Tego Polacy najbardziej boją się w pracy. Wyniki badania nie pozostawiają złudzeń

Niepokojące wyniki badania przeprowadzonego w lipcu 2023 roku.
Tego Polacy najbardziej boją się w pracy. Wyniki badania nie pozostawiają złudzeń
Fot. Pexels
16.08.2023

Jak podaje radiozet.pl, eksperci od doradztwa w zakresie kariery chcieli sprawdzić, jak wielu Polaków obawia się różnych aspektów pracy. Przeprowadzone badanie, którego wyniki opublikował portal InterviewMe, dotyczyło tego, czego Polacy obawiają się najbardziej – zaczynając od trudnych sytuacji i warunków, a kończąc na obowiązkach, na które składają się konkretne profesje. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości – prawie 50% Polaków zmaga się z lękami dotyczącymi pracy.

Zobacz także: Ilu Ukraińców pracuje obecnie w Polsce?

Czego Polacy obawiają się w pracy?

W pracy spędzamy znaczną część naszego czasu. Jest ona nie tylko źródłem dochodu, lecz także satysfakcji, a coraz częściej także frustracji. Jak dowiadujemy się z przeprowadzonego badania, aż 47% Polaków zmaga się z różnymi lękami, które dotyczą życia zawodowego. Najbardziej i najczęściej obawiamy się popełnienia błędu (61%). Boimy się także zbytniego obciążenia pracą (41%), byciem nielubianym przez innych pracowników lub szefa (39%), zwolnienia (35%), brania odpowiedzialności (34%) i podejmowania decyzji (31%). Dodatkowo, przeprowadzone badania ujawniło, że lęk związany z pracą częściej odczuwają osoby w wieku 18-25 lat niż starsze.

Zobacz także: Jak pracuje pokolenie Z? „Lazy girl job” to trend, o którym jest coraz głośniej

Źródło: InterviewMe/Radio Zet 

Polecane wideo

10 książek, na które panuje teraz światowa obsesja. Ile z nich już czytałaś?
10 książek, na które panuje teraz światowa obsesja. Ile z nich już czytałaś? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.08.2023 14:35
dlatego trzeba pracować tam gdzie wszystko gra. dla mnie to jest praca za granicą, zupełnie inne podejście niż u nas. koleżanka mnie zabrała pierwszy raz a teraz już sama jeżdżę z otto i wszystko jest ok a zarobki super
odpowiedz

Polecane dla Ciebie