnie słuchać. Tylko dzięki uwadze zapamiętasz wszystkie wytyczne, jak i nie znieważysz rozmówcy.

Jak się okazuje, ubiór jest tylko dodatkiem. To w naszym zachowaniu tkwi siła. Jednak odpowiedni strój powinien być klasyczny, niekrzykliwy. Ważne są kolory. Postaw na biel, czerwień i błękit.

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2010 00:03
w to ze jest sie lepszym od czesci pracownikow trzeba wierzyc. wiara czyni cuda. a i cudem awansowac mozna.. hehe powodzenia..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2008 20:09
Ja sie nauczyłam ze szefowie i tak nigdy nie docenia naszej pracy... jakby sie czlowiek nie prezentowal i nie staral, dlatego otworzylam wlasny biznes. polecam... i czekam na atrykul o przedsiebiorczych kobietach :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.08.2008 07:17
To prawda ;) żeby coś osiągnąć żeby zostać zauważonym wystarczy uśmiech pewność siebie i stosowanie zasad komunikacji interpersonalnej ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2008 13:37
[quote="rubia83"]Jutro jest mój 1 dzień w pracy, bede siedziec za biurkiem i wklepywać dane do komputera razem z 4 innych osób. Jest to praca w banku, ale nie w obecności klientów (petentów) Nie wiem w co mam się ubrać, by nie wygladać śmiesznie i dziwnie. Nie moge ubrac jutro butow na obcasie bo moja noga jest po zabiegu i 8 godzin w szpilkach to dla mnie masakra;/ Czy moge zalozyć jeansy, bluzke koszulowa i balerinki?? Bardzo prosze o rady [/quote] mysle ze bank ma to do siebie ze piowinnas ubrac sie w spodnie ale materialowe najlepiej ciemne bluzka jasna ecri lub biała;) balerinki jak najbardziej aby nie kolorowe;). 1 dzien jest najwazniejszy ja mam to juz za soba. po 1 dniu zorientujesz sie jak ubierakja sie koledzy i koleżanki z pracy;). Powodzenia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2008 11:49
Jutro jest mój 1 dzień w pracy, bede siedziec za biurkiem i wklepywać dane do komputera razem z 4 innych osób. Jest to praca w banku, ale nie w obecności klientów (petentów) Nie wiem w co mam się ubrać, by nie wygladać śmiesznie i dziwnie. Nie moge ubrac jutro butow na obcasie bo moja noga jest po zabiegu i 8 godzin w szpilkach to dla mnie masakra;/ Czy moge zalozyć jeansy, bluzke koszulowa i balerinki?? Bardzo prosze o rady
odpowiedz

Polecane dla Ciebie