Studia dla influencerów? Kierunek wystartuje już niedługo

Jeden z uniwersytetów zamierza kształcić przyszłych twórców internetowych.
Studia dla influencerów? Kierunek wystartuje już niedługo
Fot. Pexels
03.10.2023

Uczelnie nie nadążają za ciągle zmieniającym się rynkiem pracy. Jeden z uniwersytetów postanowił jednak podjąć to wyzwanie i uruchomić kierunek dla… influencerów. South East Technological University (SETU) w Carlow w Irlandii już niedługo zacznie kształcić osoby, które marzą o zawrotnej karierze w Sieci.

Zobacz także: „Zmieniam pracę co trzy miesiące. To nie jest ważny element mojego życia”. Jak pracuje pokolenie Z?

Studia dla przyszłych influencerów wystartują już niedługo

Specjalny kierunek na jednym z uniwersytetów w Irlandii pozwoli zdobyć umiejętności potrzebne do tego, aby skutecznie rozwinąć karierę w Sieci. Jak podaje portal radiozet.pl:

Studia mają obejmować zagadnienia z m.in. psychologii społecznej, montażu dźwięku i obrazu, PR czy zarządzania kryzysowego, a absolwentom kierunku obiecuje się „energetyzującą karierę w mediach”.

Z kolei w opisie nowego kierunku możemy przeczytać:

Twoja rodzina i przyjaciele narzekają, że cały czas korzystasz z telefonu? Cóż, teraz masz szansę dobrze wykorzystać cały czas spędzony przed ekranem poprzez udowodnienie, że możesz mieć udaną i ekscytującą karierę, korzystając z urządzeń cyfrowych w celu kontaktowania się z ludźmi na całym świecie.

Pierwszy rocznik będzie mógł rozpocząć studia na wymarzonym przez siebie kierunku już jesienią 2024 r. Inicjatorka kierunku przyznała, że do otworzenia go zainspirowała ją córką. Irene McCormick wyjaśniła, że po rozmowie z własnym dzieckiem podjęła decyzję o stworzeniu letniego programu dla nastolatków zafascynowanych influencingiem. Następnie w rozmowie z „The Washington Post” dodała:

Wiedzieliśmy, że jest na to miejsce i potrzeba; musieliśmy tylko przekształcić kurs w tytuł licencjata i uzyskać jego ratyfikację.

Zobacz także: Młody ksiądz zdradził, ile wynoszą jego zarobki
Źródło: radiozet.pl

Polecane wideo

Widzowie zaskoczeni niektórymi metamorfozami w TOP MODEL. „Było hot, a teraz not”
Widzowie zaskoczeni niektórymi metamorfozami w TOP MODEL. „Było hot, a teraz not” - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 3.4 / 5
gość (Ocena: 1) 04.10.2023 13:23
Studia dla curefek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2023 22:39
Wiedza z pierwszego roku na trzecim będzie już nieaktualna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2023 13:55
W pierwszej chwili - wtf???? Ale po chwili - super pomysł! Tyle jest kierunków całkowicie nikomu niepotrzebnych, hurtowni bezrobocia (politologia, socjologia…), a to się naprawdę może przydać. Teraz jak prowadzisz jakakolwiek firmę to najlepiej działa content marketing, wszelkiego rozdają filmy, rolki itd. Wiele przedsiębiorców nie potrafi się za to zabrać, a to serio działa. Wiec jeśli ktoś nie ma pomysłu na kierunek studiów to ten mu się z pewnością przyda jeśli chce otworzyć jakaś firmę.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 03.10.2023 12:30
Studia dla dupodajek internetowych.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie