Młody ksiądz zdradził, ile wynoszą jego zarobki

Temat zarobków księży nie od dziś budzi kontrowersje.
Młody ksiądz zdradził, ile wynoszą jego zarobki
Fot. Pexels
17.09.2023

Zarobki księży wywołują od dawna fale spekulacji. Teraz pewien młody ksiądz postanowił ukrócić domysły i rzucił trochę światła na to, ile dostaje za posługę.

Zobacz także: Co ludzie mówią podczas spowiedzi?

Ile zarabia ksiądz?

Ksiądz Sebastian Kosecki, który jest aktywny w mediach społecznościowych, a szczególnie na TikToku, postanowił rzucić trochę światła na kwestię swoich zarobków. Wypłata, jaką dostają kapłani, od lat jest polem dla licznych spekulacji, domysłów i wyliczeń. Duchowny na opublikowanym w Sieci filmiku zaznaczył, że kapłani dzielą się pieniędzmi, które otrzymują od wiernych za odprawienie nabożeństw takich, jak ślub czy pogrzeb. Właśnie z tego powodu zarobki księży nie są stałe:

W styczniu umarło dziesięć osób i był jeden ślub, a w lutym umarła jedna osoba i nie było żadnego ślubu. No więc wiadomo, że w lutym będzie dużo mniejsza pensja niż w styczniu.

Ksiądz Sebastian powiedział wprost na jakie wynagrodzenie może liczyć:

Moja pensja z parafii waha się od jednego do czterech tysięcy złotych. Mając jeszcze pensję ze szkoły, spokojnie można wyżyć. Bywa czasem, że jest więcej, niż potrzeba.

Duchowny podkreślił, że nie jest zbyt rozrzutny. Stara się odkładać nadmiar pieniędzy, a następnie przeznaczać je na szczytne cele. Często pomaga potrzebującym. „To nie jest heroizm. Tak powinno to funkcjonować” – podsumował.

Zobacz także: Podręcznik do III klasy budzi duże kontrowersje. Ministerstwo zabrało głos


Polecane wideo

Mężczyźni o tych imionach to najwięksi egoiści. W ich słowniku nie ma słowa „przepraszam”
Mężczyźni o tych imionach to najwięksi egoiści. W ich słowniku nie ma słowa „przepraszam” - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 26.10.2023 22:55
mnie nie interesują czyjeś zarobki tylko swoje ;) a żeby były lepsze to pojechałam za granicę z koleżanką do pracy i mam spokój... w otto mi załatwili pracę, mieszkanie razem z tą znajomą a hajs niezły, więc na razie nie wracam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.09.2023 12:35
Netto, czy brutto? A nie... przecież podatki ich nie dotyczą.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie