W Polsce ubrania są droższe niż za granicą! MAMY NA TO DOWODY!

Skórzana kurtka droższa o 372 zł, koszulka męska o 25 zł i sandały o niemal 80 zł! Oto różnice w cenach między takimi samymi ubraniami w Polsce i w Niemczech.
W Polsce ubrania są  droższe niż za granicą! MAMY NA TO DOWODY!
12.06.2010

Markowe spodnie, bluzki, buty i kurtki w niemieckich sklepach są tańsze niż w tych samych sieciach w Polsce. A przecież naszym zarobkom daleko do niemieckich...

Reporterzy "Faktu' sprawdzili to osobiście. Odwiedzili sklepy odzieżowe w Berlinie, we Frankfurcie nad Odrą  oraz w Warszawie. I tak, kurtka Camel Active we Frankfurcie kosztuje niecałe 80 euro, czyli przeliczając na złotówki  po obecnym kursie, 328 zł. Ta sama kurtka, znaleziona w galerii handlowej w Poznaniu, ma metkę z ceną… 700 zł

Podobnych różnic było więcej, a przecież Polacy zarabiają o wiele mniej niż Niemcy. Pielęgniarki zza naszej zachodniej granicy zarabiają średnio około 10 tys. zł (2,5 tys. euro), a murarze niemal  8 tys. zł! Dlaczego więc polskie sklepy sieci dostępnych w Niemczech, naklejają na cenę w euro nową, dużo wyższą cenę w złotówkach? Dlaczego musimy przepłacać?

Przedstawiciele polskich sieci tłumaczą  się dziwnie. – Różnice w cenach wynikają głównie z różnic kursowych – tłumaczy Hubert Polak z Adidasa. – Firmy jak nasza, działające na wielu rynkach kupują waluty na dany okres z dużym wyprzedzeniem i następnie dany kurs wymiany obowiązuje przez cały sezon albo rok.

Z kolei w polskim oddziale Zary tłumaczono, że ceny ustalane są indywidualnie dla każdego rynku, a na cenę składa się wiele czynników... Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej jeżdżą na zakupy za granicę. W Anglii ubrania można nabyć nawet 30 proc. taniej. Ja jeszcze dodatkowo potrzebuję dużych rozmiarów. Za granicą mam większy wybór i taniej – mówi Patryk Grabowski (20 l.) z Warszawy.

Na Fakt.pl przeczytaj również: Gdy nastolatka zostaje matką…

Zobacz także:

Ile naprawdę kosztują studia?

Od 1,5 do nawet 12 tys. zł za semestr! Jakie kierunki są najdroższe i gdzie płaci się najwięcej?

Po jakich studiach nie znajdziesz pracy?

Nie jest tajemnicą, że od poziomu wykształcenia oraz kierunku studiów, jaki wybierzemy, zależy nasza przyszłość oraz kariera zawodowa.

Polecane wideo

Komentarze (113)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 22:05
W Madrycie w Zaqrze na Sale mozna kupić swtry spodnie bluski wszytsko.:Dwtedy w sklepie jest tłok jak w słoiku z kiszonymi. W ogóle na zachodzie ludzie kupuja na wyprzedarzach mase ciuchów i sie nieczają a jedne spodnie jak w polsce . Nikt nie przykłada uwagi do strojenia. Może dlatego ceny są niższe bo jest małe zapotrzbowanie. A W Polsce "polak sie zastawi ale się postawi" no i łazi taka lafirynda wystrojona a w portfelu ma pustke i prosi się chłopaka o kase, bo nie ma na żarcie ani na rachunki, bo sie wystrojiła. Jak się dziewczynom w głowach nie rozjaśni to będą żyły w takiej ciemnocie i npłąciły 300zł za spodnie których wartość jest 5 razy mniejsza.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 19:17
a we wloszech jest strasznie drogo spodnie dolce gabbana 300 euro. druga polska.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2010 21:44
Od dziś e-mart.pl może stać się dla Ciebie pośrednikiem w każdych zakupach w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu możesz cieszyć się kupnem artykułów w najlepszych światowych marek taniej nawet o 75% w porównianiu do cen rynkowych w Polsce! Odwiedż nas na www.e-mart.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2010 21:38
Od dziś e-mart.pl może stać się dla Ciebie pośrednikiem w każdych zakupach w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu możesz cieszyć się kupnem artykułów w najlepszych światowych marek taniej nawet o 75% w porównianiu do cen rynkowych w Polsce! Odwiedż nas na www.e-mart.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2010 00:36
to już dawno było wiadome . ; ] .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie