4 niewygodne prawdy, które warto poznać, zanim otworzy się swój biznes

Dodałabyś coś do tej listy?
4 niewygodne prawdy, które warto poznać, zanim otworzy się swój biznes
Fot. pexels
06.05.2024

Podstaw prowadzenia biznesu można nauczyć się w na różnych kursach czy akademickich zajęciach. Niemniej istnieje kilka niewygodnych prawd, które bizneswoman już poznały, a które dla kobiet startujących z działalnością na własny rachunek dopiero staną się jasne. O czym mowa?

Przeczytaj też: Zmiana pokoleniowa: większość naszych mam miała cały dom na głowie. Dziś dotyczy to 44 proc. Polek

Co trzeba wiedzieć, zanim otworzy się swój biznes?

Prowadzenie własnego biznesu – jak wszystko w życiu – ma swoje jasne i ciemne strony. Zdecydowana większość przedsiębiorczych kobiet przyznaje jednak, że zakładanie swojej firmy to gra warta świeczki. Niemniej początki bywają trudne. I jeśli się je przetrwa, później czeka wiele nagród, w tym między innymi duża satysfakcja, większe zarobki czy rozwój osobisty. Aby jednak przeżyć start bez większych turbulencji, warto już dziś znać kilka niewygodnych faktów.

Przedsiębiorczość i samodyscyplina idą w parze

Kiedy zatrudniasz się u kogoś, otrzymujesz listę zadań do wykonania, a także deadline’y. Gdy sama jesteś sterem, żeglarzem i okrętem… jedyną osobą, która może cię przypilnować jesteś ty sama. To samo dotyczy udoskonalania swoich umiejętności. Nie zapominajmy też, że będąc na swoim nawet na urlopie trzeba czasami odebrać telefony czy odpisać na maile.

Przeczytaj też: Jakim typem kierowcy jesteś?

Bez networkingu możesz się pakować…

Duże firmy mają już renomę na rynku. Małe, raczkujące biznesy muszą się o nią postarać. I tu ponownie – nikt nie zrobi tego lepiej, niż właściciel. Branżowe eventy, targi, konferencje… chcesz czy nie chcesz, obecność obowiązkowa.

Work life balance? Zdecydowanie, ale nikt nie powie ci jato zrobić

Wiele mówi się na temat tego, że w życiu trzeba zachować równowagę. Każdy z nas powinien więc umieć wygospodarować czas zarówno na pracę, jak i życie osobiste. Niemniej posiadając własny biznes jest to trudna sprawa. Ale wykonalna. Jak można osiągnąć taki stan? Cóż, możesz go wypracować jedynie metodą prób i błędów.

Sukces można też osiągnąć w starszym wieku

Wiele osób błędnie zakłada, że sukces można osiągnąć jedynie w młodym wieku. Prawdą jest jednak, że niekiedy trzeba na niego poczekać. Czasem nawet całkiem długo. I to też jest okej.

Przeczytaj też: Co pomaga w złości? Naukowcy znają już odpowiedź na to pytanie

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 29.04. – 5.05.
Horoskop tygodniowy 29.04. – 5.05. - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.06.2024 17:28
niestety ale swój biznes to są takie nerwy i wieczny stres, że dla mnie już nie warto. skończyłam działalność z długami, a teraz muszę się jakoż pozbierać.... windykuje mnie kruk, więc się z nimi dogadałam na raty, ale lepiej by było tego uniknąć i pracować na etacie,a nie zachciało mi się...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie